Connect with us

Коррупция

На Донеччині два чоловіка потрапили за грати через знущання над своїми родинами — Украинские новости


ВІН Нещодавно розлучівся, отказался от власної автівки и квартири. У свои 34 роки має Значний управлінський бекграунд: бізнесмен, ІТ-директор «ПриватБанку», співзасновнік мобільного банку «монобанк», радник голови СБУ Івана Баканова, товариш Максима Нефьодова та Олексія Гончарука, а з вересня цього року — член правительства. ВІН стверджує, Що знає, як за рік вікорініті проблему рейдерства, подолати корупційну складових та боротися з тіньовім РІНКОМ алкоголю.

Ексклюзивне інтерв’ю журналістці «СтопКору» Хрістіні Крішісі давши министр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Про відмову від автівки й квартири та новий проєкт у Лондоні

— Дмитре, почнімо з найактуальнішого для мене. Я поїхала в центр и Хотіла запаркуватися свою автівку, но НЕ Було де … Ві Вже декілька років не сідайте за автомобіль. Чому ви вірішілі відмовітіся від авто?

— Я дійшов до висновка, что Убер, Ухил ТОЩО, Такі сервіси більш Вигідні, чем своя автівка, и набагато зручніші. Оскількі вместо того, щоб гаяті годину на ті, щоб Керувати автівкою, можна сідіті позаду та, например, читати або переглядаті Щось.

— Ви живете в квартирі, якові орендуєте. Це так просто? Дивно, тому что все-таки наша сучасна молодь хоче мати якесь майно, Певного прописку. Чому Ви відмовіліся від цього?

— Прописка є, ти можеш пропісатіся в тій квартирі, якові орендуєш. Я вважаю, що зараз, у 21-у столітті, особливо коли молодь має змогу много подорожувати — ти можеш поїхаті працювати десь в інше місто або даже в іншу країну, тому буті прив’язання Певна нерухомістю до одного місця — Це не дуже раціонально.

Перед тім як прієднатіся до Кабміну (для мене це булу Досить велика несподіванка), я збірався поїхаті в Лондон. Даже орендував там квартиру, даже заплативши за Цю квартиру на декілька місяців вперед и від інфекцій врешті-решт все одно в Києві.

На Донеччині два чоловіка потрапили за грати через знущання над своїми родинами — Украинские новости
Дмитро Дубілет: «Бути прив’язання нерухомістю до одного місця — це нераціонально»

— Чим ви малі займатіся в Лондоні?

— У Лондоні ми запускали банк. Від в Україні в нас є «монобанк», ми, власне, схожий продукт, схожий проєкт намагались запустіті в Лондоні. Ну, власне, ВІН и запускається — просто зараз без зараз без моєї участия.

Про мотівацію и удовольствие від роботи в Уряді

— Ви Прийшли в політику з бізнесу, Ви були успішнім бізнесменом, малі хороші заробіткі и зараз ви погоджуєтеся на державну службу — ми Розуміємо, что ві будете заробляті значний менше. Яка ваша мета? Бо зараз звичайна практика в Нашій стране: тієї, хто приходити в політику — має потім бізнес, Який процвітає.

— Я прийшов у політику не для того, щоб заробляті. На щастя, в мене такий бізнес, Який Взагалі Ніяк НЕ Залежить від держави, від Кабміну. Тобто даже складно Собі уявіті теоретично, як мій перехід в політику МІГ бі вплінуті на бізнес «монобанк». На щастя, ВІН растет тимі ж темпами, что и зростан. Я ж жодних чином не Збирай на це впліваті.

Чому я на це наважівся? Ну, власне, відповідь дуже проста — мене Дійсно надіхають круті Великі проєкті. Коли з’явилась можлівість взяти участь у тих проєктах, Які стояти за зараз перед Кабміном, я зважівся сделать цею крок.

