Connect with us

Бизнес

«Мотор Січ» припиняє внутрішні рейси до кінця травня, міжнародні — до 14 червня — Украинские новости


НАЕК «Енергоатом» має намір в червні повернутися до поставок ДП «Гарантований покупець» електроенергії в рамках спеціальних зобов’язань (ПСО) в повному обсязі.

«З понеділка буде підписаний новий договір з ГарПоком на поставки йому електроенергії в червні в повному обсязі. Ми провели аналіз ситуації і сценаріїв, які у нас розвивалися з ДП з лютого, і прийшли до висновку, що і для ГарПока, і для нас більш ефективним є введення таких обмежень на короткостроковий період «, — сказав т.в.о. президента» Енергоатому «Петро Котин в коментарі агентству» Інтерфакс-Україна «.

При цьому він підкреслив, що обмеження відпуску «ГарПоку» електроенергії, що діють з середини лютого, були введені через велику заборгованість ДП і виключно з метою захисту інтересів генеруючої компанії.

Мінціфри: Діалог з PayPal триває

Котин уточнив, що за вже відпущену електроенергію «ГарПок» повинен «Енергоатому» більше 5 млрд грн, а рівень його розрахунків в середньому становить близько 50%, висловивши сумнів у тому, що ситуація з погашенням боргів може бути влаштована в найближчим часом і що ГарПок зможе уникнути накопичення заборгованості перед атомною генерацією в подальшому.

У той же час, за його словами, «Енергоатом» знову змушений буде ввести обмеження відпуску електроенергії ГарПоку, якщо ГП не буде розраховуватися за неї і «знову піде в борги».

При цьому керівник генкомпанії заявив, що для покриття потреб населення достатньо і половини виробленої їй електроенергії. Зупинку продажу «Енергоатомом» електроенергії на торгах Української Енергобіржа, куди компанія почала виходити з 1 квітня, після посилення обмежень ГарПока «, Котин пояснив критикою цих дій профільним міністерством.

Україна Cпустя з виплавки сталі в рейтингу Worldsteel

«З боку Мінекоенерго прозвучала серйозна критика на нашу адресу, що через своїх пропозицій на УЕБ ми руйнуємо схему роботи і ціноутворення на ринку», — прокоментував Котин.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 20 травня знизив для НАЕК «Енергоатом» частку обов’язкового продажу держпідприємству «Гарантований покупець» виробленої генкомпанією електроенергії до 80% з діючих 85%. З 29 березня «Енергоатом» обмежив на 40% відпуск електроенергії ДП «ГарПок» з поставкою на квітень через заборгованість останнього, з 12 лютого таке обмеження становило 25%.

НАЕК «Енергоатом» виходив на торги УЕБ з 1 квітня, реалізувавши на декількох торгових сесіях протягом місяця 0,5 млн МВт-год електроенергії базового навантаження (близько 15% запропонованого обсягу), ціни продажу в порівнянні зі стартовими знижувалися від 18,3% до третини і становили від 1014 грн / МВт-год до 1254 грн / МВт-год. За результатами торгів в травні, 8 травня компанія реалізувала всі запропоновані до продажу 216 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження по ціні 1059,28 грн / МВт-год, що на 24,4% нижче стартової (1400 грн / МВт-год) 4 травня — 332,928 тис. МВт-год (60% запропонованого обсягу) за ціною 1223,41 грн / МВт-год (на 12,6% нижче стартової, що становить 1400 грн / МВт-год). Останні торги відбулися 12 травня, на яких було реалізувало 55,296 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження по ціні 1057,85 грн / МВт-год, що на 24,5% нижче стартової (1400 грн / МВт-год).Source link

Comments

Новости