Connect with us

Политика

На засіданні ТКГ обговорили звільнення утрімуваніх осіб та ділянки розведення сил — Украинские новости


Звернення Президента Володимира Зеленського щодо введення в Україні режиму надзвичайної ситуації

Здоров’я вам, дорогі українці!

Наша щоденна боротьба з поширенням коронавируса в Україні триває.

Ми сповнені рішучості і сили все це подолати. Нас надихає ваша підтримка, згуртованість і розуміння ситуації. Ми в черговий раз доводимо, що ми — єдина країна. Що в критичні моменти мобілізуючи і даємо відсіч будь-якому ворогові, навіть невидимому.

Тепер про конкретні кроки. Вчора Кабінет міністрів на один місяць ввів режим надзвичайної ситуації. Це важливе рішення для здоров’я українців.

Його не слід плутати з надзвичайним станом. Надзвичайна ситуація — це тимчасовий правовий режим, який консолідує роботу всіх органів влади, і в той же час — не обмежує конституційні права громадян.

Цей режим — нема про диктатуру, це — про дисципліну.

На засіданні ТКГ обговорили звільнення утрімуваніх осіб та ділянки розведення сил — Украинские новости

Сьогодні ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогоднішній день і виклики майбутнього. Саме тому до кінця п’ятниці 27-го березня буде закрита державний кордон та припинені всі пасажирські перевезення.

Два тижні тому я закликав громадян терміново повернутися в Україну.

Більшість зробили це самостійно. Решту, а це більше вісімдесяти тисяч українців, ми повернули додому літаками, поїздами і автобусами.

Але сьогодні у нас вже немає часу чекати. Ми опинилися перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном і безпекою сорока мільйонів громадян всередині країни. Наш обов’язок як держави піклуватися про кожного українця.

Про тих, хто не зможе повернутися в найближчі два дні, подбають наші дипломатичні представництва і українські громади за кордоном.

Про жоден українця, який залишиться за кордоном, ніхто не забуде. Ми поступово будемо повертати вас з-за кордону, але з урахуванням епідемічної ситуації в місці вашого перебування, а також — рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов’язкової ізоляції.

Вчора ми провели розмову з місцевою владою. Ми розуміємо першочергові потреби всіх регіонів і цілодобово працюємо, щоб їх забезпечити. Відповідні завдання розробляє Кабінет Міністрів. Частина рішень вже прийнята на попередніх засіданнях, інші будуть вирішені сьогодні.

На засіданні ТКГ обговорили звільнення утрімуваніх осіб та ділянки розведення сил — Украинские новости

Мова йде не тільки про засоби індивідуального захисту і медичному обладнанні. Це і робота критично важливих об’єктів в регіонах, підтримка малого бізнесу на місцях, безперебійність соціальних виплат населенню, забезпечення весняної посівної кампанії. Ми також зробимо все, щоб не допустити зростання цін на продукти і товари першої необхідності в регіонах. Оскільки заклики до совісті деяких продавців — не допомогли, буде пакет жорстких заходів, який зіпсує плани всім спекулянтам.

Ми на постійному контакті з областями, не перебуваємо в вакуумі столичних проблем, і подбаємо про кожному регіоні нашої великої і єдиної країни.

Також в режимі 24/7 йде забезпечення всім необхідним.

Вночі ми очікуємо з Південної Кореї літак, який повинен доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР.

Завтра — чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисні костюми для лікарів, сто тисяч ПЛР-тестів, апарати штучної вентиляції легенів, велика кількість масок для аптек.

Після повернення, відстою і відпочинку екіпажу, літак відразу вилетить в Китай за наступною партією. І подальша доставка буде здійснюватися саме в такому режимі.

Також запущено виробництво багаторазових захисних костюмів, і вже через три дні буде готова перша партія. Сьогодні в регіони України вирушає десять тисяч захисних респіраторів.

Нами знайдено більше п’яти мільйонів одноразових рукавичок. Вночі їх доставлять в області разом з необхідними витратними матеріалами для апаратів ШВЛ та іншого медичного обладнання.

У кожну обласну лабораторію розподілені необхідні реагенти для того, щоб здійснювати ПЛР-діагностику на місцях.

На засіданні ТКГ обговорили звільнення утрімуваніх осіб та ділянки розведення сил — Украинские новости

Кращі українські вірусологи консультують колег з обласних лабораторій — як у відеорежимі, так і безпосередньо вирушаючи в регіони.

Крім цього, перед Прем’єр-міністром України поставлено завдання вирішити питання так званих ВІП-палат і скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають.

У нас не совок і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК».

У жодного політика або бізнесмена, в державних і комунальних лікарнях, НЕ буде умов краще, ніж у звичайного українця. Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні. Може, тоді зрозумієте, як це — не мати можливості лікуватися в Швейцарії чи Ізраїлі.

Рівні умови стосуються всіх. Винятків не буде і для перших осіб держави: Президента, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради.

А ще я настійно рекомендую керівникам медичних установ не перетворюватися в готельєрів, не займатися торгівлею палатами або облаштуванням ординаторських під перебування якихось «шишок».

В іншому випадку будуть санкції.

Кожен день наші українські лікарі проводять регулярні консультації з китайськими медиками з Ухань і отримують досвід ефективної боротьби з коронавірусів. Прийнято постанову про збільшення окладу медичних працівників, введена погодинна оплата медикам, які протидіють коронавірус. Стоїть завдання вивести матеріальні компенсації на рівень з нашими військовими. Сьогодні кожен український лікар — це «кіборг», який стоїть на захисті здоров’я всієї нації. Ми зробимо все, щоб вони були максимально захищені і заохочені.

Мова і про інших українців, які сьогодні мужньо виконують свою роботу.

Це наші прикордонники, військові, посли і дипломати, поліцейські, нацгвардейци і багато інших. Це спільна боротьба, в якій ми переможемо тільки разом. Особливо це повинні зрозуміти народні депутати, у яких сьогодні немає іншого вибору, ніж працювати. Якщо хтось із них забув, я нагадаю слова депутатської присяги. «Виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників». І тут ключова кожна частина: і «в інтересах усіх співвітчизників», і «виконувати свої обов’язки»

Коли наші лікарі працюють майже без відпочинку, коли тисячі військових знаходяться в окопах, депутату повинно бути соромно щось говорити про страх.

Страх у вас може бути тільки один — втратити довіру українського народу.

Закликаю народних обранців думати про прийняття важливих законів, в яких потребує економіка, які наповнять бюджет життєво необхідними засобами. Країна не зупиняється, країна працює. І ви — не виняток.

Окремо я хочу подякувати глав церков, які проводять богослужіння онлайн. Дякую за вашу свідомість і турботу про здоров’я людей.

В черговий раз закликаю інших глав церков перейти на таку практику, усвідомивши небезпеку великого скупчення і відповідальність за життя своїх парафіян.

Наостанок, дорогі громадяни, я хочу подякувати тим, хто свідомо залишається вдома і дотримується самоізоляції. Цим ви допомагаєте країні.

Це важливо продовжувати і не виходити на вулицю без необхідності.

Для цього саме час освоїти всі онлайн-можливості і навчити їм своїх батьків, дідусів і бабусь. У цьому допоможе платформа, розроблена Міністерством цифровий трансформації, на якій кожен може подивитися освітні серіали по цифровій грамотності.

Будьте здорові, дорогі українці!

Бажаю вам 36,6! Будемо берегти себе! Збережемо Україну!

Comments

Новости