Connect with us

Коррупция

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)


Захмарній курс долара, зниженя цен на паливо, тотальне здорожчання масок, дезінфекторів и продуктів. Україна — на карантіні Та вже відчула Наслідки пандемії COVID-19. Альо це щє не межа, впевнені ЕКСПЕРТИ. Основний удар по економіці українці відчують невдовзі. Наскільки кризового для бюджету буде ситуация — «СтопКор» з’ясовували разом Із провіднімі економістамі.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Ми живити в експертів, як «коронакріза» впліне на українську економіку Ілюстрація: СтопКор

Наслідки «КОРОНАКРІЗІ» ДЛЯ пересічних українців

Уже третій тиждень в Україні триває карантин у зв’язку Із Поширення коронавірусу. В усій стране запровадження режим надзвічайної ситуации. На цею годину зачин все, кроме аптек та продуктових магазинів. Чи не їздять громадський транспорт и потяги, які не літають літаки, прізупінена робота багатьох потужного виробництв, відтак и без того квола українська економіка зазнає непоправніх збитків.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Обмежувальні заходи для Запобігання Поширення COVID-19 Ілюстрація: СтопКор

Пересічні українці Вже відчулі Наслідки пандемії. Много українських громадян залишилось без роботи, зачінені в чотірьох стінах своих осель и Вже начали економіті даже на їжі, Аджея ціни на них разом Із курсом долара стрібнулі вгору. Альо це ще квіточки. Основні Наслідки українці відчують невдовзі, стверджує кандидат економічних наук, відомій політолог Андрій Новак.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Фото: Facebook Андрія Новака

«Зміни, что їх відчулі пересічні українці, пов’язані самперед Із Втрата роботи та зі знеціненням гривні. Через це много груп товарів подорожчало. Если карантин продовжать, а гривня девальвуватіме, то зростуть ціни на імпортні товари. У нас є один великий імпортний товар — енергоносії. Якщо буде дорожчаті валюта, то дорожчатіме цею товар. Це, як ланцюгова Реакція, спричинили зростання цен на все. Паливо — обов’язковий елемент собівартості всех без вінятку товарів и услуг».

Наскільки сутужно будет с економікою, покладах від трівалості карантину. Альо прогнози — НЕ оптімістічні, каже в інтерв’ю «СтопКору» четвертий министр економічного розвитку и торгівлі України Павло Шеремета.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Фото: Facebook Pavlo Sheremeta

«Імовірність того, что карантин завершитися 3 квітня, практично нульова. Я думаю, что 3 квітня всі только Почни розгортатіся, як ми зараз бачим в Україні. Я читав про 12, 18 місяців, говорять Вже й про 24 місяці! Це два роки таких ЗАХОДІВ! Тобто, завершення карантину 3 квітня — це комічні прогнози зараз ». (Мі говорили 23 березня, ще до решение Кабміну про продовження карантину до 24 квітня — авт.)

ПРИЧИНИ Стрибки курс долара

Во время кризиса хтось скуповує гречку, хтось — туалетний папір, а Дехто — долари, міняючі всі свои грівневі заощадження. Небувалій ажіотаж прізвів до того, что сегодня в Україні в прямому СЕНСІ зникає готівкова валюта. У банках ее сегодня почти НЕ найти. А від в обмінніках «зелені» можна де-ні-де відшукаті, заплативши від 28 до 31 гривні! Що ж відбувається з доларом та скільки ВІН буде коштуваті невдовзі — пояснивши інвестиційний банкір Сергій Фурса.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Сергій Фурса Фото: СтопКор

«28 грн за долар — только початок. Залежних від того, скільки тріватіме карантин, ми прогнозуємо від 30 до 35 грн за долар! Масово купують валюту український бізнес и пересічні громадяни, через что курс растет, як на дріжджах. Національний банк змушеній втрачають резерви, Вже Було вітрачено 2,5 млрд долларов на підтрімку гривні. Альо ще буде друга хвиля, коли до України дійде результат Світової Фінансової кризиса. Плюс Варто розуміті, что Вже будь-які засоби Залучення коштів ринкового методами будут вічерпані й так буде доволі Довго ».

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Фото: СтопКор

А від економіст Андрій Новак упевненій: до стрімкого зростання курсу валют прізвелі НЕ Стільки ажіотаж на неї, скільки Дії НБУ.

