Connect with us

Политика

Разумков обговорив з прем’єром Чехії ризики від Nord Stream 2 — Украинские новости


Заступник глави МЗС Олена Зеркаль, яка вже давно говорила, що піде з посади в Міністерстві закордонних справ, вирішила це зробити, ймовірно, з наступного тижня.

Про це Зеркаль заявила в ефірі 24 каналу.

«На цьому тижні я виконаю своє останнє завдання — проведу процесуальні слухання в Гаазі за новим арбітражу, стосується наших військових кораблів, які були затримані рік тому і утримувалися Росією, і наших моряків. І все, як я і обіцяла (піде з посади, — ред.) «, — сказала Зеркаль.

Вона додала, що їй треба зробити перерву. «А що стосується завдань, які переді мною стояли, або будуть стояти, — я завжди шукала собі щось, що мене цікавило, що було великим викликом, за що ніхто не хотів братися і мав сумніви, що це можна зробити», — пояснила заступник міністра.

На запитання ведучого, чому Зеркаль не хоче залишитися в МЗС як частина системи, яка може чинити опір по Росії, дипломат відповіла: «Я не можу чинити опір, будучи дипломатом всередині Міністерства закордонних справ, яке виконує рішення Президента».

Читайте також: Україна vs Росія: хто буде вести справу в суді ООН, якщо Зеркаль піде з МЗС

Також вона запевнила, що на момент інавгурації Президента вона не бачила себе в Офісі Президента, однак указ Президента (про його призначення в МЗС — ред.) Вийшов до того, як з нею поговорили про це.

Як повідомлялося, в травні Президент Володимир Зеленський призначив Зеркаль на посаду в АП. Тоді мова йшла про те, що Зеркаль керуватиме зовнішньополітичним блоком АП. Втім, в той же день указ про призначення Зеркаль зник з сайту Президента, а потім був скасований. Зеркаль пояснила свою відмову від посади наміром залишитися в МЗС.

14 серпня Зеркаль в інтерв’ю ЗМІ заявила, що планує залишити МЗС після вирішення процедурних питань в Морському арбітражі ООН у справі захоплених Росією українських моряків.

Comments

Новости