Connect with us

Спорт

Лобановський показав, як в непрості часи переводити зарплату в результат — Украинские новости


Екс-захисник київського «Динамо» Олександр Головко розповів про роботу з видатним тренером Валерієм Лобановським:

«Кожна команда керована саме так, як це вміє робити головний тренер. Він — особа, ідеолог і уособлення команди. Якщо між нами, команда — це тренер. Як би там не розповідали, що тренер не на все впливає, нормальний тренер впливає на всі процеси в команді. Тому ми бачили «Динамо» з особою Сабо, потім — до 2002 року — Лобановського, далі — наступних тренерів.

Коли починаються розмови в пресі — починається «кожен сам за себе». Якщо загальні цілі не задані і не прийняті, то кожен починає шукати власну мету в команді, яка може не збігатися з командними завданнями. Знову ж таки, я до цього прийшов після 10-річної тренерської роботи з юними гравцями. Це треба самому вивчити, а тренер цього вчиться згодом, футболісти навчаються вже потім — від тренера. На той момент це дозволяло тренеру керувати командою, але досягти вона могла тільки внутрішніх вершин. А коли прийшов тренер, який володів ще й управлінським даром, команда зробила великий крок вперед.

Стадіон Динамо можуть переобладнати на лікарню для хворих коронавірусів

Ми не боялися, не боялися — був інтерес, це якщо я за себе буду говорити. У Лобановського — велике ім’я і значні успіхи. Його прихід сприймався як перевірка і власної здатності в футболі.

А як це було? Валерій Васильович зібрав нас, запевнив, що не буде особливих змін в колективі, і сказав: «Ну що ж, пішли працювати». Ось саме ця фраза стала ключовою — раз тебе залишають в команді і хочуть подивитися, на що ти здатний, ти виходити і доводити, а якщо немає — за тобою стоїть вже наступний, хто готовий вийти і показати себе. Велика заслуга Лобановського не тільки як тренера, але і як менеджера — що він показав, як в наші непрості часи переводити зарплату в результат.

Я кажу, що інші команди бігали більше, ніж ми, стрибали більше, ніж ми, а досягти нічого не могли. По кілометражу, стрибків вони були краще, а вигравало чомусь саме «Динамо». Тому що суть була в системному підході клубу до досягнення результату, причому, з прицілом не лише на всеукраїнський, а й на міжнародний рівень. Це було зроблено так грамотно, що за це треба аплодувати«.

Comments

Новости