Connect with us

Бизнес

Держстат назвав основні торгові країни-партнери України


Новини Бізнесу:За підсумками 2019 року Україна експортувала товарів на загальну суму $ 50,06 млрд, а імпортувала на $ 60,7 млрд.

Більше 41% української торгівлі товарами відбувалося з ЄС. Про це повідомляє Держстат. За рік Україна експортувала в ЄС товарів на $ 20,75 млрд, а імпортувала — майже на $ 25 млрд.

Друге місце за обсягом імпорту з України зайняла Польща. Українські компанії експортували в країну товарів на $ 3,29 млрд (6,6% всього експорту). Імпорт з Польщі склав $ 4,1 млрд (6,7% всього імпорту).

Третє місце — за Росією. Україна продала туди своїх товарів на $ 3,24 млрд (6,5% експорту). За обсягами імпорту РФ зайняла друге місце після Китаю з показником $ 6,98 млрд (11,5% всього імпорту).

НБУ назвав п'ятірку країн-лідерів з грошових переказів в Україну

Найбільшу частину українського експорту становили товари агропромислового комплексу. За останній рік Україна підвищила експорт зернових на третину.

На другому місці — експорт металургійної продукції, який знизився на 11,8%.

Україна в 2019 році експортувала товарів і послуг в ЄС на $ 25 млрд

Масла Україна продала на $ 4,7 млрд, що склало 9,5% всього експорту.

Найбільше імпортували в Україну машинного обладнання — майже 22% всього імпорту. Частка мінеральних продуктів (руди, вугілля, нафти і газу) в імпорті склала 21,4%.

ИсточникSource link

Comments

Новости