Connect with us

Политика

обговорили безпеку на Донбасі і звільнення полонених — Украинские новости


Позачергове засідання Верховної Ради може відбутися 28 або 29 березня, провести його планують на вулиці.

Про це сказав глава депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Давид Арахамія під час брифінгу 26 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз план такий: ми виносимо ці антикризові закони, їх уже попередньо всі фракції обговорили, прийшли до консенсусу, і ось тільки заходимо і зал, або може зробимо це у внутрішньому дворі ВР, проголосуємо, 10 хвилин — і розійшлися, щоб не поширювати ризики захворювання депутатів … Попередньо ми хотіли це зробити (провести позачергове засідання ВР — ред.) в цю суботу. Але бачимо, що робота над законопроєктом трошки затягується. Ще не визначено: можливо, це буде субота, можливо, це буде неділя », — зазначив Арахамія.

За його словами, більшість керівників фракцій зараз схиляються до думки, що позачергове засідання слід проводити на вулиці.

«Так треба зробити з двох причин: по-перше, на відкритому повітрі менше ризик, а в самій Верховній Раді вентиляція не працює, а взагалі, щоб зрозуміти, як працює голосування руками за допомогою лічильної комісії», — пояснив депутат.

При цьому політик допускає, що депутатам неодноразово ще доведеться збиратися на засідання в форматі роботи не в залі засідань ВР.

«Здається, що багато разів нам доведеться збиратися саме в такому форматі. Можливо, не у дворі (Верховної Ради — ред.), На якомусь стадіоні або в іншому місці. Але треба відпрацювати цю механіку », — уточнив Арахамія.

Разом з тим він поінформував, що зараз в Раді триває обговорення низки законопроектів про фінансове забезпечення першочергових заходів щодо запобігання негативним наслідкам кризових явищ, викликаних виникненням і поширенням гострих респіраторних хвороби Covid-19.

«Там багато законодавчих актів, які стосуються і змін до бюджетного кодексу, і перерозподілу статей, і яким чином ми можемо сприяти розвитку економіки, коли все стоїть, і яким чином лікарям посилити матеріальне забезпечення і, найголовніше, — як сформувати стабілізаційний фонд, який допоможе швидко і оперативно виділяти кошти на боротьбу з коронавірусів », — прокоментував глава фракції« Слуга народу ».

Читайте також: Рада на «удалёнке»: технічно організувати можна. Але чи безпечно це, та й чи законно?

Згідно зі статтею 19 закону «Про Регламент Верховної Ради України», в невідкладних випадках у період між пленарними засіданнями під час сесії на вмотивовану вимогу осіб, які згідно з Конституцією мають право вимагати скликання позачергової сесії Верховної Ради, А також за пропозицією Погоджувальної ради Голова ВР не пізніше ніж у триденний строк скликає позачергове пленарне засідання парламенту. До порядку денного такого засідання включаються лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання такого засідання.

Як повідомляв Укрінформ, орієнтовно проведення позачергового засідання Верховної Ради заплановано на суботу, 28 березня.

Раніше в коментарі УКРІНФОРМу заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук розповіла, що в даний час очікується реєстрація законопроекту від депутатів Верховної Ради, в першу чергу — від членів економічного комітету, комітету з питань соціальної політики, яка буде стосуватися «підтримки найбільш незахищених категорій і економічних стимулів для бізнесу, спрощення роботи ».

Кабінет міністрів 25 березня ввела режим надзвичайної ситуації у всій Україні з метою запобігання поширенню Covid-19.

Станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав і виписаний з лікарні.

Comments

Новости