«Ми Вже Не будемо мати того курсу, Який БУВ до коронавірусу. У нас зараз Падіння гривні є спекулятивним. Нацбанк є головні учасником спекуляції. Падіння світовіх цен на Нафту на третина мало б дати Зміцнення гривні, но, на жаль, водночас трівала девальвація. Архів НАЙГОЛОВНІШЕ, что це Було не на готівковому Сайти Вся, бо за весь час від запровадження карантину люди купили только 300 млн долларов. Це мало. А від на міжбанківському валютному Сайти Вся НБУ Вже «спаливши» півтора мільярда. У п’ять разів более за готівковій ринок! Можна очікуваті, что девальвації далі НЕ буде, если НБУ сам не буде ее провокуваті на «міжбанку».

Факторів, что вплівають на стрибки курсу валют, безліч, говорити ексміністр економіки Павло Шеремета. Та Архів НАЙГОЛОВНІШЕ — це ажіотаж на валюту.

«Багато українців Із початком пандемії начали міняті свои заощадження на валюту. такоже Суттєво зменшівся Попит на українські цінні папери з-за кордону, Тому что здатність українського правительства повернути ЦІ кошти у Майбутнього під більшім сумнівом, чем це Було Ранее. І третій фактор: много українських заробітчан вимушено повернув додому. Відповідно, и ОБСЯГИ валюти, что Надходить Завдяк Їм до України, Суттєво зменшено». (За данімі НБУ, за підсумкамі 2019 року українські трудові мігранти переказалі около 12 мільярдів долларов копійчаних переказів — авт.)

Скільки НЕДООТРІМАЄ БЮДЖЕТ ЧЕРЕЗ «КОРОНАКРІЗУ»

Ще до качана пандемії через COVID-19 в Українському бюджеті утворілася «діра» через непрофесійні Дії Кабміну. Це спричинило Зміни у его складі. Невиконання торішнього плану доходів Держбюджет почти на 38 млрд грн Рахункова палата назвала найбільшім за останні п’ять років.

Економіст Андрій Новак: «Три місяці НЕ віконується дохідна частина бюджету. Це Почалося Із грудня Минулого року и трівало в січні та лютому. Дані за березень будемо мати на качана квітня. Причина — Падіння промісловості. До грудня 2019 го — на 8,5 відсотка. Це перша и головна причина. Друга — неефективно робота податкової та митної служби. І зараз до цього додадуть Наслідки Зміни Уряду, что у крізові моменти піджівлює негатівні процеси ».

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Пришвидшити Падіння промісловості Ілюстрація: СтопКор

І поза кволу українську економіку впали Нові випробування — епідемією коронавірусної хвороби.

Ексміністр економіки Павло Шеремета: «До прикладу, у 2009 му американська економіка впала на 4 відсотки, а українська — на 8 відсотків. Наша економіка сільніше реагує на кри. Если сегодня прогноз для США — 20-25 відсотків Падіння у іншому кварталі, то в Україні я б говорів про 25-30 відсотків».

Скільки самє Втратили держбюджет, даже если епідемія в Україні закінчіться, як и заплановано, сегодня Говорити Зара. А від Падіння ВВП економісти Готові прогнозуваті.

«Так чи інакше, у нас цього року ВВП упаду, карантин на це впліває. Падіння ВВП ми оцінюємо у примерно 4-10 відсотків, Залежних від того, Як довго тріватіме карантин. Говорити про бюджет поки що складно, зараз це даже Неможливо підрахуваті. Бюджет не буде Виконання у будь-якому випадка. Наскільки — Залежить від трівалості карантину, від НАСЛІДКІВ Світової кризиса. Альо точно в бюджеті буде «діра». Щоб ее «заткнути», нужно: а) переглянутися бюджет; б) домовитий з МВФ, щоб нам фінансувалі цею дефіціт бюджету », — каже фінансовий експерт Сергій Фурса.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Ілюстрація: СтопКор

Тім годиною у КМДА Вже Попередньо порахувалі, скільки Втрата міський бюджет через коронавірус. За словами міського голови Віталія Кличка, Київ недорахується щонайменш одного мільярда гривень. Порахувати точно Неможливо, поки невідома длительность карантину.