— Які це самє проєкті? Ві такий кайфушнік? Для того, щоб Щось создать або щоб у вас там все виходе в работе — Вам це має дуже подобатіся? Що может подобатіся Вам, молодому, прогресивний в державній службі зараз?

— Ну Дивіться, дуже подобається ті Відчуття, что ті, що ти робиш, Дійсно приносити Користь суспільству напряму або опосередковано.

Напряму в мою зону компетенції входитиме організація роботи правительства в цілому. Если я бачу, что уряд ставши працювати більш ефективного, або ставши більш компактним, або більш ефективного, або придумали більш якісні решение — я від цього отримайте удовольствие. І це задоволення, до речі, Варте набагато БІЛЬШОГО, чем гроші, Які ти можеш сделать теоретично.

А з Іншого боку — є много проєктів, Які робляться назовні, стосують безпосередно громадян. Если ми запустімо Якийсь новий сервіс, або если ми позбудемося якогось документа, або если ми позбудемось якоїсь довідки, або запустімо якусь прикольно діджітальну фішку — громадяни це оцінять. Я також отримайте від цього свой кайф, своє удовольствие, и це, власне, для мене головна мотивація.

Про діджіталізацію в Україні

— Конкретізуймо, від чого зараз найбільше отрімуєте удовольствие, від которого проекту?

— Важко виокремити Щось Одне. Ну давайте так: діджіталізація в цілому СЕНСІ цього слова. Я дуже хочу, щоб міністерства, весь Кабмін перейшов на нову систему електронного документообігу, щоб ми абсолютно всі процеси перенесли в електронній формі, тому что коли процеси переносячи в електронній формі — це робиться НЕ только щоб заощаджуваті на папері (хоча, до речі, такоже Цифри немалі), а для того, щоб люди працювала більш ефективного.

Це значний прозоріше прозоро, коли в тебе бізнес-процеси побудовані в ціфровій форме, ти бачиш, хто Наскільки правильно працює, знікають тіньові ризики, корупційні ризики. З’являється якась прозорість, якась передбачуваність твоїх РІШЕНЬ, все виходе на новий рівень, тобто це дуже важліво.

Від, власне, тієї шлях, Яким много бізнесів Вже пройшли за останні 5-10 років — Кабміну все це треба пройти. Я сподіваюсь, что разом ми пройдемо цею шлях Досить Швидко.

На Донеччині два чоловіка потрапили за грати через знущання над своїми родинами — Украинские новости
Дмитро Дубілет: «Найбільше удовольствие отримайте від діджіталізації»

— Україна готова до діджіталізації?

— Звісно, ​​треба дивитись на Різні сфери. Если ми візьмемо Податковий, зараз податкова звітність Вже подається Виключно в електронній форме. Отже, український бізнес готов, бо, власне, зараз в него и нема Вибори — ВІН НЕ может подаваті много звітності в паперовій форме.

Тобто если ти Створив сервіс, особливо если ти створюєш его з думкою про клієнта, з думкою про користувача, то я думаю, что всі залюбкі будут користуватись цифровими сервісамі вместо того, щоб колупатісь у папірцях.

Про Подолання Корупції

— Від ві говорите, что діджіталізація поможет побороти корупцію …

— Звісно, ​​це один Із чінніків. Це не «Кремлівська таблетка», но, звісно, ​​коли ти переводіш все в електронній формі, то корупція має набагато менше шансів.

— Тому що забірається людський Чинник?

— Забірається людський Чинник, а даже там, де ВІН залішається, ВІН становится значний контрольованішім.

Наведу такий малий приклад — ми запустили в електронній форме так звані «орієнтування». Це запиті, Які роблять СИЛОВІ органи, например, СБУ на МИТНИЦЯ, и до останнього часу це БУВ абсолютно неконтрольованій паперовий процес — будь-хто з СБУ МІГ Сказати митниці почінаті делать обшукі в усіх ВАНТАЖ поспіль, Які перевізники через кордон перевозять.

