Connect with us

Коррупция

Канада не має бачіть РФ в G8 — Украинские новости


Глава адміністрації району Прага-6, де розташований пам’ятник радянському маршалу Івану Конєву, вважає недоцільним відновлювати пам’ятник після чергового обливання фарбою і пропонує посольству Росії забрати його на свою територію.

«Видно, що на дворі серпень. Конєв знову червоний, як і щороку», — заявив глава адміністрації Ондржей Колар. «Я вважаю, що поки цей пам’ятник буде тут стояти, він постійно буде залишатися мішенню для нападу вандалів», — пояснив він.

«Те, що відбувається, однозначно вказує на те, що жителі Праги-6 не хочуть, щоб тут стояв цей пам’ятник. На цей раз ми вирішили залишити все як є. Моя особиста думка — напис, що з’явився на пам’ятнику, правдиво говорить про ту людину , який там зображений. Це доповнюють і інформаційні таблички, які ми там розмістили. Крім того, я не бачу сенсу витрачати гроші жителів Праги-6 на те, що вони не хочуть у себе бачити «, — заявив Колар.

Зараз районна адміністрація готує лист до посольства РФ, «в якому закличемо їх до переговорів і повторимо нашу пропозицію, зроблену ще два з половиною роки тому, щоб вони перенесли пам’ятник маршалу Конєву на територію посольства, тобто на територію РФ».

«Не думаю, що хтось із чеських громадян буде настільки відчайдушним, що стане лазити через паркан російського посольства і обливати маршала Конєва фарбою на території іншої держави. Конєв де-факто залишився б в Празі-6, так як посольство РФ перебуває в цьому районі. Якщо росіяни не погодяться, ми будемо вести переговори і з іншими суб’єктами — Військово-історичним інститутом, музеєм тоталітаризму, який може з’явитися в Празі. Думаю, пам’ятник непогано б виглядав у Військовому музеї «, — розповів Колар.

У відповідь на офіційний протест посольства РФ Міністерство закордонних справ Чехії в своїй заяві вказує, що коментувати рішення адміністрації Праги-6 не належить до компетенції зовнішньополітичного відомства.

«Ми звертаємо увагу, що пам’ятник не є військовим похованням, які підпадають під дію міжурядового договору між ЧР і РФ про взаємну охорону військових могил, і на нього не поширюється інша захист в рамках міжнародного права. Він знаходиться повністю у веденні органів місцевого самоврядування. Згідно з Конституцією Чеської республіки, держава може втручатися в діяльність територіальних органів самоврядування тільки в разі порушення закону «, — йдеться в заяві МЗС Чехії.

Источник — Антикор

Comments

Новости