Connect with us

Бизнес

медикам і промисловцям доводиться найскладніше — Украинские новости


Українські підприємства активно накопичують борги по заробітній платі. Згідно з даними дослідження реєстру Держслужби з питань праці, проведеного компанією YouControl, за час карантину лише у медпрацівників заборгованість по зарплаті зросла на 54%.

В цілому ж з різних галузей з 2017-го по 2019 рік борги із виплати заробітної плати збільшилися на 662 млн грн, або на 25% — до 2,55 млрд грн.

До того ж, якщо в кінці 2017 го ця проблема стосувалася в основному приватного сектора (75% загального боргу — 1,4 млрд грн), то на кінець 2019 року частка приватних компаній в заборгованості працівникам зменшилася до 63%.

У той же час зарплатний борг держсектора збільшився з 480 млн грн в 2017-і до 932 млн грн в 2019-м. А станом на травень 2020 го її обсяг з усіх галузей збільшився ще на 300 млн грн. І це рік ще не закінчився.

промисловці

Вагома частина боргів числиться в переробній промисловості на підприємствах, що виробляють електрообладнання, включаючи кораблі, повітряні і космічні апарати, військову техніку, зброю і залізничні локомотиви.

Загальний борг 129 підприємств з цієї галузі склав 1,26 млрд грн.

Для порівняння: заборгованість 94 підприємств харчової промисловості склав лише 116 млн грн.

Міненерго планує змінити норми споживання газу

Туризм і ресторани

Одна з найгірших ситуацій склалася в сферах туризму і харчування. З 10 березня до 18 травня цього року зарплатні борги працівникам цих галузей зросли в 6 разів — з 263 тис. Грн до 1,72 млн грн.

А ось сфера мистецтва, спорту і дозвілля, навпаки, продемонструвала позитивну динаміку — тут борги по зарплаті в травні зменшилися до 27,5 тис. Грн, тоді як ще в березні становили майже 120 тис. Грн.

Медицина

Чи не радісно живеться і українським медикам. Якщо ще 10 березня цього року зарплатний борг перед ними становив майже 15 млн грн, то 18 травня він виріс відразу на 54%.

Найактивніше борги в цій сфері нарощують у Львівській (зростання заборгованості на 6,33 млн грн), Тернопільській (на 1,79 млн грн), Сумській (на 0,39 млн грн) і Київській (на 0,72 млн грн) областях .

І це незважаючи на те, що в цілому по країні загальний зарплатний борг навіть трохи знизився за час карантину (з 2,93 до 2,85 млрд грн).

За тиждень ослаблення карантину в Україні подорожчав фастфуд

У той же час, згідно з інформацією, яку Національна служба здоров’я України (НСЗУ) надала YouControl, за період з 1 березня до 21 травня служба розрахувалася з медустановами вчасно і в повному обсязі.

медикам і промисловцям доводиться найскладніше — Украинские новости

НСЗУ перераховує кошти безпосередньо на рахунки медичних установ.

«Далі заклад самостійно розпоряджається цим бюджетом. В тому числі, виплачує зарплату працівникам. Механізм нарахування заробітної плати, премій і надбавок відзначається в колективному договорі, який підписують усі працівники», — розповіла прес-секретар НСЗУ Лілія Гудзь.

YouControl перевірив наявність боргу в реєстрі Держпраці і виявив, що установи, які мали борг на 18 травня, на 25 травня скоротили його всього на 10%.

Аналітик спрогнозував, скільки буде коштувати нафту найближчим часом

В цілому по всіх галузях найбільше довгий тягар по зарплатах в Донецькій області. Станом на 18 травня сума заборгованості в цій області склала 579 млн грн.

Харківська, Дніпропетровська, Сумська область і Київ також увійшли в топ-боржників. Загальна сума їх невиконаних зобов’язань перед працівниками становить 80% загальної заборгованості і перевалила за 2 млрд грн.

«Інформація про заборгованість підприємств по галузям може включати відхилення, оскільки не всі компанії мають ідентифікаційний номер в реєстрі. Сума заборгованості непозначених підприємств становить майже 180 млн грн, або 6% від загальної суми боргу», — уточнили в YouControl.Source link

Comments

Новости