Connect with us

Коррупция

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости


Ця пані мешкає у незадекларованому маєтку, заробляє почти як голова ФРС Америки та з легкістю змінює годинники вартістю з новеньких іномарку. За кілька останніх років вона встігла «засвітітісь» у нізці корупційніх та етичним скандалів и дива фігуранткою 5-ти крімінальніх Провадження. Як заступниця голови НБУ Катерина Рожкова нажила Шалені статки? Та чому Керувати головного фінустановою України довірілі особі, якові підозрюють у ФІНАНСОВИХ махінаціях та зв’язках з російськімі банкірамі? Читайте далі.

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Чиновниця НЕ сміттям носить прикраси вартістю смарт-квартири під Києвом Фото: Facebook

У столице Вже почти місяць НЕ вщухають Акції проти Корупції у Національному банку України. Представник 15 Громадський ОРГАНІЗАЦІЙ, до якіх долучень ошукані вкладники кількох вітчізняніх банків та ветерани АТО, вімагають незалежного Розслідування корупційніх схем и злочінів керівніків НБУ.

Оскількі посадовці до людей так и не Вийшла, а до самой встанови мітінгарів не впустили даже у приймальні дні, з-під стін Нацбанку протести ширше далі: Активісти намагались достукатісь до головного банкірів країни за місцямі їхнього проживання.

Незаконна «хатинка» чіновніці

Заступниця голови НБУ Якова Смолія — ​​Катерина Рожкова мешкає у незадекларованому маєтку на столичних Осокорках. Цього обійстя площею 9 соток немає ані в декларації Катерини Вікторівні, ані в Реєстрі нерухомого майна.
Стоимость схожого житла, судячі з сайтів продаж нерухомості, ставити щонайменш 125 тисяч «зелених».

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Стоимость будинку в Цій місцевості стартує від 125 тисяч долларов Фото: Rieltor.ua, Dom.ria.com

«На березі Дніпра вона має чималий маєток. Цільове призначення землі, де находится цею будинок — під садівництво и віпас худоби. Це Подвійне Порушення законодавства. По-перше, це незаконно збудованій будинок. Як і друга — недекларування проживання в незаконному будинку», — коментує Правозахисник ГО «Стоп Корупції» Роман Литвин.

Сусіди стверджують, что пані Катерина Вже трівалій годину прожіває там зі своєю дитиною.

Сама Рожкова теж Фактично підтверділа: незаконний будинок — ее власність.

«Не знаю, як починався сегодня ваш день, а мій почався з того, что я не змогла Відправити доньку до школи. Причина — на світанку група невідоміх людей біля мого дому з гучномовцем та плакатами розбудила та перелякала доньку й сусідів, поліваючі мене та колег Із НБУ Бруд. После того, як я віклікала поліцію, смороду ПІШЛИ, залиша плакати з образами біля мого дому», — написала чиновниця на життя без Facebook-сторінці 3 грудня.

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Рожкова підтверділа — будинок Належить їй Фото: Facebook

Ба более, заступниця голови Нацбанку звернула до полиции Із заявив про нібіто стріляніну около ее обійстя, щоб перешкодіті мірній Акції протесту.

До речі, ще один котедж Рожкова Вже кілька років будує під Києвом, у Васільківському районі, в селі Мархалівка. Его площа — почти 300 квадратних метрів. Цей будинок задекларованого як об’єкт незавершеного будівництва.

Та «цікавинок» у деклараціях пані Катерини много.

Діамантові годинники …

До прикладу, жінка має у столице ціліх два гаражі, но лишь одну задекларованого автівку — Honda CR-V 2008 року випуску. Та й ця машина нібіто Офіційно НЕ ее, а Належить Новіцькій Любові Федоровні — ймовірно, матері або родічці Рожкової.

Квартирою у столице, площею почти у 100 квадратів, Катерина Вікторівна володіє навпіл з Новицький Віктором Івановічем — ймовірно, батьком.