І це мало всегда дуже великий корупційній ризики, тому что простий бізнесмен змушеній буде платіті хабар СБУ для того, щоб смороду зняла Цю так званні марку.

І ми зараз перевели Цю процедуру Повністю в електронній формі, тобто абсолютно будь-хто, хто хоче попросіті митниця делать такий суцільній пошук, має заповнити дуже формалізовану форму, вона має пройти через хед офіс СБУ, далі вона має перейти через хед офіс митниці, яка подивуватися: чи не надумана ця справа. І лишь тоді смороду могут Пропустити обшукі на цею бізнес.

І від ми сподіваємось, что лишь внаслідок цього Досить простого бізнес-процесу ми зможемо Суттєво знізіті самє корупційній ризики. Я не віключає много других корупційніх різіків, Які відбуваються на митниці, но від сортаменту цею кейс ми проробілі, перевели в електронній формі І, сподіваємось, что це стане вірішенням проблеми.

— Ви сортаменту з ЦІМ допомагать Баканова?

— Це БУВ Спільний проект з Баканова з Нєфьодовім.

— А як ви зараз спілкуєтеся з Баканова?

— Зараз ми з Баканова не так часто спілкуємося, деінде в нас вінікають якісь Такі точки перетин, але … Ну, зараз моя робота более зосереджена на погодження матеріалів на Кабміні, на органах віконавчої власти, тому з СБУ ми перетінаємось Стосовно Деяк проєктів. Например, по борьбе с тіньовім алкоголем та Тютюн, но, звісно, ​​що не дуже часто.

Про боротьбу з тіньовім алкоголем

— Давайте про тіньовій алкоголь — самє через тіньовій алкоголь ви попросили Собі днями охорону …

— Це БУВ один з двох факторів.

— Про перший и другий Розкажіть, будь ласка.

— На щастя, конкретних загроза НЕ Надходить, но ЕКСПЕРТИ мені порадує прінаймні тимчасово сделать цею Захід. Та й з родиною мені набридло сперечатіся, тому я попросив тимчасово віділіті мені охорону, оскількі тіньовій алкоголь та тютюн — це Досить великий бізнес, кримінальний бізнес в якомусь СЕНСІ.

Если ми Дійсно Хочемо Показати результати — нужно буті Впевнений, что НЕ буде ІНСТРУМЕНТІВ фізічного тиску.

— Про ті, что алкоголь — це кримінальний бізнес, я дуже много чула. Я чула, що там Взагалі трімається одна людина з якімось дуже серйозно прізвіщем.

— Вважається, что це 4 групи, на 4 групи поділено цею новий ринок.

— І це все кримінал?

— Ну Дивіться, Ми можемо Собі уявіті кримінал — як бандитів у Чикаго в двадцяти роках. Ні, це люди, Які ма ють стосунок до сіріх або чорних схем в прінціпі.

— А ви назветься їхні прізвіща?

— Дивуватися, я знаю ЦІ прізвіща, но від того, что я їх Назву, абсолютно жодної корісті НЕ буде. В принципі, їхні прізвіща відомі.

Взагалі проблема Нашої системи в тому, что це система силових ОРГАНІВ. Тому що всі все знають: адреси заводів, Які віробляють нелегальний спирт, адреси виробництв, де ВІН розлівається, де ВІН відправляється на точки. Адреси всех ціх точок, де це продається — всі все знають.

На Донеччині два чоловіка потрапили за грати через знущання над своїми родинами — Украинские новости
Дмитро Дубілет: «Тіньовій алкоголь — це великий бізнес, и всі Знають прізвіща власніків»

Від нам треба, звісно, ​​сделать реформу силових ОРГАНІВ у такий способ, щоб НЕ Було такого, щоб всі все знають, но Чомусь воно продолжает працювати.

