Connect with us

Политика

Кабмін хоче скоротити витрати на місцеві вибори з 2 мільярдів до 1 мільйона — депутат — Украинские новости


Народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко закликає парламентарів ухвалити законопроект щодо зменшення розміру їх заробітної плати, а зекономлені кошти направити на потреби Українського культурного фонду.

Про це Гончаренко написав в Тelegram.

«Закликаю депутатів в екстреному порядку підтримати мій законопроект про скорочення зарплати народних депутатів до 9 446 гривень, а зекономлені кошти спрямувати для Українського культурного фонду», — зазначив він.

Відповідний законопроект №2040 «Про внесення зміни до Закону України» Про статус народного депутата України «щодо зменшення розміру заробітної плати» Гончаренко зареєстрував в Раді 3 вересня 2019 року.

Проектом передбачається внесення змін до статті 32 і 33 закону «Про статус народного депутата України», згідно з якими щомісячна заробітна плата народного депутата повинна нараховуватися в розмірі не більше двох мінімальних заробітних плат, встановлених законом про держбюджет на відповідний рік, депутату також компенсується вартість проїзду, оренди житла або готельного номера, відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, в розмірі 18 прожиткових мінімумів.

Читайте також: Медійники закликають Мінфін не допустити «культурного дефолту»

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів розробляє зміни до держбюджету для спрямування коштів на протидію коронавірус з інших непріоритетних державних програм.

напередодні Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав Мінфін не скорочувати фінансування діяльності Міністерства культури, молоді та спорту до проведення політичних консультацій. За інформацією парламентаріїв, Мінфін пропонує, зокрема, урізати фінансування Держкіно (750 млн грн), Українського культурного фонду (500 млн грн), Інституту книги (150 млн грн), туризму (240 млн грн), а також витрати на програму «зшивання країни », реставраційні роботи по захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики — на суму понад 500 млн грн.

25 березня уряд має Україна ввело режим надзвичайної ситуації по всій території країни і продовжило карантин до 24 квітня.

Станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав і виписаний з лікарні.

Comments

Новости