Connect with us

Политика

Герус прогнозує призначення міністра енергетики вже на цьому тижні — Украинские новости


Через пандемії коронавируса саміт в нормандському форматі з врегулювання війни на Донбасі в найближчі два місяці не відбудеться.

Про це в коментарі УКРІНФОРМу заявив керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко, відповідаючи на питання, чи стане коронавірус причиною відстрочки переговорного процесу.

«На жаль, вже стає, це вже відбувається. За рішенням Паризького саміту нормандської четвірки, новий саміт повинен був відбутися в квітні. Зараз через коронавируса він не відбудеться, це об’єктивно. Лідери J20 зараз спілкуються в онлайн-режимі. Тому в очному режимі саміт нормандської четвірки точно не відбудеться в найближчі два місяці. Під питанням його проведення в червні або в липні. Єдине, що може бути: як тільки заспокоїться ситуація з коронавірусів (а це не раніше другої половини травня), тоді знову будуть повертатися на порядок денний, яка була до епідемії, зокрема, по Донбасу … Будуть використовувати деякий час режим відеозв’язку » , — зазначив Фесенко, додавши, що багатостороння відеоконференція через два місяці може бути проведена для обговорення ситуації і паузи в переговорному процесі.

Читайте також: МЗС вимагає від Росії прислухатися до заклику генсека ООН і припинити вогонь на Донбасі

Крім того, на думку політолога, політичний переговорний процес в мінському форматі загальмований також і через загострення на Донбасі.

«На мій погляд, абсолютно правильно, що українська сторона … акцентує увагу саме на питаннях безпеки і припинення вогню. Буде хоча б зменшення бойової активності, тоді можна просуватися вперед, зокрема, в обговоренні політичної частини Мінських угод. Якщо активні військові дії тривають, якщо триває снайперська війна, обстрілюють наші машини за допомогою протитанкових систем, в результаті чого є жертви, то про які переговори може йти мова? » — вважає політолог.

Він зазначив, що Україна неодноразово говорила про першочерговість кроків у сфері безпеки, однак зараз на цьому потрібно постійно наголошувати. «Зараз треба не тільки формально про це нагадувати, але і наполягати в переговорному процесі», — вважає Фесенко.

Раніше на своїй сторінці Facebook Фесенко повідомив, що вплив епідемії COVID-19 на ситуацію на Донбасі проявилося лише в тому, що в середині травня було практично повністю перекрито рух через КПВВ на лінії розмежування. Разом з тим, пандемія не вплинуло на військові дії, вони тільки загострилися.

«На військову ситуацію в зоні конфлікту на Донбасі епідемія COVID-19 майже не вплинула. Обстріли не припинялися протягом усього місяця. У першій декаді (особливо 10-12 березня) і в кінці місяця спостерігалося локальне загострення військових дій, що призвели до втрат серед українських військовослужбовців. Всього протягом березня загинули 10 українських військовослужбовців, 53 були поранені, ще 21 військовий отримав бойові травми. За цими показниками військова ситуація на Донбасі помітно погіршилася порівняно з лютим 2020 року (тоді було четверо загиблих і 27 поранених) », — сказано в статті.

Comments

Новости