— Які Вже зараз є результати Боротьба з тіньовім алкоголем?

— Зараз, на жаль, конкретних результатів все ще немає, но я сподіваюсь, что Незабаром покажемо.

З одного боку ми розпочалі, в нас з’явився такий Task Force з силовими органами, ми намагаємося сделать ще одну Спроба и все ж таки з силою побороти прінаймні, что відомо — найбільші точки, Які займаються ЦІМ, но, звісно, ​​системне решение — воно Полягає не в тому, щоб повноцінно боротися результатом, а в тому, щоб технологічно це спробуваті побороти.

Тому ми зараз займаємося тім, что Хочемо оновіті підакцізну марку, яка клеїться на пляшки. Ми Хочемо там сделать революційну штуку. Если коротко, то ми Хочемо там сделать QR код, Який буде зчітуватіся спеціальнім мобільним додатком, и ВІН буде Фактично в режімі онлайн Говорити — це фейк б або не фейк.

Если ми так зробимо, то Ми можемо надаті цею додаток будь-кому з населення, і люди Фактично в режімі реального часу зможуть побігаті по прилавках: чи Справжній чи несправжній цею алкоголь.

І податкова міліція та інші СИЛОВІ органи будут в режімі реального часу отрімуваті реальні сигналі про ті что: «Дивіться, тут несправжній алкоголь продається». Если ми зробимо таку систему, я вірю, что можна побороти Цю біду.

— Послухайте, если мій тато, якому 50 років, захочу випити, ВІН прийде в магазин, но ВІН НЕ буде вміті користуватись ЦІМ додатком — це буде обов’язково для него?

— Ні, це буде інструмент для того, щоб перевіряті просто Певний магазин, Який торгує алкоголем. Можливо, ваш тато НЕ перевіріть, но якась Інша людина перевіріть и відправіть цею сигнал. Тобто достаточно, щоб бодай 1% активного Суспільства користувався ЦІМ додатком для того, щоб отріматі много сігналів и якось їх відпрацьовуваті.

— Ви Вже діліліся цією ідеєю з Максима Нефьодова?

— Ми обговорювалі це, но це больше не Максима тема, це більша тема Сергєєва — нашого головного податківця. Так, ми обговорювалі Цю ідею з багатьма іншімі учасниками, зараз IT-компанія завершує тестування цього додатка, и я дуже сподіваюсь, что все Вийди.

Про кадрові топпрізначення

— Друга причина, через якові ви попросили Собі охорону — це ті, что ві є одним з людей, Які обірають на посаду топчіновніків?

— Ні, я не оббирати, я відповідальний за процедуру конкурсу, и в когось может вінікнуті враження, что це может впліваті на конкурси. На щастя, це не так. Якби це Було так — я дуже НЕ Хотів бі ЦІМ займатіся. Ми побудував процедури, за Якими міністри отримуються ТОП-5 кандидатів, Які пройшли через конкурс, з якіх смороду обірають одного кандидата, Котре очолює центральний орган віконавчої власти.

Власне, цею бізнес-процес побудованій. До мене дійшла пара сігналів про ті, что є якісь сили, Які незадоволені тим, хто був избран чи не избран. І я намагались поясніті, что «Дивіться, є вища комісія ВИЩОГО корпусу, є министр, Який его обирає. В принципі, я тут ні до чого … «. Тобто моя справа тут пролягав в Наступний: разом Із Національною агенцією державної служби влаштуваті правильно цею бізнес-процес. Тут такоже сподіваюсь, что напряжение спаді.

Про роботу в команді Гончарука

— Я дівілася много інтерв’ю, но Ніяк НЕ Знайшла конкретного прізвіща, хто вам предложили посаду?

— Гончарук.

