Connect with us

Коррупция

Атака коронавируса в Києві: скільки коштують кремація і звичайні похорони


Атака коронавируса в Києві: скільки коштують кремація і звичайні похорони
Атака коронавируса в Києві: скільки коштують кремація і звичайні похорони

Після слів міського голови Києва Віталія Кличка про кремацію померлих від коронавируса багато зробили висновок: ховати «по-старому» тепер заборонено. Однак станом на 6 квітня все залишається як є. Проте в найближчі години Кабмін повинен опублікувати постанову, що стосується цієї делікатної теми.

запобігти зараженню

В кінці березня китайські вчені на прес-конференції в Пекіні заявили, що коронавірус залишається в легенях пацієнтів після смерті. У той же час в ВООЗ вважають, що самі тіла не несуть загрози, а ось скупчення людей під час церемонії — так.

Проте в Китаї та Італії, які серйозно постраждали від епідемії коронавируса, воліли кремацію.

В Україні всього три крематорію, один з них — в Києві. OBOZREVATEL з’ясував, у скільки обійдеться в столиці процедура кремації і що для цього необхідно.

Читайте також: Єдина область України без COVID-19: на Миколаївщині розкрили секрет феномена

Де знаходиться київський крематорій?

У Києві існує один крематорій, він розташований на Байковому кладовищі (вул. Байкова, 16). Там же знаходиться і колумбарій, куди можна помістити урну з прахом.

Кремація проводиться щодня, за винятком великих державних і релігійних свят.

Як кремують тіло людини?

Комплекс крематорію складається з промислових печей, здатних генерувати температуру 900-1100 ° C, яка забезпечує повний розпад тіла і перетворення його в попіл.

Труну з тілом доставляється в крематорій і ставиться на катафалк в залі для церемонії прощання. Після закінчення ритуалу труну перекладається на транспортер і переміщається в транзитне приміщення, звідки через певний час він надходить в кремаційну піч.

Процедура займає від півтора до двох годин, а після кремації залишається прах об’ємом близько 2 літрів.

Що робити після кремації?

Залежно від волі померлого або ж його родичів після кремації урну з прахом закладають в нішу колумбарію, ховають в могилу (в тому числі в споріднену), зберігають удома або ж розвіюють прах.

Які документи потрібні?

Для проведення процедури кремації потрібні:

  • Свідоцтво про смерть (оригінал).

  • Довідка про причини смерті (оригінал).

  • Паспорт родича (йому після кремації віддадуть урну з прахом).

Скільки коштує кремація?

Як розповіли в київському крематорії, мінімальна вартість такого похорону «під ключ» обійдеться в 7,5 тис. Грн. Сюди входить власне сама кремація, труну, урна для праху, оренда транспорту і ритуального залу, послуги вантажників і організатора церемонії прощання.

При цьому, як зазначено на сайті СКП «Київський крематорій», сама процедура кремації коштує 445 — 490 гривень, труну від 725 грн, урна для праху — від 670 грн. Відзначимо, якщо зовсім туго з грошима, то трохи знизити витрати можна, відмовившись від деяких «супутніх» послуг.

Кремація чи традиційне поховання?

В одній з ритуальних служб Києва нам розповіли, що економ-варіанти і кремації, і звичайних похорону коштують приблизно однаково. Мінімум — від 5 тис. Грн.

Однак вартість землі під традиційне поховання в Києві — просто космос. Ціни стартують від 5 тисяч доларів за квадратний метр. Справа в тому, що офіційно кладовища столиці закриті і ховати можна тільки в передмістях.

Є ще один момент, чому в Києві частіше стали кремувати тіла. Згідно «Гігієнічним вимогам щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України», підпоховання труни в одну могилу допускається тільки після 20 років. У той час як урни з прахом можна закопувати незалежно від часу останнього поховання.Comments

Новости