Connect with us

Бизнес

Аналітик прокоментував ідею збільшити пенсійний вік


Новини Бізнесу:Експерт вважає, що потрібно розвивати соціальну політику в країні.

В Україні в черговий раз заговорили про підвищення пенсійного віку. І як один з аргументів на захист цього рішення влади призводить пенсійний вік в Європі — де він дійсно вище.

Аналітик TeleTrade Сергій Родлер зазначає, що підвищення пенсійного віку навряд чи здатне вирішити існуючі проблеми, передає "Сегодня".

У випадку з Україною, на думку експерта, такий захід буде просто сприяти зростанню тіньової зайнятості, через що бюджет буде отримувати ще менше коштів. "Пенсійна реформа йде вже майже десятиліття, але істотних позитивних результатів досягти не вдалося: в 2020 році уряд збільшить витрати на покриття дефіциту Пенсійного фонду до 172,57 млрд грн, що на 5 млрд грн більше в порівнянні з 2019 роком.

Чиновники докладають усіх зусиль, щоб позбутися від дефіциту не тільки за рахунок зниження розмірів виплат, а й скорочення кількості пенсіонерів: підвищують вік, знижують коефіцієнт страхового стажу тощо, а значить, розраховувати на значне збільшення пенсій не варто ", — зазначив Родлер.

Пенсії в Україна 2020: розмір, категорії і порядок нарахування

Експерт вважає, що потрібно розвивати соціальну політику в країні. Адже після виходу на пенсію в європейських країнах люди припиняють активну діяльність, а в Україні ж продовжує працювати понад 2,5 млн осіб. І це тільки ті з них, кого зміг виявити Пенсійний фонд.

ИсточникSource link

Comments

Новости