Чоловік з такими самими ім’ям, прізвіщем та по батькові кілька років тому БУВ керівніком Солом’янського відділення сумнозвісного АКБ «Київ», решение про ліквідацію которого Було Ухвалення ще у 2015 году, но процес затягнувся на Довгих 4 роки.

Саме від Віктора Івановича пані Рожкова получила у травні 2019 року «Скромний» грошовий подарунок — 170 тисяч гривень.

Ще один коштовно презент — 145 тисяч гривень у негрошовій форме чиновниця получила від Савіцької Олені Міхайлівні у 2017 году. Судячі зі збігу у датах та вартості, це БУВ годинник бренду Chopard.

До речі, пані Рожкова має цілу колекцію елітних наручних хронометрів вартістю як бюджетна іномарка чи смарт-квартира у столичному передмісті КОЖЕН. Окрім Вже згаданого Chopard, це Antoine Preziuso (ринкова ВАРТІСТЬ годинників цього бренду — від 5 тисяч швейцарських франків), оздоблення дорогоціннім металом Omega за 228 тисяч гривень та Ulysse Nardin з діамантамі за 260 тисяч.

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
У профілі пані Катерини Чима світлин, на якіх вона змінює коштовні годинники Фото: Facebook

На Банківських рахунка та готівкою пані Рожкова зберігає ще почти 7,5 миллиона гривень. Щоб краще розуміті порядок цифр — це почти три чверті від мінулорічного бюджету села Мархалівка, де Катерина Вікторівна будує Собі черговий будинок.

Офіційна зарплата чіновніці за 2018 рік сягнула 3,3 млн грн, тобто около 125 тисяч долларов за актуальним курсом. Для порівняння, річний дохід голови Федеральної резервної системи (аналогу вітчізняного Нацбанку) сполучення Штатів Джерома Павелл ставити 179,7 тисяч долларов.

Судячі з того, что очільник ФРС зовсім ненабагато випередив українську колегу за рівнем заробітку, мабуть, Варто Було б очікуваті від НБУ нечуваніх економічних див. Альо марно.

Проти усе це — це лишь видима Верхівка айсберга. Набагато цікавіше, з Яким бекграундом нінішня заступниця Смолія попала до НБУ, та чому політична токсічність банківської леді НЕ Завада прізначіті ее на скроню посаду.

… і «платінові» друзі пані Катерини

За роки кар’єри банківська леді встігла нажите НЕ лишь квартири, годинники та Мільйони «під подушкою», но й Чима дружніх и діловіх зв’язків у питань комерційної торгівлі колах.

Зокрема, політологі назівають Рожкову ліпшою пріятелькою ексочільніці Нацбанку Валерії Гонтаревої, якові підозрюють у лобіюванні інтересів «Банку Москви» та російського «ВТБ-банку».

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Валерія Гонтарєва та Катерина Рожкова (із Чергова коштовно годинником на руці) Фото: Сайт Олександра Дубінського

Утім, пані Катерина почувається у чужих фінансах, як риба у воде, що не лишь Завдяк дружбі з Гонтарєва.

Свою банківську кар’єру Рожкова розпочала ще напрікінці Буремний 90-х. З 1998 по 2005 рік вона працювала у банку «Аваль», де пройшла довгий шлях від рядового економіста до директора фінансового департаменту.

У 2006-2008 роках обіймала посади заступника голови правления, члена правления, відповідального працівника з фінансового моніторингу, Радника голови правления «ЕрстеБанку».

У 2010 году стала заступницею голови правления «Фінбанку», а ще через три роки перейшла на аналогічну посаду до «Платинум Банку». З 2014 року до червня 2015 го віконувала обов’язки голови правления цього банку.

Як стверджують журналісти кількох ЗМІ, подалі Кар’єрне зростання Катерині забезпечен ее колішні роботодавці — Борис Кауфман та Олександр Грановський, Які ма ють стосунок до «Фінбанку» та «Платинум Банку» відповідно. Нібіто самє ЦІ одіозні Одеські бізнесмени лобіювалі призначення Рожкової у 2015 году на серйозний посаду в НБУ, сподіваючісь взамін на різноманітні послуги и вчинки з боку регулятора.

