Connect with us

Бизнес

країни ОПЕК + домовилися про зниження видобутку нафти — Украинские новости


На тлі світової економічної кризи, пов’язаного з пандемією коронавируса, українська економіка в поточному році впаде на 5% — замість запланованого зростання в 3,5%.

Такий прогноз в ефірі програми «Право на владу» на каналі 1 + 1 зробив радник Президента України з економічних питань, член наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«У базовому сценарії економіка впаде на 5%, в порівнянні з тими 3,5%, на які вона повинна була вирости. Ми зіткнулися з ситуацією, коли у нас різко розширюється дефіцит державного бюджету. Дефіцит бюджету в поточному році складе близько 10%«, — заявив Устенко.

За його словами, основною причиною погіршення ситуації в українській економіці стало падіння світових ринків на тлі пандемії коронавируса: «Ми падаємо через те, що було різке погіршення кон’юнктури на світових ринках, а ми все таки сировинна країна, і більше половини нашого експорту — це сировина«.

Радник Зеленського: Ми зіткнулися з кризою, який більше ніж Велика депресія 1928-32 років

Експерт зазначив, що Україна буде змушена збільшувати зовнішні запозичення, оскільки в короткостроковій перспективі способу виправити становище немає.

«На превеликий жаль, нам доведеться робити додаткові борги. У короткостроковій перспективі у нас немає виходу, країна повинна буде позичати гроші. Питання — як, де, під який відсоток«, — заявив він.

Також, на думку радника Президента, Україні доведеться шукати внутрішні політичні компроміси в питанні урізування видаткової частини бюджету.

«Тут абсолютно очевидно, що повинні бути зрушення в тих державних корпораціях, які у нас є. Там є очевидні можливості для зниження їх витрат, збільшення тих сум, які вони могли б дати державному бюджету. Принаймні в короткостроковій перспективі це поповнить наш бюджет«, — підкреслив Устенко.

Крім того, в середньостроковій перспективі, за його словами, країна буде змушена вести політику монетарного ослаблення: «Ми вперше зіткнулися з такою проблемою. І вперше ми повинні будемо вести політику монетарного ослаблення, зниження облікової ставки. І це дасть ефект в середньостроковій перспективі«.

У далекій перспективі, за прогнозами Устенко, доходи бюджетів можна буде також збільшити за рахунок наведення порядку в податковій і митній сферах. Однак швидкого ефекту тут чекати не можна.

«Коронакрізіс»: в МВФ чекають «важких економічних наслідків»

Говорячи про позитивні перспективи для України, експерт припустив, що країна зможе отримати позитивний баланс за рахунок продажу продовольчих ресурсів на зовнішніх ринках

«На щастя для нас, падіння цін не таке катастрофічне (на зовнішніх ринках, — ред.). Швидше за все, переміщення навіть буде в плюс йти по продовольчому ринку. І це означає, що ми трохи зможемо відігратися«, — припустив Устенко.

Але в цілому, за його словами, стан світової економіки не вселяє оптимізму.

«Сьогоднішній виступ директора-розпорядника МВФ було вкрай не обнадійливим. Світова економіка вперше після Великої депресії покаже таке глобальне падіння. Це падіння може перебувати в позначці 5-10% тільки протягом цього року«, — резюмував радник Президента.

Станом на ранок 9 квітня, в світі налічувалося 1 млн 485 тис. 981 осіб, інфікованих коронавірусів COVID-19, Померли 88 тис. 567 осіб, одужали 330 тисяч.

В Україні зафіксовано вже 1892 випадки захворювання COVID-19, З них 57 — летальних, одужали після коронавируса 45 осіб.

Нагадаємо:Source link

Comments

Новости