Connect with us

Бизнес

Пандемія вигнала з Польщі 20% українських заробітчан


Новини Бізнесу:Це може ознаменувати крах будівельної галузі країни.

У зв'язку з поширенням коронавируса на сьогоднішній день Польщу вже покинув кожен п'ятий український заробітчанин, повідомляє Bloomberg. Від цього в першу чергу страждає будівельна галузь країни, оскільки потенційні польські робітники не можуть повернутися на батьківщину.

Тому бізнес просить Сейм внести в пакет стимулюючих економіку заходів і послаблення для будівельників-заробітчан. Зокрема, продовжити терміни перебування і робочих віз, щоб уникнути штрафів, і призупинити стягнення деяких податків і зборів.

Місцеві підприємці також просять уряд розширити пакет стимулюючих заходів, щоб уникнути рецесії і захистити робочі місця.

Польський будівельний сектор, в якому зайняті 400 тис. Чоловік і на який припадає 8% ВВП, стикається з безпрецедентною проблемою через побоювання втратити українських робітників. Закриття європейських кордонів несе величезні ризики для польської промисловості, яка оцінюється в $ 47 млрд і залежить від мігрантів.

Кожен четвертий роботодавець уріже зарплати

Нагадаємо, через поширення коронавируса Європа повністю відгородилася від зовнішнього світу і ввела такі ж обмежувальні заходи, як і Україна. Введено карантин, закриті публічні заклади і обмежено пересування громадського транспорту.

ИсточникSource link

Comments

Новости