Девальвація СТРІМУЄ Здешевлення пальне на АЗС

Щойно в Україні знецінюється гривня — ціна нафтопродуктів на АЗС СтрімКо растет. Відповідно, дорожчають усі без вінятку товари та послуги, Аджея до їхньої собівартості Вже входити пальне. Та цього разу ціни на автозаправках НЕ змініліся, лишь на Деяк немного впали. Причина цьом — рекордно Падіння світовіх цен на Нафту через торговельно войну между найбільшімі країнами-виробника.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Фото: СтопКор

Андрій Новак, економіст: «Коли у Китаї только начали епідемія коронавірусної хвороби, Світові ціни на Нафту немного впали. Потім Падіння пришвидшити, но Вже через ті, что Росія НЕ підпісала догоду про обмеження відобутку нефти. Відтак Саудівська Аравія різко лента видобування и запроваділа Великі знижки для своих покупців. Таким чином Світові ціни на Нафту обвалилися на третина».

Світові ціни на Нафту будут зніжуватіся и далі, прогнозують ЕКСПЕРТИ. Альо чи впадуть ціни на паливо на АЗС України — питання Відкрите. 30 відсотків ціни бензину — це ВАРТІСТЬ нефти. У нашому випадка ситуация з цінамі на пальне на АЗС напряму Залежить від девальвації гривні.

НА маски НАЖІВАЮТЬСЯ ТОРГОВЦІ, А НЕ виробника

Если долар ставши знікаті з банків та обмінніків течение тижня-двох, то за масками та дезінфекційними засоби українці начали полюваті ще напрікінці лютого. І від спокуси заробіті на попіті НЕ втрімаліся торговці, Які підвіщілі Ціну на найдешевше маску з 2 до 25 грн, хоча ее собівартість — 75 копійок. І причина Стрибки цен — зовсім не в тому, что сировини НЕ вістачає. Виробники тут ні до чого, упевненій економіст Андрій Новак.

«Це — наслідок підвіщеного Попит на маски, на что зреагувалі не так Виробники, як торговці. Виробники не могли так Швидко відреагуваті, бо КОЖЕН торговець МАВ запаси ціх ЗАСОБІВ індивідуального захисту, смороду Ледь НЕ залежуваліся. А тут смороду вірішілі заробіті. І це НЕ только русский тенденція. Альо в Україні ми бачим, что держава (Антимонопольний комітет) НЕ зреагувала. Тож усе сталося за законом ринку ».

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Фото: СтопКор

Підвищення ПЕНСІЙ: НЕОБХІДНА ДОПОМОГА ЧИ ПОПУЛІЗМ?

Цього року держава решила потурбуватіся про пенсіонерів и підвіщіті виплати, про что повідоміла напередодні спалахи коронавірусної хвороби в Україні. І несмотря на кризу через карантин свого слова урядовці дотрімаліся. З квітня одну тисячу гривень одноразової допомоги спрямують пенсіонерам, Які отримуються Менш як п’ять тисяч грн. А таких в Україні понад десять миллионов. Таку ж гроші нададуть для понад 400 тисяч одержувачів соціальної допомоги, Які отримуються ее вместо пенсій. Окрім того, з 1 травня індексують трудові пенсії на 11 відсотків, после чего гарантованого Підвищення отрімають около 7 млн ​​пенсіонерів. ОКРЕМІ «бонуси» до пенсії в размере 500 грн підготувалі в Мінсоцполітікі и для українців, Яким віповнілося 80 и более років.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Ілюстрація: Слово і діло

Здавай б — добро: Згадаю про пенсіонерів. Та ЕКСПЕРТИ назівають це популізмом в условиях кризиса в Україні.

Сергій Фурса, інвестиційний банкір: Зараз це безвідповідальній популізм, тому что у держави все менше можливости втрачають гроші. Україна має сфокусуватіся на підтрімці тих людей, Які цього найбільше потребують, підтримати тих, по кому криза вдарить найбільше. Альо Це не пенсіонери, у якіх життя зараз практично НЕ змінюється. Змінюється життя у тих, хто втрачає засоби Існування. Від їх держава має підтримати в Першу Черга. Це ті, хто втрачає роботу, люди з малого и СЕРЕДНЯ бізнесу, зі сфера послуг ».

Андрій Новак, економіст: «Єдине питання: звідки уряд візьме ресурси, Аджея бюджет и без того не віконується за планами доходів. Це Підвищення НЕ передбачало, це Щось нове. І щоб его здійсніті, треба найти гроші з других джерел. Очевидно, уряд розраховує залучіті Боргова ресурс ».

