Connect with us

Бизнес

"Енергоатом" передбачає зняти обмеження з продажу електроенергії ГарПоку в червні


Новини Бізнесу:"Енергоатом" має намір в червні повернутися до поставок ДП електроенергії в рамках спеціальних зобов'язань в повному обсязі.

НАЕК "Енергоатом" має намір в червні повернутися до поставок ДП "Гарантований покупець" електроенергії в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО) в повному обсязі.

"З понеділка буде підписаний новий договір з ГарПоком на поставки йому електроенергії в червні в повному обсязі. Ми провели аналіз ситуації і сценаріїв, які у нас розвивалися з ДП з лютого, і прийшли до висновку, що і для ГарПока, і для нас більш ефективним є введення таких обмежень на короткостроковий період ", — сказав т.в.о. президента" Енергоатому "Петро Котин в коментарі агентству" Інтерфакс-Україна ".

При цьому він підкреслив, що обмеження відпуску "ГарПоку" електроенергії, що діють з середини лютого, були введені через велику заборгованість ДП і виключно з метою захисту інтересів генеруючої компанії.

Мінціфри: Діалог з PayPal триває

Котин уточнив, що за вже відпущену електроенергію "ГарПок" повинен "Енергоатому" більше 5 млрд грн, а рівень його розрахунків в середньому становить близько 50%, висловивши сумнів у тому, що ситуація з погашенням боргів може бути влаштована в найближчим часом і що ГарПок зможе уникнути накопичення заборгованості перед атомною генерацією в подальшому.

У той же час, за його словами, "Енергоатом" знову змушений буде ввести обмеження відпуску електроенергії ГарПоку, якщо ГП не буде розраховуватися за неї і "знову піде в борги".

При цьому керівник генкомпанії заявив, що для покриття потреб населення достатньо і половини виробленої їй електроенергії. Зупинку продажу "Енергоатомом" електроенергії на торгах Української Енергобіржа, куди компанія почала виходити з 1 квітня, після посилення обмежень ГарПока ", Котин пояснив критикою цих дій профільним міністерством.

Україна Cпустя з виплавки сталі в рейтингу Worldsteel

"З боку Мінекоенерго прозвучала серйозна критика на нашу адресу, що через своїх пропозицій на УЕБ ми руйнуємо схему роботи і ціноутворення на ринку", — прокоментував Котин.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 20 травня знизив для НАЕК "Енергоатом" частку обов'язкового продажу держпідприємству "Гарантований покупець" виробленої генкомпанією електроенергії до 80% з діючих 85%. З 29 березня "Енергоатом" обмежив на 40% відпуск електроенергії ДП "ГарПок" з поставкою на квітень через заборгованість останнього, з 12 лютого таке обмеження становило 25%.

НАЕК "Енергоатом" виходив на торги УЕБ з 1 квітня, реалізувавши на декількох торгових сесіях протягом місяця 0,5 млн МВт-год електроенергії базового навантаження (близько 15% запропонованого обсягу), ціни продажу в порівнянні зі стартовими знижувалися від 18,3% до третини і становили від 1014 грн / МВт-год до 1254 грн / МВт-год. За результатами торгів в травні, 8 травня компанія реалізувала всі запропоновані до продажу 216 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження по ціні 1059,28 грн / МВт-год, що на 24,4% нижче стартової (1400 грн / МВт-год) 4 травня — 332,928 тис. МВт-год (60% запропонованого обсягу) за ціною 1223,41 грн / МВт-год (на 12,6% нижче стартової, що становить 1400 грн / МВт-год). Останні торги відбулися 12 травня, на яких було реалізувало 55,296 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження по ціні 1057,85 грн / МВт-год, що на 24,5% нижче стартової (1400 грн / МВт-год).

ИсточникSource link

Comments

Новости