Connect with us

Политика

Кабмін на 41% скорочує витрати гуманітарної сфери, чиновників майже «не чіпають» — Бородянський — Украинские новости


Кабмін планує скоротити витрати на гуманітарну сферу на 41%, при цьому залишаючи незмінними витрати на Апарат Верховної Ради, Держуправління справами, Офіс генпрокурора і Міністерство внутрішніх справ України.

Про це повідомив в Telegram колишній міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

«Цифри для роздумів, яку країну будує новий уряд. Збільшує витрати загального фонду бюджету на 96 млрд гривень, на 41% скорочує гуманітарну сферу (МКМР) і майже незмінними залишає витрати на Апарат Верховної Ради України, Державне управління справами, Офіс генерального прокурора, Міністерство внутрішніх справ України «, — зазначив він.

За словами екс-міністра, скорочення витрат на гуманітарну сферу становить 13,4 млрд грн (МКМР + МОН). «Витрати на сфери МКМР зменшуються на 6,4 млрд грн, або на 41%. Фінансування спорту (без урахування Олімпіади) скорочується на 43%!» — додав він.

Кабмін на 41% скорочує витрати гуманітарної сфери, чиновників майже «не чіпають» — Бородянський — Украинские новости

За словами Бородянського, на 100% скорочуються (тобто знищуються) всі програми Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Держкіно, Держтуризму, зупиняється будівництво музею Голодомору, музей Небесної Сотні, не створюється музей сучасного мистецтва.

Читайте також: Зарплати депутатів ВР пропонують скоротити на користь Українського культурного фонду

Як повідомлялося, за дорученням уряду від 18 березня Міністерство фінансів розробляє зміни до державного бюджету на 2020 рік для спрямування коштів на протидію коронавірус з непріоритетних державних програм.

раніше Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики оприлюднив заяву, в якій закликає Міністерство фінансів не скорочувати фінансування діяльності Міністерства культури, молоді та спорту до проведення політичних консультацій.

У документі зазначається, що Мінфін буде пропонувати урізати фінансування Держкіно (750 млн грн), Українського культурного фонду (500 млн грн), Інституту книги (150 млн грн), туризму (240 млн грн), а також витрат на програму «зшивання країни» , реставраційні роботи по захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики — на суму понад 500 млн грн.

У профільному комітеті підкреслили готовність оперативно увійти в діалог і розробити рішення, які не призведуть до краху культурної сфери.

У той же час українські культурні інститути та Незалежна медійний рада також звернулися до уряду про неприпустимість скорочення витрат на гуманітарну сферу.

Comments

Новости