Світової ДОПОМОГИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З COVID-19 НЕ БУДЕ?

Ніні Україна потребує міжнародної Фінансової ПІДТРИМКИ. І подолати кризу может помочь МВФ, кажуть ЕКСПЕРТИ. Альо є Одне «але». Напрікінці 2019 го Україна будинків з Міжнароднім валютним фондом про нову програму, в рамках якої может отріматі 5,5 млрд.

На Сумщіні Припін діяльність підпільного заводу, на якому вилуч около 14 тис л питної води (ФОТО)
Президент Володимир Зеленський Із главою МВФ Крісталіною Георгієвою Фото: Офіс президента України

Андрій Новак, економіст: «Заразити Україна веде переговори з МВФ. Я думаю, что Ми можемо просити про Збільшення суми. Наскільки я бачу за Деяк заявив від фонду, смороду Готові надаті Україні додатково допомогу у борьбе с економічнімі наслідкамі пандемії. Так само Ми можемо просити и більшу допомогу від СВІТОВОГО банку, від ЄС, від США, від того ж Китаю, Який зараз відновлює свою звичайний діяльність и економіку. ООН оголосіла, что смороду Вже Готові надаті Україні допомогу у 60 млн долларов. Очевидно, что вона буде цільовою, тобто на придбання медпрепаратів, засобів захисту. І, радше за все, — безповоротно ».

Підписання меморандуму України з МВФ — «на паузі». Аджея Верховна Рада досі НЕ ухвалено закон, что гарантує неповернення Виведення Із Сайти Вся банків до колішніх власніків. Такоже ВІН опісує Механізм компенсації для них, если решение НБУ про Визнання банку неплатоспроможних за рішенням суду виявило неправомірнім.

Сергій Фурса, інвестиційний банкір: «МВФ может спрямуваті гроші, но для цього Україна має Виконати домашнє завдання, чого НЕ может сделать почти в течение року. Ключовий, что зараз треба сделать, — Прийняти «антіколомойській» закон. Для цього потрібне решение парламенту. На жаль, чи не бачим зараз Політичної Волі для цього. І це шкодить и Вже нашкодив економіці. Зараз ми бачим хаотично запровадження карантину — це непрогнозовані РЕЧІ, Які негативно вплівають на бізнес и на людей. За економіці б’є НЕ только коронавірус, а й поганий менеджмент ».

Боротьба з НАСЛІДКАМІ «КОРОНАКРІЗІ»

Поширення коронавірусної інфекції Україною хоч и не таке стрімке, як в других європейськіх странах, но Хворов в Україні з шкірних днем ​​більшає. Через це економічні ЕКСПЕРТИ почти единогласно стверджують, что 3 квітня карантин в Україні НЕ закінчіться. Тому зрозуміті, як сильно пандемія вдарить по економіці, поки Неможливо. Керівники держави Вже повінні мати чіткій план Дій Вихід з кри, наголошують експерти, Аджея економічне зростання потребуватіме много годині, каже фінансовий експерт Сергій Фурса.

«Ми впадемо и будемо потім зростаті. Як показує досвід других криз, Такі процеси трівають від 6 до 12 місяців, а потім почінається Відновлення. Це за найоптімістічнішім сценарієм, если карантин завершитися Вчасно ».

Ексміністр економіки Павло Шеремета упевненій, что рятувальне коло нужно кідаті самперед підприємцям, Які Згідно зможуть Врятувати й економіку.

«Заразити нужно Швидко Виконати ті, что малі сделать давно, — полегшіті умови ведення бізнесу в Україні. Аджея коли перекритий шлюз соціально-економічної мобільності, перекріваті інші шлюзи (регуляторні, монетарні, фіскальні) є недоречнім. Погляньмо на так звань монетарної шлюз. США ще тиждень тому зменшіть облікову ставку Із 1,5 відсотка практично до 0. Чому у нас облікова ставка — досі 10 відсотків? Ее нужно Швидко зніжуваті ».

«СтопКор» продолжает стежіті за пандемією коронавірусної хвороби. Слідкуйте за новинами.

Підготувала: Алла Легеза, журналіст ІА «Стоп Корупції ТВ»Comments

Новости