Connect with us

Коррупция

Кожен п’ятий український будівельник покинув Польщу, в галузі можливий колапс


Кожен п'ятий український будівельник покинув Польщу, в галузі можливий колапс
Кожен п’ятий український будівельник покинув Польщу, в галузі можливий колапс

Польський будівельний сектор закликає уряд розширити пакет стимулюючих заходів на тлі побоювань втратити українських працівників через закриття кордонів у зв’язку з коронавірусів. Про це повідомляє Bloomberg.

«Закриття європейських кордонів несе величезні ризики для польської промисловості, яка оцінюється в 200 млрд злотих (47 млрд дол.) І яка залежить від мігрантів. Особливо страждає будівельний сектор», — пише агентство.

В Bloomberg відзначають, що на будівельну галузь Польщі, в якій працює близько 400 тис. Чоловік, доводиться 8% валового внутрішнього продукту. За даними видання, Польщу вже покинув кожен п’ятий український будівельник, а потенційні польські робітники не можуть повернутися в країну.

Відзначається, що зараз сектор стикається з проблемою через те, що українська робоча сила, від якої він залежить, поступово повертається на батьківщину. Зокрема, близько 20% українських робітників уже вирушили додому і не повернуться, поки не будуть відкриті кордони, що може зайняти місяці. За деякими оцінками, 2 млн українців працюють в Польщі.

А поки країна вносить останні штрихи в свій пакет заходів стимулювання, щоб уникнути рецесії і захистити робочі місця. При цьому лобістська група для будівельників попередила про неминучі ризики і закликала до більш сміливим крокам, включаючи продовження термінів, щоб уникнути штрафів, і призупинення деяких податків і зборів.

Читайте також: В УДО не давали ніяких вказівок щодо облаштування VIP-палат і попросили Кличко скасувати наказ

«Серйозне відсутність робочих призведе до значного скорочення можливостей галузі», — заявила Польська асоціація будівельних роботодавців у відкритому листі до уряду.

Крім скорочення ринку праці, будівельна галузь може незабаром також потерпіти зниження попиту, оскільки інвестори ставлять проекти на паузу на тлі посилення обмежень через спалах коронавируса, а також невизначеність щодо стану поствірусной економіки.

Зокрема, бізнес просить уряд продовжити терміни перебування і робочі візи для працівників, а також призупинити стягнення деяких штрафів і податків.

Як повідомлялося раніше, вчора повернувся десятий евакуаційний поїзд, який прибув з-за кордону, зокрема з Польщі та Литви. Всього рейсом Перемишль — Київ в Україну повернулися майже 600 тис. Українців.

Також повідомлялося, що Польща продовжила тимчасове закриття кордонів через пандемію короновіруса ще на 20 днів. Тимчасове закриття польських кордонів триватиме до 13 квітня 2020 року.Comments

Новости