Connect with us

Коррупция

На півдні Франции загорівся літак, є загиблі — Украинские новости


Немчинов Максим: хай живе «Роттердам-плюс»! Частина 2
Немчинов Максим: хай живе «Роттердам-плюс»! Частина 2

Одна торгує вугіллям фірма в Алчевську, кілька торгують вугіллям фірм в Києві — тут кожен запідозрить типову вугільну схему, що процвітала в Україні з 2015 року! Дивно, що в провину Немчинову поставили лише наявність фірм, причому тільки київських — про двох його фірмах в «ЛНР» немов забули.

Отже, 2016 рік видався для Немчинова вкрай невдалим. Спочатку його звільнили з Міністерства енергетики, поклавши на нього відповідальність за «торф’яної апокаліпсис» 2015 року. А коли потім в листопаді 2016- го Немчинов виграв конкурс на посаду держсекретаря в Міністерстві енергетики, то його чекало відразу два неприємні сюрпризи.

По-перше, на нього було заведено кримінальну справу за статтею 364-1 (зловживання владою з метою одержання неправомірної вигоди). Справа була досить цікавим, і дуже шкода, що воно так і не дійшла до суду: в ньому Немчинова звинувачували в організації незаконного видобутку торфу в період 2014-2016 р.р., коли він обіймав посаду начальника відділу з питань збагачення вугілля та функціонування торфодобувних підприємств. Залишалося ще пов’язати цю незаконний видобуток з низкою дивних пожеж на торфовищах Центральної України, і розкрилися б воістину сенсаційні факти! Але цього не сталося, так само як слідство не стало цікавитися і ставленням Немчинова до махінацій, творити на збагачувальних фабриках. Чи не задалося воно і питанням, звідки у скромного держслужбовця 2,5 мільйона гривень, дві дорогі іномарки (нові «Ренджровер» і BMW) і квартира в столиці вартістю 2,7 мільйона?

Немчинов Максим: хай живе «Роттердам-плюс»! ЧАСТИНА 2

По-друге, сам міністр енергетики Ігор Насалик чомусь заблокував кандидатуру Немчинова на посаду держсекретаря свого міністерства. І не просто заблокував, в грудня 2016 — січні 2017 перемога Немчинова була опротестована через суд. І йому якраз поставили в провину те, що він і його дружина були засновниками вищезгаданих фірм. М’якість претензій Насалика до Немчинову пояснювалася тим, що він хотів лише замінити його на іншу кандидатуру, не більше того. Але чому? Адже Насалик сам був архітектором і «дахом» вугільних схем, пов’язаних з ОРДІЛО? Пояснення було одне: на вугіллі «заробляли» кілька корупційних «сімей», і кожна з них намагалася поставити в Міненергетики своїх людей, Насалик ж взагалі намагався обставитися власними кадрами. Тому Насалик прибрав Немчинова, щоб зробити в.о. держсекретаря Юлію Підкоморну — яку, втім, за даними SKELET-info, Є протеже Остапа Семерака.

Так Немчинов тимчасово залишився без держслужби. Але це не стримало його запал і нітрохи не вплинуло на його особистий бізнес, який продовжував процвітати. Наприклад, влітку 2017 року продовжила успішну торгівлю вугіллям його фірма «Енерготранслайн»: вона виграла кілька тендерів на загальну суму 193 тисячі гривень, а всього за 2017 рік уклала договорів на півтора мільйона. Не так багато, в порівнянні з 2015-2016 роками, коли ця ж фірма «натендеріла» понад 53 мільйонів гривень, але теж непогано. Про доходи, що отримуються Немчинова від торгівлі вугіллям, можна було судити по тому факту, що він продавав його за ціною 3480-4176 гривень за тонну, в той час як на українському ринку його можна було купити по 2280-2700. Який же дурень купував у нього вугілля в півтора рази дорожче? Державні підприємства і установи! Тобто Немчинов крав у держави!

