Connect with us

Новости региона

На ВИБОРИ 2020 нужно буде голосувати за партію та ее кандидата


Цьогорічні Місцеві вибори відбудуться за новімі правилами, Які закріплені у виборчих кодексі України. ВІН набравши ЧИННОСТІ 1 січня 2020 року.

На ВИБОРИ 2020 нужно буде голосувати за партію та ее кандидата

Про це сообщает «ЧЕСНО»

Зокрема, українці обіратімуть депутатов обласних рад, а такоже міськіх радий у містах з кількістю віборців від 90 тисяч осіб за пропорційною системою з відкрітімі списками. Це означає, что виборці "великих громад" матімуть змогу Проголосувати НЕ лишь за партію, а й за конкретного кандидата від неї.

Зміна виборчих правил прізведе й до змін у бюлетенях, Які громадяни отрімають на виборчих дільніцях. Рух ЧЕСНО звернув до Центральної віборчої КОМІСІЇ та получил от неї Попередній макет бюлетеня для "великих громад".

Вимоги до бюлетеня для віборів до облради и міськрад великих міст вікладені у ст. 243 ВИБОРЧИЙ кодексу. Согласно з цією нормою, у Бюлетені позначають повні назви місцевіх ОРГАНІЗАЦІЙ партій з порядковими номерами, визначеними Шляхом Жеребкування.

Праворуч від назви кожного партійного осередку буде Розміщено порожній квадрат для Позначки голосу за партію, а під назв — порядкові номери, прізвіща та ініціали всех кандидатів у депутати від цієї партии, включених до відповідного регіонального виборча списку. У самому низу бюлетеня розмістять текст "Від организации партии, за якові я проголосував (проголосувала), підтримую кандидата у депутати", а праворуч від него — прямокутник зі знаком "№" та вільним полем, куди нужно буде вписати номер кандидата.

Кожна партія может віставіті до 12 кандидатів в залежності від округу и населеного пункту

З таким бюлетень віборець зможу вчініті две Дії: 1) позначіті партію, за якові ВІН голосує, 2) Написати порядковий номер вподобання кандидата зі списку, Котре партія вісунула в его окрузі.

Номер кандидата від обраної партии треба буде впісуваті внизу бюлетеня

Детально ця процедура віпісана в ч. 7 ст. 248 ВИБОРЧИЙ кодексу. Зокрема, виборці нужно буде навпроти назви партии, за якові ВІН голосує, сделать Позначку "+" або іншу, а у прямокутник в Нижній части бюлетеня — вписати порядковий номер кандидата, которого ВІН підтрімує. Если ж віборець проголосує за партію, но внизу впишемо неіснуючій номер кандидата чи іншу Позначку, б або не зазначилися жодних номера чи Позначки, вважатіметься, что віборець підтрімує весь регіональний список кандидатів від партии без Надання ПІДТРИМКИ окремий кандидату з цього списку.

"Для того, щоб результати волевіявлення були коректно пораховані, Варто Изменить підхід до формирование бюлетеня. Уявіть, что віборець Напишіть цифру 1, а до неї допишуть 0 — Вийди кандидат під номером 10. Допісаті 1 — Ніби віборець підтрімує 11-го в списку. Можна число 3 легко превратить в 8. Будуть Суперечка между членами КОМІСІЇ, например, це цифра 2 чи 7. КОМІСІЇ, Які підраховують голоси, ма ють фіксуваті, а не трактуваті волевіявлення. Це не питання до ЦВК, яка розробляла зразок бюлетеня за Вимогами закону. Це питання до законотворців. Парламентарі ще могут внести Зміни до виборчих кодексу, щоб спростіті підрахунок и сделать его Прозоров ", — Зазначає коордінаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Окрім того, виборці могут НЕ додівітіся, что внизу бюлетеня є місце для Вибори кандидатів від партии, якові смороду звертаючись, й ті, кого партія сама розташувала вищє у списку, матімуть предпочтение та более шансів пройти до ради. Таким чином, відкриті списки ма ють усі Шансі превратиться на старі закриті, Які будут ЗАТВЕРДЖЕНІ партією та на Які віборець НЕ матіме жодних впліву.

Источник

Comments

Новости