Connect with us

Коррупция

Колишнього директора державного інституту підозрюють в розтраті 63 млн


Колишнього директора державного інституту підозрюють в розтраті 63 млн
Колишнього директора державного інституту підозрюють в розтраті 63 млн

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили колишньому директору державного підприємства «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» ( «УкрГІАП») про підозру в розтраті 67,3 млн гривень. Про це стало відомо з повідомлення на сайті НАБУ.

Дії екс-директора особи кваліфіковані за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу.

Слідство встановило, що протягом 2013-2015 років підозрюваний уклав 13 зовнішньоекономічних контрактів з дев’ятьма компаніями-нерезидентами, зареєстрованими в офшорних зонах. Йшлося про придбання різних товарів і послуг, в тому числі — нібито модернізацію виробничих процесів і переоснащення за умов 100% передоплати. Держпідприємство їх так і не отримало, зате перерахувало кошти за кордон в повному обсязі — всього 5,54 млн доларів США і 283,4 тис. Євро, що на момент скоєння злочинів склало 67,3 млн гривень.

«Слідство має докази, що директор з самого початку не планував здійснювати реальні закупівлі для потреб ДП« УкрГІАП », а укладення контрактів дозволило йому замаскувати злочини, створивши документальні підстави для перерахування коштів», — наголошується в повідомленні.

Оскільки підозрюваний знаходиться за межами України і його місцезнаходження невідоме, вирішується питання про оголошення його в розшук. Розслідування детективи НАБУ здійснюють з лютого 2018 року.

ИсточникComments

Новости