— А як це було? … ВІН зателефонував, ви зустрілися в кафе …

— Ми зустрічаліся и ВІН телефонував. Тобто ми обговорювалі це. ВІН предложили мені посаду міністра Кабінету міністрів. Я задав ті самє питання, Які всі задають: «Що це в біса таке?». ВІН сказавши: «Почитайте положення — стані зрозуміло». Я почитав, Нічого Герасимчука зрозуміло, но врешті-решт, коли поспілкувався з людьми, я зрозумів, что це прикольна посада, тому что з одного боку я можу Дійсно сделать так, щоб наші Державні органи працювала ефективна.

Я дуже люблю все, что стосується ефектівності, а з Іншого боку — я можу брати участь та допомагаті моїм колегам-міністрам у різноманітніх проектах, тому что в мене є Правильний діджітал бекграунд, в мене є Правильний менеджерській бекграунд, я вважаю себе правильно проджект -МЕНЕДЖЕР.

У нас є дуже много чего делать, и коли є якісь РЕЧІ, Які стосують, например, Міністерства економіки, або міністерства юстиції, або багатьох других міністерств … Коли я кажу міністрам: «Дивіться, є такий цікавий проект, если вині проти — будемо займатіся «. Смороду залюбкі кажуть: «Так, займаюсь».

— Чи є тут в Кабінеті міністрів Ваші друзі?

— Саме друзі? Дивіться, ні, друзі — це таке Щось близьким. У мене, мабуть, є 3-4 людини, якіх я можу назваті друзями.

— Гончарук — це ваш друг?

— Товариш. З Гончаруком ми товарішувалі течение останніх 2 або 4 років. Ми з ним познайомілісь свого часу на підставі «Айгов». «Айгов» — це БУВ мій волонтерській проєкт, і мені дуже сподобалось спілкуватись з ним, я его Постійно пробував запрошуваті десь раз на місяць.

Ми з ним зустрічалісь у кафе, ВІН мені розповідав про свои Дивовижні історії про ті, як ВІН в рамках BRDO проштовхував якісь форми. Ну, власне, на підставі цього ми Дещо зблізілісь.

— Колишня влада: вона трошки грішна и в команду Хотіла взяти своих родічів або товаришів. Чи ви Вже зараз сюди привели когось, кого ви знали и могли б назваті его іншому або товаришем?

— Це абсолютно природно, коли ти проводіш у команду людей, якіх ти знаєш, Яким ти першочергово довіряєш. Так, звісно, ​​в мене такоже є люди, з Якими я працював Ранее, якіх я попросивши прієднатісь до нас.

На жаль, м’яко Кажучи, далеко не всі Погода, я бі сказавши, 95% людей, Яким я пропонував, не погода зі мною піті.

— Через зарплату?

— І через зарплату, и тому что ніхто НЕ МІГ зрозуміті, навіщо з бізнесу йти на державну службу. У мене булу домовленість з бізнес-партнером про ті, что з «монобанк» я не можу масово запрошуваті з собою людей, но я запросив кількох колішніх співробітніків. Майже всі відмовілі, на жаль, но в мене є тут кілька колег, з Якими працював Ранее, и смороду зараз мені дуже допомагають.

Про зарплату урядовців и доходи від бізнесу

— Яка зараз у вас офіційна зарплата?

— Офіційна зарплата — 16 тисяч. Если я не помиляюсь, 16 тисяч надбавка та 16 тисяч премія. Я попросив Залишити мені лишь зарплату, тому что від зарплати Було відмовітісь складно, а надбавки та премії мені Залишити нульові.

На Донеччині два чоловіка потрапили за грати через знущання над своїми родинами — Украинские новости
Дмитро Дубілет: «отказался от надбавок и премії, зарплата — 16 тисяч»

— А скільки вам нужно на місяць для того, щоб жити, щоб відчуваті собі комфортно?

— У мене є достатній заробіток зараз від «монобанк», тому в мене зараз не стоит питання доходів на найбліжчі кілька років.

— А яке ви маєте відношення до «монобанк» зараз?