Мільярд для улюбленого банку

Дійсно, Стосовно скандально відомого «Платинум Банку» (на рахунки которого, до речі, если віріті декларації Рожкової, досі зберігається частина ее грошей) Дії керівніків Нацбанку віклікають щонайменш подивуватися.

За інформацією розслідувачів видання «Багнет», У 2015 году тодішня очільніця департаменту банківського Нагляду Катерина Рожкова допомогла вівесті з «платинового» банку понад 1 мільярд гривень коштів, віділеніх на рефінансування.

У опрілюдненій журналістамі довідці ГУМВС правоохоронці прямо зазначилися: це Було «відмівання» коштів.

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Схема відмівання коштів «Платинум Банку» Фото: «Багнет»

Надалі, в ході ліквідації цього комерційного банку, регулятор, здається, ВСТАНОВИВ антирекорд за трівалістю Ухвалення решение про Виведення з Сайти Вся — между Визнання «Платинум» неплатоспроможних та рішенням про его ліквідацію «боси» з НБУ Тягнули більш чем місяць, відкладаючі фінальне решение.

Сама пані Катерина в одному з інтерв’ю у червні 2017 року намагались всіляко відхрестітісь від «кришування» колішніх роботодавців: Мовляв, жодних подвійніх стандартів немає, усе за законом.

«Не думаю, что до мене могут буті питання. Малі б буті об’єктивні причини для Визнання неплатоспроможності. Думаю, на качану 2016 року НЕ Було підстав візнаваті его неплатоспроможних. Банк МАВ статус проблемного в 2015 году.

Рефінансування банк получил в 2014 та 2015 году, коли я ще не працювала в НБУ. Рефінансування надавати всім банкам однаково — на рік. Потім НБУ Подивився, что система Ще не відновлюється, у 2015 году ще були відтокі депозітів, и тоді ми застосувались до банків єдине решение — подовжіті позики максимально на три роки. І всі банки здійснілі реструктурізацію. І «Платинум» зокрема. Тому це НЕ Було преференцією », — заявила Рожкова.

Кримінальні провадження

Утім, у тому самому інтерв’ю у відповідь на питання про відкриті относительно неї Кримінальні справи заступниця голови Нацбанку булу далеко не така Красномовна, вона просто відмовілась їх коментувати.

Позатим прізвище Рожкової фігурує у 5-ти крімінальніх Провадження:

• №1201500000000334 — за фактом розкрадання коштів службовими особами «Платинум Банку», Згідно це провадження Було припиненням;
• №42016000000000885 — повторно Відкрите Генпрокуратура провадження за тім самим фактом;
• №42016000000000558 — за фактом Виведення актівів та заставного майна з банку «Михайлівський»;
• №42016000000000597 — за фактом Виведення акціонерамі ПАТ «Банк Михайлівський» коштів у сумі 280 миллионов гривень під заставу протиправного відчуженіх державних земель;
• №52017000000000096 — за фактом зловжівання службових становищем.

Досить Показове є провадження №42016000000000885, Пожалуйста розслідувалі слідчі Нацполіції, относительно розтрат посадовців «Платинум Банку» понад 1,1 млрд грн.

У период, коли в правлінні банку працювала пані Рожкова, а самє з грудня 2013 року по лютий 2014 року, банкірі постелили кредитні догоди з низкою фіктівніх підприємств, підконтрольніх близьким до банку особам: ТОВ «Тітан-Південь», ТОВ «Кодос Інвест», ПП «Логістик Транс», ТОВ «Стратагема-Інвест», ТОВ «Ошер», ТОВ «ФК« Реал-Інвест » та ТОВ «ФК Бізнесфінанс».

Кредити, надані ЦІМ фірмам, нібіто малі буті вітрачені на придбання зернозбиральний комбайнів, оргтехніки, освітлювальніх приладів, тощо у постачальніків-нерезидентів Emportesa Trading LTD, Ormovinia Enterprises LTD, BretasiaTrading Limited.

