Connect with us

Спорт

Паулу Диба та інші — в збірній коронавірус — Украинские новости


Колишній футболіст «Динамо» Олександр Головко — про повернення Валерія Лобановського до Києва в середині 90-х.

— «Динамо» середини 90-х до Лобановського відносилося до керованим командам?

— Кожна команда керована саме так, як це вміє робити головний тренер. Він — особа, ідеолог і уособлення команди. Якщо між нами, команда — це тренер. Як би там не розповідали, що тренер не на все впливає, нормальний тренер впливає на всі процеси в команді. Тому ми бачили «Динамо» з особою Сабо, потім — до 2002 року — Лобановського, далі — наступних тренерів.

— Лобановський не прийшов в команду, в якій не бачив перспективи. А прийшов він не в 1992 році, не в 1994, а саме в кінці 1996-го. Що ви, як футболіст, тоді думали про це?

— Ми не боялися, не боялися — був інтерес, це якщо я за себе буду говорити. У Лобановського — велике ім’я і значні успіхи. Його прихід сприймався як перевірка і власної здатності в футболі.

А як це було? Валерій Васильович зібрав нас, запевнив, що не буде особливих змін в колективі, і сказав: «Ну що ж, пішли працювати». Ось саме ця фраза стала ключовою — раз тебе залишають в команді і хочуть подивитися, на що ти здатний, ти виходити і доводити, а якщо немає — за тобою стоїть вже наступний, хто готовий вийти і показати себе. Велика заслуга Лобановського не тільки як тренера, але і як менеджера — що він показав, як в наші непрості часи переводити зарплату в результат.

— Маєте на увазі нову систему преміальних?

— Я говорю, що інші команди бігали більше, ніж ми, стрибали більше, ніж ми, а досягти нічого не могли. По кілометражу, стрибками вони були краще, а вигравало чому саме «Динамо». Тому що суть була в системному підході клубу до досягнення результату, причому, з прицілом не лише на всеукраїнський, а й на міжнародний рівень. Це було зроблено так грамотно, що за це треба аплодувати.

Comments

Новости