Connect with us

Политика

Ми не втручаємося в чужі вибори — Украинские новости


Президент України в цілому відкритий до публікації стенограм телефонних розмов, але вважає, що деякі з них мають залишатися таємними.

Про публікацію розмови з Трампом він спочатку думав, що опублікують лише її американську частину, заявив Зеленський українським ЗМІ в Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Кожна людина може говорити те, що вона хоче. Будь ласка. Я відкритий. Ну опублікували цей лист (ймовірно, мова йде про розмову — ред.), Ну, будь ласка. Хоч всі дзвінки », — заявив президент.

Зеленський повідомив, що перед публікацією тексту розмови не спілкувався з президентом США Дональдом Трампом, тому що мав з ним на той момент тільки коротку зустріч на офіційному прийомі.

«Хоча особисто я думаю, що іноді такі дзвінки між двома президентами незалежних країн не повинні публікуватися. Тому що іноді, ви знаєте, є геополітика, є якісь плани, все таке. Але я не боюся цього, ви бачили », — розповів він.

Читайте також: Скандальний розмова Трампа і Зеленського. Переклад на українську

Зеленський повідомив, що не знає юридичних нюансів, чи повинен він був надавати письмовий дозвіл на публікацію.

«Ми з вами всі читали, що вони хочуть опублікувати. Я просто думав, що вони опублікують свою частину », — сказав Президент.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 23-26 вересня перебуває з робочим візитом в США, де бере участь в 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

25 вересня він також провів переговори з президентом США Дональдом Трампом.

Читайте також: Зеленський в розмові з Трампом критикував посла США

Як повідомляв Укрінформ, скандал в США розгорається, коли співробітник розвідки, який обробляв телефонна розмова Дональда Трампа з «іноземним лідером», подав скаргу своєму керівництву. Його турбували окремі висловлювання господаря Білого дому, що можуть тлумачитися як тиск на українську сторону з метою змусити відкрити розслідування проти сім’ї Джо Байдена, який є головним конкурентом Трампа на виборах президента США.

24 вересня Трамп пообіцяв оприлюднити стенограму телефонної розмови з Президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня, яка стала предметом останніх політичних загострень в США. Згодом він заявив, що отримав формальну згоду української сторони на оприлюднення повної стенограми розмови з Володимиром Зеленським — щоб довести, що не тиснув на свого українського колегу.

Читайте також: Викривач «неприпустимого» пропозиції Трампа Зеленському прийде до Конгресу США

Тим часом спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про початку формальної процедури імпічменту Дональда Трампа, Якому передуватимуть розслідування в комітетах нижньої палати Конгресу.

У середу, 25 вересня, прес-служба Білого дому, виклала у відкритий доступ розсекречений документ зі стенограмою телефонної розмови президентів України та США від 25 липня, яка стала причиною політичного загострення в Сполучених Штатах останнім часом.

Comments

Новости