Connect with us

Коррупция

Фінкомпанія «Фортіфай» заплатила 268 млн за акції «Промінвестбанку»


Фінкомпанія "Фортіфай" заплатила 268 млн за акції "Промінвестбанку"
Фінкомпанія «Фортіфай» заплатила 268 млн за акції «Промінвестбанку»

Покупцем арештованих акцій Промінвестбанку (ПІБ), «дочки» російського державного Зовнішекономбанку, була компанія Альтана Капітал від імені та за дорученням фінансової компанії (ФК) Фортіфай.

Про це стало відомо з повідомлення ЛігаФінанси з посиланням на рішення Київського апеляційного суду від 31 березня.

Цим рішенням суд відхилив клопотання ФК Фортіфай про скасування арешту акцій Промінвестбанку, який був накладений в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу Гааги по стягненню з Росії збитків за захоплення активів в Криму, якого домоглися структури Ігоря Коломойського.

У рішенні суду йдеться, що 4 березня Альтана Капітал від імені, за рахунок і за дорученням Фортіфай на торгах ПФТС придбала 99,7726% акцій ПІБу, а 6 березня був укладений договір купівлі-продажу цінних паперів.

Надалі компанія Фортіфай виплатила повну вартість акцій — 268,7 млн ​​грн в рамках виконання вимог регламенту біржових торгів. Але арешт акцій ПІБу, накладений 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити угоду, а саме — перевести акції банку з рахунку власника на рахунок Фортіфай.

Читайте також: Українці забрали з банків мільярди гривень

Адвокати пов’язаних з Коломойським компаній відзначали, що Фортіфай не є ні учасником справи, ні стороною, ні третьою особою, у зв’язку з цим не має права звертатися з клопотанням про скасування арешту.

Компанія Крим Девелопмент, яка є одним з позивачів в арбітражній справі, заявила, що про проведення аукціону з продажу акцій ПІБу дізналася зі ЗМІ. На її думку, торги були проведені таким чином, що потенційні покупці не змогли прийняти в них участь, в результаті чого пакет акцій банку був проданий за ціною, майже в два рази нижче ринкової.

В Єдиному держреєстрі власниками компанії Фортіфай є Олександр Камишин і Микола Нестеренко.Comments

Новости