Connect with us

Наука

Кожен стартап може одержати не більше $ 75 тисяч — директор фонду


Кожен стартап може одержати не більше 75 тисяч доларів за грантової підтримки Українського фонду стартапів.

Про це заявив директор фонду Павло Карташов в інтерв'ю Укрінформу.

"Кожен стартап може отримати фінансування не більше 75 тисяч доларів. Це гранична межа. На етапі pre-seed (коли є продукт, команда, бачення клієнтського сегмента) стартап може отримати фінансування в розмірі 25 тисяч. У разі успішного проходження цього етапу — стартап може отримати наступні 50 тисяч вже на етапі seed (коли мова йде про масштабування проекту) ", — підкреслив Карташов.

Він додав, що в фонді стежать, як проекти використовують виділені кошти, для цього розробили відповідну процедуру. "Ми не виділяємо всю суму гранту відразу. Ця сума розподілена на відповідні транші. За результатами першого траншу ми будемо аналізувати, наскільки ефективно стартап використовував кошти, і лише тоді виділяти наступний транш. Ми розробили електронні форми звітності для кожного стартапа", — уточнив Карташов .

Якщо ж проекти недоцільно використовують кошти, то стартапи будуть нести відповідальність, передбачену в договорах, укладених з кожним проектом.

Карташов також зазначив, що процедура подачі і відбору заявок на грантову програму Українського фонду стартапів максимально проста і прозора.

Читайте також: До відбору українських стартапів залучили вже майже 400 експертів

"Процедура максимально проста і прозора. Стартап реєструється на веб-порталі Фонду і вносить необхідну інформацію. Після цього заявка стартапу перевіряється на відповідність формальним вимогам Грантової програми. Якщо немає ніяких застережень — система в автоматичному режимі, з урахуванням індустрії, до якої відноситься заявка, вибирає двох незалежних експертів, які будуть оцінювати стартап ", — заявив Карташов.

У той же час він уточнив, що є п'ять категорій зі своїми критеріями відбору проекту: команда, ринок, продукт, технологія і стратегія. Їх оцінюють експерти і виставляють середню оцінку.

Як повідомлялося, 21 лютого Український фонд стартапів вручив гранти загальною вартістю 350 тис. доларів першим восьми стартапам.

Источник

Comments

Новости