Але стоять за ним люди хотіли з його допомогою «тирити» по-крупному, залазячи в кишені не тільки до держави, а й до всіх його громадянам. І вони почали активно просувати Немчинова. У 2017 році він різко посилив свою «громадську активність». Найбільше енергії він витратив на лобіювання сумно відомої формули «Роттердам-плюс», завдяки якій Рінат Ахметов зміг «заробити» мільярди на шахрайської спекуляції вугіллям. Видаючи себе за «незалежного експерта», Максим Немчінов активно і невпинно просував в ЗМІ ряд спущених йому Ахметовим тез: вугілля дорожчає в усьому світі, через блокаду ми не можемо купувати вугілля в ОРДІЛО, ми не може купувати дешеве вугілля у агресора, ринкове ціноутворення це порятунок України. Більш того, він стверджував, що є співавтором законопроекту про ринок вугілля в який він заклав принципи «Роттердама-плюс».

«Якщо ж говорити про так званому індексі« Ростов-плюс », то ми в законопроекті чітко прописали, що індикативи і ціни країни-агресора не можуть використовуватися і бути бенчмарком для внутрішнього ринку», — важливо заявив Немчинов. Таким чином, він несе пряму відповідальність за масштабне пограбування України і українців ахметовсько-порошенківської «роттердамській формулою». І дуже шкода, що зараз про це багато хто почав забувати!

Читайте також: Чому ідея Зеленського про спільні патрулі з терористами приречена на провал

У тому ж 2017 році Максим Немчінов балотувався в члени НКРЕКУ — що не дивно, адже бізнес Ахметова грунтується на вугіллі, який він спалює на своїх же ТЕС, продаючи потім електроенергію за завищеною за допомогою формули «Роттердам-плюс» собівартості. Однак йому не пощастило, він не зумів пройти конкурсний відбір. Але зате в травні 2018 року на нього чекав успіх: невідомо, хто і як натиснув на міністра Насалика, однак він зробив кадрові перестановки, призначивши-таки Немчинова на посаду держсекретаря, а Підкоморную здала своїм заступником з охорони праці та промбезпеки.

Уже в жовтні того ж 2018 року Насалик переформатував повноваження своїх топ-чиновників. Сам він взяв особисте керівництво над департаментом ядерної енергетики, а Немчинову доручив курирувати новий відділ з розвитку ядерної енергетики і атомної промисловості. І ось минуло кілька місяців — і Немчинов садить свого друга і компаньйона Подколзина в крісло заступника директора з фінансово-економічної частини КБ «Атомпрібор»! Розбирається Подколзин, двадцять років торгував вугіллям, в приладах і атомах? Навряд чи. Це просто комерсант і бізнесмен, майстер тіньових схем — і можна тільки здогадуватися, з якою метою він увійшов до керівництва «Атомпрібора». А також варто задуматися про те, скільки ще своїх приятелів порозсував в керівництво держпідприємств Немчинов, і скільки ще своїх людей розставили по державних посад стоять за Немчинова «безсмертні» олігархи.

Здавалося б, що коли у вересні 2019 року Немчинова звільнили з Міненергетики, то в Україні дійсно почалася якась боротьба з корупцією і очищення держструктур від заполонили їх людей різних корупційних кланів. Але надія була недовгою. Незабаром на свої посади почали повертатися і «порохоботи», і пригрівшись при режимі Порошенко люди Ахметова, Іванющенко і інших одіозних олігархів. У тому числі і Максим Немчінов, якого вже в жовтні призначили в.о. директора «Укртрансамміак».

Чесно кажучи, з огляду на історію цього підприємства, навколо якого все 19 років створювалися жахливі тіньові схеми, за яке билися наймогутніші олігархічні групи, призначення Немчинова не дивує. Саме такі люди, мене один одного, і очолювали «Укртрансамміак» всі ці роки. Тому залишається лише шкодувати, що в Україні нічого не змінилося.

Сергій Варіс. для SKELET-infoComments

Новости