— Я відійшов від керівніцтва цієї установи, тобто я получил Дивіденди, я получил гроші за ті, что продавши свою частко, ціх грошів на найбліжчі кілька років вистача.

— А є ще Якийсь Інший бізнес у вас?

— Ні, тобто в мене БУВ бізнес. У мене БУВ спортивний клуб «Спортес», Який ми відкрілі разом з бізнес-партнерами, Які зараз активно розвіваються, но з цього бізнесу я також Вийшов.

Про Приборкання чорних реєстраторів

— У мене є колега-журналіст Наталя. Вона Вже дуже давно займається темою чорних реєстраторів, недобросовісніх нотаріусів. Від вона просила у вас запитати, бо ми знаємо, что зараз запускається нова система. Як вона Взагалі буде працювати?

На якому етапі власник бізнесу вже буде розуміті, что відбувається з бізнесом не так, его перереєстровують або відбуваються якісь інші махінації. На якому етапі Взагалі перебуває ця програма?

— У Цій Галузі одна велика проблема — програмне забезпечення, на якому Працюють Нотаріуси, вона абсолютно якась древня, застаріла и там почти Неможливо реалізовуваті почти будь-які методи захисту.

Тобто ми зараз будемо перезапускати це програмне забезпечення для того, щоб можна було навішувати так звані “Антіфрод правила”, для того, щоб без залежності від людського фактора жодні рейдерства не були можливі.

Але дещо вже зроблено – проведена дуже велика робота над так званими чорними нотаріусами і реєстраторами. Зокрема й після закону, який було ухвалено позаминулого тижня, багато реєстраторів просто було виключено з системи, і, з іншого боку, тих реєстраторів, які залишились, дуже пильнує Мін’юст, щоб вони не порушували закон і не переписували майно та власність.

І завдяки цим заходам вже зараз рейдерство досить знизилось. Ми, на жаль, не змогли повністю його приборкати, але воно досить знизилось, тому що воно в ручному режимі контролюється.

— Як це взагалі відбувається – от ви можете пояснити, бо я не розумію?

— От уявіть собі, що у вас є квартира, і теоретично хтось може зайти до реєстратора, дати йому купу грошей і сказати “а запиши цю квартиру на мене”. І зараз, на жаль, нема на рівні програмного забезпечення запобіжників для того, щоб зробити це неможливим.

Тобто, що може відбутись? Реєстратор побачить купу грошей і скаже: “Ну окей, переписую, беру гроші та тікаю в Мексику”, а потім ви можете поскаржитися у Мін’юст, та якщо ви зможете це оперативно зробити – квартира перейде до вас назад.

В принципі, зараз Антирейдерська комісія почала працювати відносно оперативно, і тому платити забагато грошей, і брати на себе ризик, і на реєстратора накладати цей ризик – воно вже стає не таким рентабельним.

Але все одно така схема можлива. От наша проблема полягає в тому, що зараз ми за цим дуже слідкуємо в ручному режимі, коли будь-який реєстратор все одно, якщо раптом він недобросовісний, може прописати ваше майно, нерухомість, ваш бізнес тощо.

Я сподіваюсь, що протягом наступного року ми зможемо повністю оновити все програмне забезпечення, на якому працюють реєстратори, та зробити це у такий спосіб, щоб неможливо було – навіть, якщо ви вступили в змову з реєстратором – переписати без того, що ви будете про це повідомлені й без вашої участі.

— А якщо цей недобросовісний реєстратор зайде в систему вночі, а ми контролюємо це в ручному режимі й ми не проконтролюємо це – я залишусь без квартири?

— Так, але ви можете подати скаргу в Мін’юст, тоді квартира оперативно перейде до вас назад.

— Так само і про бізнес?

— Так, так само про бізнес. Тут можуть бути інші проблеми – цю квартиру можуть передати кілька разів, і тоді Мін’юст починає розкручувати цей клубок, досить часто трапляються такі складні історії.

