Connect with us

Коррупция

Дубинський підтримав Бужанського, який обізвав журналістку — Украинские новости


Після що відбулися в нашій державі виборів в суспільстві зросли великі надії на те, що стара система цінностей, яка існувала в українському бізнес-середовищі і базувалася не на силі права, а на праві сили, відійде в минуле.

Але, напевно, ще рано говорити про якісь зміни, оскільки в Україні ті ж люди, які раніше користуючись владою забирали бізнес у їх законних власників, продовжують рейдерські захоплення і зараз.

У нашому журналістському розслідуванні мова піде про вельми успішну людину, який, на перший погляд, може скластися враження європейськи орієнтований підприємець, керівник і засновник ряду автосалонів і інших підприємств. Серед яких ТОВ «Автосоюз» і ТОВ «Європа-Авто» є офіційними дилерами в Україні відомих фірм як «Volkswagen» і «Skoda». Але це, так би мовити, тільки так звана «фасадна» сторона цього авто-ділка. Тому ми, спираючись на отриману нами інформацію, хочемо трохи відкрити завісу і спробувати показати його справжнє обличчя як людини і комерсанта.

Почнемо з кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12013190170000002 за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство). Справа була заведена на підставі заяви громадянина США Юхнюка Василя Миколайовича про те, що в період з 1998 року по червень 2008 року його знайомий Розум Геннадій Федорович, Зловживаючи довірою шляхом шахрайства заволодів його грошовими коштами в сумі 8500000 доларів США.

Справою займалася СУ УМВС України в Рівненській області, а до складу слідчо-оперативної групи з досудового розслідування цього кримінального провадження були включені навіть представники інших регіональних органів та Центрального апарату МВС України. Така велика увага справі приділялося тому, що вклав інвестиції американський громадянин, який створив в Україні більше 30-ти спільних підприємств з іноземними інвестиціями, і залучила до роботи в нашій країні відомі американські, німецькі та інші європейські автомобільні бренди, перебував під певним патронатом Посольства США в Україна. Тому українській владі в той час не можна було так просто взяти і відмахнутися від заяви Юхнюка, тим більше за такими «кричущим» протизаконним фактами.

І можливо, якби у Розумея не було «даху» в СБУ (яка до слова «з тіні» і керувала всіма діями), то ця справа стала яскравим прикладом того, як в Україні по-справжньому захищають законні права іноземних інвесторів, але. ..

Навіть визнати геніальним план, застосований проти американського інвестора Юхнюка було б мало, адже він був просто блискучим! Ось як би ви, наприклад, нівелювали підтримку Посольством США в Україні свого співвітчизника, якби він звернувся про допомогу в зв’язку з тим, що його обдурили на 8 500 000 доларів прямих інвестицій, вкладених в українську економіку? Напевно не здогадаєтеся, а відповідь дуже проста! Просто необхідно «зробити» самого Юхнюка злочинцем. І не просто злочинцем, а викрадачем і мучителі «бідного» Розумея. Так соратники останнього і надійшли!

За сприяння високопоставленого друга з СБУ (на жаль, нам так і не вдалося отримати його прізвища, але в мережі інтернет ми знайшли дуже цікаву публікацію, Можливо вона допоможе знайти відповідь на це питання) Розумея «викрали» і він через лічені години в той же день (о диво!) Втік від своїх «викрадачів».

Спектакль був поставлений професійно. Двоє підібраних, як кажуть «наосліп», виконавців, раніше судимих ​​- Марчук Володимир Іванович і Куцик Богдан Миколайович після нього отримали обвинувальний вирок суду по серйозним обвинуваченням ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 187 КК України (умисні дії по незаконному викрадення людини за попередньою змовою групою осіб, із застосуванням зброї). А інакше не спрацювало б, адже американська сторона не повірила б якимось «дутим» кримінальних справах і голослівним заявам правоохоронців. Вердикт суду, який в США є доказом винуватості чи невинуватості особи, був тим аргументом, який відібрав у Юхнюка будь важелі впливу, а з ними і можливості щось зробити, щоб відновити справедливість і повернути свої гроші, і свій бізнес який у нього відібрали .

Саме тому найцікавішим фактом є те, що на суді обвинувачений Марчук впевнено стверджував, що «замовив» їм викрадення Розумея безпосередньо і особисто сам Юхнюк. Хоча чомусь представників американського інвестора, які брали в «викраденні» участь, вони з Куцик не знають. Ніяк не можуть описати так як всі були в масках! Хоча вони, за твердженнями виконавців, показували, де Розум живе, і безпосередньо отримали з рук «викрадачів» «викраденого» українського бізнесмена. Єдине, що було тоді названо, так це ім’я Олександр …

І ось через кілька годин немов герой головудского трилера Розума тікає від подільників американського замовника свого «викрадення». У сухому залишку — двоє засуджених «викрадачів», які стверджують, що замовив їм «викрадення» саме громадянин США Юхнюк. Хоча ні його особисто, ні його представників вони в обличчя не бачили.

Після цього шансів у американця повернути свої гроші і бізнес вже не залишилося. Через численні судові та кримінальні справи при корумпованій Розумеем їх підтримки в судах і МВСУ (використовуючи свою «дах» в СБУ) житель Північної Кароліни Юхнюк остаточно втратив свої активи в Україні. І не допомогли ніякі іноземні адвокати …

Однак це лише одна з рейдерських історій, в яких був замішаний власник мережі автосалонів Розума.

Щоб не обтяжувати читача прикладами, наведемо інформацію тільки про останню його рейдерської схеми. Умовно її можна назвати так: «Як за 650 тис грн можна відібрати у власника нерухомість вартістю 3 млн. Доларів».

До слова, як виявилося, це не дуже-то й складно, коли маєш корумповані зв’язки в судах, і серед так званих «чорних реєстраторів». А саме, укладаєш відповідний договір і з використанням заздалегідь неприйнятних для свого комерційного партнера умов «підвішувати» йому якесь боргове зобов’язання на невелику суму. Потім за рахунок корупційних зв’язків в судах банкрутом його. Отримуєш права на його активи, вже продані новому власнику, який навіть не підозрює що став заручником схеми.

Якщо конкретно, то мова йде про покупку ТОВ «Іновейшн Груп» у компанії «Базис-Авто» приміщення під автосалон по вул. Закревського, 22 у м.Києві. Щасливі покупці, витративши значні кошти на придбання об’єкта, вклавши інвестиційні кошти в його ремонт і введення в експлуатацію навіть і не здогадувалися що незабаром буде з цим об’єктом.

А далі компанія «Європа-Авто», Що належить Розумію, за рахунок створеного боргу в 650 тис грн банкрутить «Базис-Авто», призначає туди свого арбітражного керуючого Наталю Тищенко і шляхом винесення суддею Київського Господарського суду Ганною Яковенко відповідного рішення скасовує договір за яким «Іновейшн Груп» купила приміщення.

Надалі, державний реєстратор Оксана Пономаренко швидко, незважаючи на три накладені заборони на відчуження об’єкта нерухомості, здійснює його перереєстрацію на «Базис-Авто», а арбітражний керуючий Наталя Тищенко здійснює його прискорену продаж новому власнику! Ось і коло замкнулося! За такою не дуже хитрою, навіть стандартною схемою, за допомогою тріумвірату Тищенко — Яковенко — Пономаренко, Розума знову зміг заволодіти чужим майном.

Після всього цього є тільки одне питання: як відомі і шановні європейські бренди, дилерами яких виступають в Україні фірми, що належать Геннадію Розума та його «друзям», можуть бути впевнені в тому, що їх ділова репутація не буде зіпсована, а активи також не стануть об’єктами рейдерських захоплень з боку українського партнера? Відповідь іноземцям, напевно, потрібно знайти якомога швидше, щоб не стати новою жертвою нібито «викраденого» американським інвестором українця Розумея …

Олег Бойко

Источник — Антикор

Comments

Новости