Connect with us

Коррупция

МЗС України вручив ноту протесту послу Угорщини через заяви про автономію угорців — Украинские новости


МЗС України вручив ноту протесту послу Угорщини в Україні Іштвану Ійдярто в зв’язку з його заявою про автономію угорської національної меншини на території України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

«2 грудня в МЗС України був запрошений Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, якому — в зв’язку з інтерв’ю від 28 листопада — було сказано про неприйнятність його заяв про автономію угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна — НАТО. Вручено ноту протесту », — сказано в повідомленні.

В ході бесіди було додатково зазначено, що український закон «Про освіту» не порушує прав українців угорського походження, а навпаки дає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що зараз було підтверджено Венеціанською комісією, відзначили в МЗС.

Раніше в інтерв’ю Главкому Ійдярто заявив: «Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 мільйона українців, угорців — 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Або в Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацкіе, проугорські? Закарпаття завжди було цікавою територією, але ніколи там не було конфліктів між українцями та іншими націями ».

Посол заявив, що «дотримання прав меншин і автономії в складі держави — це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні».

Також Ійдярто сказав, що Будапешт продовжить блокувати діяльність Комісії Україна — НАТО через нібито порушення Києвом прав угорської меншини.

Источник — Антикор

Comments

Новости