Connect with us

Политика

Протокол про Консультативну раду не є міжнародно-правовим документом — Украинские новости


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком перетинається виключно по зв’язаних з Мінським процесом робочих питань.

Про це він розповів в ефірі програми «Зворотний відлік» на суспільного мовника.

«З головою Офісу Президента я особисто перетинаюся виключно в питаннях, пов’язаних з Мінським процесом», — зазначив Кулеба.

Він підкреслив, що з головою ВП обробляє саме робочі питання «Мінська».

Разом з тим, він також підтвердив, що протокол ТКГ про наміри створити Консультативну раду є не міжнародно-правовим документом, а робочим документом переговорного формату Тристоронньої контактної групи, тому, за його словами, по протоколу немає предмета для юридичної оцінки і відкликання підписів.

Крім того, міністр запевнив, що структура ТКГ залишається незмінною.

«Структура ТКГ не змінюється і ми не плануємо її змінювати. І вона складається з Росії, що напала на Україну, з України, яка захищається, і з ОБСЄ, що є між ними посередником», — підкреслив Кулеба.

У той же час він зазначив, що йде пошук шляхів для забезпечення ефективності Мінського процесу.

«Ми шукаємо будь-які шляхи, щоб Мінський процес був ефективним, для того, щоб він приводив до звільнення громадян і до деокупацію української території», — розповів міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 6 квітня в відповіді на петицію про відкликання підпису представника України та узгодження керівником Офісу Президента України під Протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, що відбувся в Мінську 11 березня, зазначив, що підписаний протокол є робочим документом, який носить декларативний характер і не передбачає правових наслідків, у тому числі не легітимізує суб’єктність ОРДЛО.

На засіданні Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації на Донбасі 11 березня, на якому були присутні керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак, була досягнута домовленість про створення Консультативної ради в складі політичної підгрупи ТКГ після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та ФРН щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі».

13 березня представники політичної партії «Слуга народу» заявили про неприпустимість участі представників ОРДЛО в переговорах України з РФ в рамках Тристоронньої контактної групи.

Пізніше Єрмак запевнив, що формат переговорів ТКГ в Мінську в складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки і співпраці в Європі залишається незмінним.

31 березня керівник ОП Андрій Єрмак повідомив, що консультації з міжнародними партнерами по створенню так званого консультативної ради при політичній підгрупі ТКГ тривають.

Comments

Новости