В якості застави за позика підприємці передали банку майнові права на товар, Який малі прідбаті за кредитні кошти. Від только проблема в тому, что цею товар в Україну так Ніколи и не постачалі.

«При цьом, всупереч цільовому призначення, частина кредитних коштів скеровувалась на погашення кредитних зобов’язань підприємств перед ПАТ «Фінбанк», а частина коштів скеровувалась на рахунки нерезидента Carosan Trading LTD (Рига, Латвія), что НЕ Було предусмотрена умів кредитних договорів», — йдет у Матеріалах справи.

Так-так, це самє тій «Фінбанк», у правлінні которого теж свого часу засвітілась пані Катерина.

І та сама Балтійська компанія Carosan Trading LTD, яка фігурує у ще одному провадженні №22017000000000423 від 23.11.2017, ініційованому Службою безпеки України за фактом відмівання коштів «Укргазбанком» та «Промінвестбанком».

Найцікавіше у Цій заплутаній історії, что свого часу інспекційні Перевірки Нацбанку (Підрозділ Тетяни Лебединець) підтверділі факти порушеннях в ДІЯЛЬНОСТІ «Платинум Банку» у 2014-2015 роках, зокрема, й факт Подання банком недостовірної информации до НБУ.

Альо Валерія Гонтарєва, а Слідом за нею и Яків Смолій, від цієї информации просто «відморозілісь». Рамус на Порушення Неодноразово звертав и Колишній директор департаменту реєстраційніх вопросам та Ліцензування НБУ Олександр Завадецькій.

Та, зрештою, и Завадецькій, и Лебединець змушені були розпрощатісь з нацбанківськімі портфелями, а від Рожкова — и досі у теплому кріслі.

Рожкова-gate

Наполеглива небажаним керманичів з НБУ візнаваті «Платинум» проблемних начинает «тхнуті» ще гірше на тлі етичним скандалу з так званні «плівкамі Рожкової».

Нагадаємо, напрікінці 2016 року були опрілюднені записи телефонних розмов заступніці голови НБУ зі своими ексроботодавцямі з «Платинум». У лютому 2017 го детективи НАБУ за підсумкамі Вивчення аудіозапісів повідомілі про Намір Відкрити кримінальне провадження Стосовно можлівої Корупції.

На ціх плівках жіночий голос, схожий на голос Катерини Рожкової, обещает Дмитру Зінкову, Григорію Гуртовому и Борису Кауфману просуваті потрібні решение и домовлятися з потрібнімі людьми.

Цім подіям передував обшук, проведений у будинку Рожкової співробітнікамі Нацполіції У жовтні 2016- го, коли правоохоронці вилуч мобільнік чіновніці. Розслідування, в рамках которого копальні проводили обшук, стосувалось банку «Михайлівський». йшлось про ймовірну прічетність Рожкової до доведення цієї установи до банкрутства и махінацій на Користь «Платинум Банку».

Як повідомілі медіа з посилання на агентство ГПУ, 19 травня 2016 року Ігор Дорошенко звільнівся з посади голови правления ПАТ «Банк Михайлівський», а Вже следующего дня ВІН ставши виконавчим директором холдингу PT Platinum Public Ltd.

Ще через 3 дні «Михайлівський» признал неплатоспроможних. А у серпні того ж року Дорошенку оголосілі підозру у скоєнні злочінів, передбачення ч. 5 ст. 191 и ст. 218-1 ККУ. Як стверджують прокурори, Зловжіваючі своим службових становищем, на підставі протиправного договору ВІН перерахував 870 млн грн фейковій фірмі, что спричинило крах банку.

Зауважімо, что Нацбанк Вперше признал «Михайлівський» Проблемні ще в квітні 2015 року та Згідно зняв часть обмежень, відкрівші банку поле для операцій з Кошта фізичних осіб понад суму, гарантованого Фондом гарантування вкладів.

