Connect with us

Политика

ЄС допоможе Україні в боротьбі з коронавірусів і подоланні його наслідків — Украинские новости


Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто підтвердив візит в Україну Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана після завершення пандемії коронавируса.

Про це повідомляє прес-служба МЗС за підсумками переговорів по відеозв’язку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з угорським колегою у четвер, 26 березня.

«Я радий отримати від мого колеги Петера Сийярто підтвердження, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прийняв наше запрошення і відвідає Україну. Ми з нетерпінням чекаємо його візиту. Ми домовилися, що коли пандемія коронавируса пройде, ми зможемо разом з угорською стороною швидко узгодити дату візиту «, — сказав Кулеба.

Відзначається, що міністри закордонних справ України та Угорщини домовилися найближчим часом фіналізувати угоди, підписання яких очікується під час зустрічі лідерів держав, Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 9 січня заявив, що відносини між Україною і Угорщиною може поліпшити особиста зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським.

Відносини між Україною та Угорщиною погіршилися після прийняття Верховною Радою Закону «Про освіту» 5 вересня 2017 року. Згідно з нормами цього документа, який вступив чинності 28 вересня 2017 року, розширено використання державної мови в шкільному навчанні.

Читайте також: Українців в Угорщині не штрафуватимуть за прострочені документи

Після цього Угорщина висловила стурбованість майбутнім угорської меншини в Україні.

Будапешт блокував засідання комісії Україна — НАТО на найвищому рівні і заявляв, що готовий протистояти євроатлантичної інтеграції України, поки в закон не будуть внесені зміни.

16 січня Верховна Рада прийняла в цілому Закон «Про загальну середню освіту», яким серед інших питань регулюється питання навчання на мовах корінних народів і національних меншин.

Comments

Новости