Connect with us

Политика

Президенти України і Азербайджану обговорили боротьбу з коронавірусів — Украинские новости


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба домовився з угорським колегою Петером Сийярто про термінове підписання угоди про співпрацю України і Угорщини у сфері охорони здоров’я, яке дозволить об’єднати зусилля двох країн для спільної боротьби проти пандемії коронавируса.

Про це йшлося в четвер на переговорах по відеозв’язку глав МЗС України та Угорщини, повідомляє сайт МЗС.

Також Кулеба домовився про захист і підтримку громадян України на території Угорщини під час транспортних обмежень і запевнив у відповідному ставленні до громадян Угорщини в Україні.

Президенти України і Азербайджану обговорили боротьбу з коронавірусів — Украинские новости

Сиярто запевнив, що в цей особливий період громадян України в Угорщині не штрафуватимуть за прострочені документи. Угорський уряд дозволив продовжити термін дії документів і віз на перебування в Угорщині на час обмежувальних заходів.

Крім того, міністри закордонних справ України і Угорщини домовилися найближчим часом фіналізувати інші угоди, підписання яких очікується під час зустрічі лідерів держав, Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Читайте також: Глави МЗС України та Румунії одностайні в оцінці спроб Росії послабити санкції

«Я радий отримати від мого колеги Петера Сийярто підтвердження, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прийняв наше запрошення і приїде в Україну … Ми домовилися, що коли пандемія коронавируса пройде, ми зможемо разом з угорською стороною швидко узгодити дату візиту», — заявив Кулеба.

Також Кулеба домовився про продовження терміну кредиту в 50 млн євро від Угорщини на розвиток інфраструктури в прикордонних регіонах, термін якого минав 2 червня. За його словами, «мова йде про прикладні речі. Реконструкція моста через Тису в Загони, скоординоване побудова автобану до кордону з угорської та української сторони, відкриття нового пункту пропуску Велика Паладь-Нодьгодош як тільки завершиться пандемія коронавируса», — уточнив Кулеба.

Сторони також обговорили важливість теми захисту прав угорської національної меншини в Україні та домовилися продовжити діалог для пошуку рішень, які дозволять вирішити проблемні питання з повагою до національних інтересів обох країн.

Читайте також: Україна і Румунія домовилися про сприяння в захисті громадян і вільний транзит вантажів

Глава МЗС України також звернув увагу угорського колеги на спроби Росії маніпулювати темою пандемії коронавируса, намагаючись домогтися ослаблення санкцій, нібито, з гуманітарних міркувань. Кулеба підкреслив, що санкції були введені не через коронавируса, а в результаті російської агресії. Тому вони не мають ніякого відношення до пандемії. Глава МЗС Угорщини підтвердив, що політика Угорщини щодо санкцій проти РФ залишається незмінною.

Фото: МЗС України

Comments

Новости