Connect with us

Коррупция

Протестувати проти Зеленського – злочин. Суд покарав підлітків

ср, 26/06/2019 — 16:15

Суд визнав винною в адміністративному правопорушенні 16-річну Дарину Коцюрубу, яка 25 травня разом з товаришем у центрі Рівного тримали плакати, на одному з яких, зокрема, був напис «імпічмент президенту».

Справа отримала резонанс і за межами Рівненської області, була також реакція президента Володимира Зеленського, а правозахисники заявили, що порушення як такого в діях молодих людей немає, адже повідомляти органи влади про мирних акціях є не обов’язком, а правом, передає UA:Рівне.

Однак, як розповіла мати Дар’ї Наталя, у Рівенського міського суду інша думка. Рішення там винесли ще 13 червня.

«Була в суді, забрала рішення судді Дионисьевой. У нас — попередження, штрафу немає. Але ми будемо подавати апеляцію і доводити невинність. Щодо моєї справи (неналежне виховання — ред.), то його перенесли», — розповіла Наталя.

Жінка додала, що товариша Дар’ї Романа суд також визнав винним.

Крім того, міський суд визнав Дарину Коцюрубу винною у розклеюванні листівок, яке в поліції назвали агітацією без вихідних даних. У цій справі стався конфуз: матері дівчини спочатку в суді дали постанову про те, що дівчину визнали невинною, а потім, коли в поліції оприлюднили іншу постанову, де дівчина визнана винною у суді зазначили, що помилилися працівники і помилково направили проект постанови, а не прийняте суддею рішення.

Виконавчий директор Amnesty International Україна», правозахисниця Оксана Покальчук, яка після складання протоколу на підлітків, прийшла до будівлі МВС на мирний протест, тримаючи в руках фото з Дариною і Романом на акції, заявила, що шокована судовим рішенням.

«Ця ситуація для мене виходить навіть за межі абсурдного. Нагадаю, відсутність сповіщення органів влади про намір провести мирне зібрання не є правопорушенням. Адже в Україні немає «порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій». Ця правова колізія вже була успішно оскаржена в Європейському суді з прав людини, який постановив, що притягнення до адміністративної відповідальності за такі «порушення» саме по собі є порушенням статті 7 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Конституція і закони України не передбачають таких понять як «санкціонований мітинг» або «несанкціонований мітинг». Суддя Н.М. Діоніс’єва повністю проігнорувала ці факти», — обурює правозахисниця.

На її думку, рішення про визнання Дар’ї та Романа винними суперечить основоположним правам людини і принципам справедливого суду, тому має бути негайно скасований. «Якщо цього не відбудеться, для всіх нас з’являться серйозні причини побоюватися за свободу вираження поглядів в Україні «, — впевнена Покальчук.

25 травня у центрі Рівного 16-річна дівчина і 20-річний молодий чоловік вийшли на площу з плакатами «Імпічмент президенту» і «Сказав, порушив, пішов». Їх доставили у відділення поліції і склали протоколи про адміністративне правопорушення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости