Connect with us

Коррупция

Фельдман Олександр Борисович | СтопКор — Украинские новости


Народний депутат Верховної Ради VII і VIII скликань

Освіта

Народився 6 січня 1960 року, г. Харьков.

У 2002 році отримав диплом Харьковскго держуніверситету імені В.Н. Каразіна (спеціальність: «Фінанси і кредит», кваліфікація: «Економіст»).

сім’я

Політик одружений. Разом з дружиною Валерією Володимирівною, радником Харківського міського благодійного фонду «АВЕК», виховав сина Олександра. Є онук Давид.

Кар’єра

Трудовий шлях Фельдмана почався після демобілізації з Радянської армії в тому ж 1980 році на автотранспортному підприємстві (АТП) № 20102, куди він прийшов водієм, потім перейшов в «Будшляхмаш», де працював машиністом котельні, потім — на фірму побутових послуг «Веснянка», де був обойщиком меблів, і мотолерістом в дитсадку № 198 (г. Харьков).

З 1989 по 1990 рік працював в організованому в Харкові його батьком кооперативі «Ремонтник», спочатку — слюсарем, потім — головою.

У 1990-1991 роках був начальником дільниці № 1 Харківського ВО «Сигма».

З жовтня 1991 року по липень 1994 го очолював приватну виробничо-комерційну фірму «Автоекспресконструкція» ( «АВЕК»).

З липня 1994 року по квітень 2002 року — президент Публічного акціонерного товариства (ПАТ) «Концерн АВЕК і Кº».

політичні амбіції

В ході виборів Верховної Ради 2002 балотувався як самовисуванець по виборчому округу № 175 Харківської області і вперше отримав мандат народного депутата України IV скликання. З травня по червень 2002 року був членом пропрезидентської фракції «Єдина Україна», з червня 2002 року до травня 2004-го входив в складі групи «Демократичні ініціативи», з травня по вересень 2004 року — у складі групи «Демініціативи — Народовладдя» , з вересня 2004 року по червень 2005-го — знову входив до групи «Демініціативи», з 16 по 23 червня 2005-го був позафракційним і з 23 червня 2005-го поповнив лави фракції Блоку Юлії Тимошенко. У червні 2002 року став членом парламентського Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

В ході президентської гонки 2004-2005 року — довірена особа кандидата в Президенти Віктора Януковича по ТВО № 177.

На парламентські вибори-2006 пішов разом з Блоком Юлії Тимошенко (№ 43 у виборчому списку) і другий раз поспіль став народним депутатом України V скликання. З травня 2006-го — член фракції бютівців. У липні 2006 року став головою підкомітету з питань корінних народів, національних меншин та етнічних груп Комітету Верховної Ради з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин. Був серед ініціаторів розпуску парламенту для усунення Кабміну Віктора Януковича. Склав депутатські повноваження 15 червня 2007-го.

На позачергові парламентські вибори восени 2007 року пішов в складі Блоку Юлії Тимошенко (№ 43 у виборчому списку) і в третій раз поспіль пройшов до Верховної Ради України VI скликання. У грудні 2007 року обійняв посаду голови підкомітету з питань забезпечення захисту прав і свобод людини і співпраці з правоохоронними органами Комітету Верховної Ради з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією. 14 травня 2011-го перейшов до коаліції «Стабільність і реформи».

На вибори Верховної Ради-2012 пішов як висуванець від ПР по одномандатному округу № 174 Харківської області і в четвертий раз поспіль отримав мандат народного депутата України VII скликання. У грудні 2012 року став членом парламентського Бюджетного комітету.

На парламентських виборах в одномандатному виборчому окрузі №174 (Харківська область) самовисуванцем пройшов в Раду, набравши 64.94% голосів виборців.

Матеріальне становище

Концерн «АВЕК і Ко» входить в число найбільших девелоперів України. Основні напрямки діяльності — інвестиції в будівництво об’єктів комерційної нерухомості, девелопмент, управління нерухомістю. Офіси компанії розташовані в Києві ( «АВЕК-Україна») і Харкові (АТ «Концерн АВЕК і Ко»).

Один з найбільших і прибуткових проектів концерну — харківський оптово-роздрібний ринок «Барабашово» (найбільший в Європі), на території якого працюють понад 60 тис. Чоловік. Серед інших проектів комерційної нерухомості (як введених в експлуатацію, так і споруджуваних) — торгові і торгово-офісні комплекси і центри «Новосалтівський», «AvePlaza», «PlatinumPlaza», «Портал», «Портал 2», «Radio city», «Levada city», Сумський ринок, маркет «23-е серпня» (все в Харкові).

Крім того, концерн працює на ринках молокопродуктів (володіє ТМ «Сири Бурлука»), пасажирських автоперевезень, розвиває медіа-бізнес.

Фельдман входить до числа найбагатших українців. У лютому 2008 року журнал «Фокус» оцінив стан Фельдама в $ 280 млн., Поставивши його на 80-е місце списку з 130 вітчизняних багатіїв. Роком раніше цей же видання нарахувало у власника «АВЕК» на $ 55 млн. Менше.

Громадська діяльність

У лютому 1997 року заснував і очолив Харківський міський благодійний фонд «АВЕК», який пізніше був перейменований в Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана». За 10 років роботи фонду на благодійні цілі, як зазначено в біографії на сайті політика, було витрачено близько 50 млн. Грн.

1997-2008 рр. — президент Єврейського фонду України. З 1999-го — президент Асоціації національно-культурних об’єднань України.

1998-2002 рр. — депутат Харківської міськради. З 2006 року — віце-президент Ради єврейських парламентаріїв Миру; засновник, голова правління Міжнародного центру толерантності. З 2007-го — член Міжнародної ради лідерів Центру Симона Візенталя. C 2008-го — президент Українського єврейського комітету.

Скандали

З 2006 року бізнес-імперія О.Фельдмана перебуває в протистоянні з міським керівництвом Харкова, очолюваним мером Михайлом Добкіним і секретарем міськради Геннадієм Кернесом. У 2007-му керівництво концерну «АВЕК» голосно заявило про серйозні труднощі з розвитком бізнесу в колишній столиці України і пригрозило нові інвестиції вкладати за межами Харкова. У свою чергу, керівництво міста неодноразово звинувачувало концерн в порушенні земельного законодавства (в нецільовому використанні ділянки біля ринку «Барабашово»).

У 2008 році Фельдман в числі інших «бютівців», а також представників блоку «Наша Україна — Народна самооборона» ініціював дострокові вибори харківського міського голови і міськради.

захоплення

Колекціонування японських фігурок зі слонової кістки окімоно, холодної зброї, вин, черепашок.

посилання

  • Фельдман закликав не допустити початку громадянської війни
  • Фельдман запропонував штрафувати за пропаганду нацизму
  • Фельдман вдячний УГКЦ за порятунок євреїв під час війни
  • Фельдман не ризикнув сваритися з Юрою Єнакіївським

24.11.2014Comments

Новости