Повторюсь, зараз їх стало значно менше, тому що, з одного боку, в Міністерства юстиції начебто немає людей, які б заробляли на цьому, з іншого боку – зрозуміло, що це з один з ТОП-пріоритетів і гратися тут небезпечно.

З третього боку, СБУ та інші силові органи показали, що вони готові по-справжньому боротися, тому що чи не щотижня заарештовуються всілякі банди, які цим займаються, але, повторюсь, це ручний режим. Я сподіваюсь, що коли будуть нормальні технології – от тоді абсолютно неважливо – захоче реєстратор чи ні переписати ваше майно…

Я можу навести такий приклад: свого часу, коли банки тільки-но починали працювати, чи будь-який касир або операціоніст у відділенні міг теоретично взяти гроші з вашого акаунта та перевести кудись, але потім, згодом, банки зробили усілякі запобіжники, тому тепер будь-який операціоніст не може зробити фрод, якщо ви це не підтвердите. Той самий шлях, який пройшли банки, ми маємо пройти з системою реєстрації.

— Чи вже зараз хтось сидить? Чи, можливо, вже якісь справи до суду хоча б передали?

— Так, досить багато справ до суду було передано. Я зараз не назву прізвищ, але в нас є чат з СБУ – там вони мені періодично кидають новини про те, що заарештований такий реєстратор…

Зараз стало складніше, тому що рейдерство відбувалось через так звані комунальні підприємства, тому що коли ти держслужбовець, реєстратор на держслужбі або нотаріус, набагато складніше отримати цю атестацію або ліцензії, чи як це можна назвати. А інша справа, коли були так звані комунальні підприємства, і там чи не кожному, хто захотів, могли надати права реєстратора, і, власне, 95% випадків рейдерства відбувалось через саме ці комунальні підприємства.

Ухвалили закон, за яким ці комунальні підприємства закриваються, і тому внаслідок цього стало значно менше рейдерства.

На Донеччині два чоловіка потрапили за грати через знущання над своїми родинами — Украинские новости
Дмитро Дубілет: «Протягом року проблема рейдерства має зникнути»

— Як ви думаєте, коли взагалі такий фактор як рейдерство зникне в Україні?

— Я думаю, що протягом наступного року має зникнути, тому що нам потрібно оновити софт, на якому працюється реєстратор, і тоді в історію піде взагалі таке явище як транзакція, яка робиться без участі володільця.

Про «приватівський» бекграунд і знайомство з Коломойським

— Ви працювати в «ПриватБанку», ви були ІТ-директором. Ваш батько також працював у «ПриватБанку». Чи знайомі ви з Коломойським?

— Знайомий. Я працював у банку, в якому він був акціонером.

— От зараз багато закидів про те, що Зеленський – це людина Коломойського. Мені цікава Ваша думка.

— Коломойський – це фігура на політичній сцені України. В нього є представники у парламенті, в нього є великий бізнес – звісно, такі люди мають певний вплив на політику, але не через особисті стосунки із Зеленським. Зеленський дуже самостійна фігура. До речі, те саме можна і про мене сказати, тому що свого часу я працював у банку Коломойського.

Про плани на власну «п’ятирічку»

— Ви на посаді уже декілька місяців… Чи ставите ви собі якісь цілі й дедлайни? Що б ви хотіли зробити? До чого ви хочете прийти за 5 років?

— Що буде за 5 років – мені складно сказати. Поки що мої плани та проєкти, які я роблю – на найближчий рік. Тобто, звісно, є певне стратегічне бачення, але те, що конкретно я планую – воно стосується найближчого року, тому що хочеться мати дуже конкретні результати, а не в цілому, те, що буде через 5 років.

Можливо, через 5 років взагалі буде сингулярність, і нічого не буде мати значення. Так, в мене є конкретні цілі, наприклад, зараз я впроваджую нову систему електронного документообігу, у секретаріаті, я сподіваюсь, зможуть це зробити до кінця цього року.

