Connect with us

Коррупция

Ахметов і Новинський «впарюють» армії браковану сталь — Украинские новости


Чиновники Міноборони приймають її без заперечень.

Представництво замовника №85 управління військових представництв Міноборони в Харкові прийняло корпусу для БТР-4 виробництва ТОВ «Лозівський Ковальсько-механічний завод», незважаючи на наявність на них неякісного зварювання і тріщин. Про це повідомив директор компанії «Defense Express» Сергій Згурець, передає 368.media.

У 2016 році Міноборони замовило у «Харківського конструкторського бюро машинобудування» (ХКБМ), що входить до складу державного оборонного концерну «Укроборонпром», 48 бронетранспортерів розробки харківського заводу. Але виконання замовлення було зірвано.

В кінці 2019 гендиректор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус заявив, що спільно з Міноборони і за підтримки уряду контакт був розблокований, під державні гарантії поставлять 45 БТР. Харківський завод веж поставив Міноборони перші 12 БТР, за які заплатили 125 млн гривень.

З нової партії «ХКБМ» отримав три корпуси від «Лозівський Ковальсько-механічний завод». Сталь марки 71 для заводу виробляє ВАТ «Азовсталь», що входить в холдинг «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новінського. Поставлені корпусу мають чітко виражені ознаки шлюбу через неякісне зварювання, що створило порожнечі під тонким шаром металу. Корпуси потребують суттєвого доопрацювання.

При цьому, на корпусах, що містять недолік, варто відміну схвалення якості військовим прийманням. Йдеться про представництво замовника №85, яке очолює Олег Плющаков.

Саме представництво замовника N85 торік відбраковані фінську сталь марки Miilux Protection 500, яку «ХКБМ» замовив у офіційного дилера виробника — польської фірми «Texprotect». Сталь замовили, так як созовскій завод зірвав плани з постачання корпусів. Однак, військові не прийняли іноземну сталь через проблеми з маркуванням, супровідними документами і, головне, хімічним складом сталі, який не відповідав українським вимогам.

За даними Згурця, вартість корпусу БТР-4, виготовленого з імпортної броні, дешевше, ніж з броні марки 71 на Лозовій. Різниця у відпускній ціні за один корпус від «ЛКМЗ» і корпусу власного виробництва з імпортної броні становить понад 350 тис. Гривень на користь ХКБМ.

З 2016 «ЛКМЗ» істотно підняло вартість своїх послуг з виготовлення корпусу одного БТР — з 2,1 млн гривень до 3,2 млн гривень. Вартість однієї повністю готовою бронемашини за контрактом від 2016 становить близько 33,60 млн гривень.

Бенефіціарами ТОВ «Лозівський Ковальсько-механічний завод» вказані Надія Кессель, директор підприємства Олексій Рубче та екс-народний депутат багатьох скликань Анатолій Гіршфельд.

У свою чергу заступник гендиректора «Укроборонпром» Мустафа Найєм заявив, що концерн запропонував управлінню військових представництв Міноборони повторно перевірити всі корпуси БТР виробництва «ЛКМЗ».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.Comments

Новости