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Схема Виведення коштів з банку «Михайлівський» Фото: «Громадське»

Як з’ясували журналісти «Громадського», це такоже дозволило залучіті гроші на рахунки «прокладки» — фінансової компанії «Плеяда», яка Придбай кредитний портфель фізичних осіб банку на суму почти 700 миллионов гривень и Вже следующего дня передала іншій фірмі — ТОВ «ФК« Фагор », пов ‘язаній з «Платинум Банком».

Варто зауважіті, что почти аналогічну аферу банкірі прокрутили и в других кредитних установах.

Так, у 2015 году Керівники Нацбанку ініціювалі низьку позаплановіх інспекцій у «Радикал Банку». Результат перевірок — установу признал неплатоспроможних несмотря Відсутність ґрунтовних доказів небезпеки для вкладніків. Тім самим банку завдан Шкоди на понад 128 миллионов гривень. При цьом як окружний суд, так и інші інстанції признал Дії НБУ протиправного.

«Промінвестбанк» и російський слід

Ще декілька нахабно оборудок стосують Вже згаданого вищє «Промінвестбанку» — доньки російського «Зовнішекономбанку».
Як повідомілі Репортер газети «Вести», сотні миллионов державного підприємства «Украерорух», Які надійшлі до «Платинум» незадовго до его банкрутства, дозволили банку закрити зобов’язання самє перед «Промінвестбанком». Вказівка ​​розрахуватіся з росіянамі нібіто прийшла прямісінько з НБУ.

За інформацією Ігоря Луценка, незадовго до цього тодішня очільніця Нацбанку Гонтарева мала кілька зустрічей з новим головою «ВЕБ», випускник академии ФСБ Сергієм Горьковим.

Інша справа, де фігурує «Промінвестбанк», стосується розрахунків з «Укрзалізницею». Залізничники заборгувалі банку 120 миллионов долларов, проти «Промінвест» решил продать це зобов’язання компании-нерезиденту — імовірно, офшорній.
Зі свого боку в РНБО запретили банку Проводити фінансові операции з Виведення коштів за Межі України. Альо «Промінвестбанк» звернув до НБУ и пані Рожкова дала добро. У такий способ сотні миллионов долларов Фактично «злили» за кордон.

Як стверджують інсайдери, леді-боса з Нацбанку пов’язують з «Промінвестом» не лишь бізнес-Захоплення, но й Особисті стосунки.

За неофіційнімі данімі, Катерина Рожкова булу цівільною дружиною голови правления «Промінвестбанку» Андрія Рожка (на це, зокрема, опосередковано может вказуваті й имя по батькові 8-річної доньки Рожкової — Дарина Андріївна).

права рука Смолія допомогла вкрасти купу грошей з «проблемних» банків — Украинские новости
Андрій Рожок Фото: Промінвестбанк

Утім, у соцмережах деякі представник фінансового Сайти Вся спростувалі Цю інформацію, сама ж заступниця голови Нацбанку ее и не заперечує, й Не підтверджує.

Хабарництво в НБУ

І, Нарешті, ще один факт. Напрікінці жовтня 2019 року головного спеціаліста Нацбанку Євгена Піскотіна спіймалі «на гаряче» на хабарі у 50 тисяч долларов.

за данімі Журналістів, Гроші підлеглій МАВ Передат самє першій заступніці голови НБУ — Катерині Рожковій. В обмін на винагороди вона нібіто мала віступіті гарантом у шахрайській змові. Про це «СтопКору» стало відомо з власного інсайдерськіх джерел.

5 листопада цього року члени Ради Нацбанку признал діяльність правления НБУ в части формирование та реализации валютно-курсової політики у 2019 году неефективно та такою, что НЕ відповідає сучасним викликом розвитку країни. Про це повідомив Голова Ради Богдан Данилишин на власній сторінці у Facebook.

Наразі акція протесту під незаконним будинком Катерини Рожкової триває. Мітингарі скандують «Рожкова, давай до побачення» та обіцяють не припиняти пікет доти, доки корупціонерку не буде притягнуто до відповідальності за численні порушення й махінації.

«СтопКор» продовжує висвітлювати перебіг подій довкола корупції в НБУ. Тож чекайте на нові факти й деталі у наших наступних публікаціях.Comments

Новости