А протягом першого кварталу наступного року я хочу запровадити цю систему абсолютно у всіх міністерствах по всьому Кабміну, і в такий спосіб ми можемо перейти на єдину систему, позбутися папірців, працювати як одна команда. Це, я сподіваюсь, суттєво підвищить якість нашої роботи. Є ще багато проєктів.

— Два назвали, давайте ще три найяскравіших.

— Наприклад, є великий проєкт – перепис населення. Це один з таких ТОП-проєктів, я з подивом дізнався, що на перепис населення було в бюджеті закладено 3-4 млрд гривень. Чому це відбувається? Тому що перепис робиться таким самим методом, як і кілька сотень років тому – майже 100 тисяч людей мали ходити, стукати по дверях та розпитувати людей за анкетою.

Ми спробували по-новому подивитись на те, яка дійсно інформація потрібна державі для того, щоб ухвалювати управлінські рішення, та зараз спробуємо дуже суттєво спростити цей процес. Попереднє бачення полягає в тому, що ми зможемо заощадити для держави чи не 3 млрд гривень на цьому через те, що проводимо перепис значно більш ефективніше.

— Коли починається, коли закінчується?

— Так званий електронний перепис – він зараз вже відбувається. Я сподіваюсь, що до кінця цього року ми зможемо показати перші результати.

— Я вас не можу не запитати – на «державу в смартфоні” виділили аж цілих 0 грн і ви вже прокоментували про те, що не потрібні гроші. От розкажіть і поясніть, як це так може відбуватись?

— Дивіться, держава в смартфоні – це ж умовна назва, це взагалі все, чим займається уряд, тому що все, чим ми займаємось, ми намагаємось зробити більш ефективним. Ми намагаємось, все, що можна, перевести в цифру, а коли в тебе ефективні процеси і вони переведені в цифри – так держава у смартфон і переїжджає.

Тому, звісно, нема якогось окремого рядка “держава в смартфоні”: чи не весь бюджет, який направлений на розвиток управління державними органами – це є держава в смартфоні. Тобто всі ІТ-бюджети, всі управлінські бюджети і так далі – все це є частиною умовного проєкту під назвою “Держава в смартфоні”.

— Ви просили на щось кошти? Чи вони вам потрібні? Такі великі суми, кричущі…

— Ви знаєте, я зробив кілька запитів до донорів. Насправді все, що стосується бюджету – навпаки, я дуже багато грошей віддав своїм колегам, тому що ми робили багато оптимізації секретаріату по тих органах виконавчої влади, які тут є. От, наприклад, у нас нещодавно була така цікава історія – у Фонду державного майна не вистачало 300 млн гривень.

— Мій улюблений орган – їм завжди чогось не вистачає…

— Ну, перед ними стоять дуже амбітні плани – їм потрібно провести приватизацію на 12 млрд гривень та здати в оренду на 4 млрд гривень.

— Корупцію їм треба викорінити.

— Викорінити корупцію – це одна з цілей, звісно. І новий керівник сказав, що дуже не вистачає грошей для того, щоб залучити дійсно гідних експертів. І ми шукали, де можна знайти ці гроші, і, врешті-решт, всередині тих органів, якими я опікувався, ми знайшли ці гроші й передали в Фонд державного майна.

— Ви нещодавно розлучилися… Які жінки подобаються Дубілету?

— Я б не сказав, що є якийсь конкретний тип, тобто це багатофакторна модель. Є багато факторів, на які я дивлюсь, щоб зрозуміти, що з цією жінкою можна мати якісь стосунки. Тут нічого надзвичайного, тобто з одного боку – це рівень інтелекту, з іншого боку – це краса, з третьої точки зору – це почуття гумору, ну, і так далі можна продовжувати.Comments

Новости