Connect with us

Бизнес

Разумков підписав закон про заборону під час карантину підвищувати ставки по кредитах — Украинские новости


Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавирусной хвороби (COVID-2019) (№3275).

Відповідна інформація є в картці закону на сайті парламенту.

Так, сьогодні, 1 квітня, закон повернуто з підписом голови ВР та направлений на підпис президенту.

Час карантину: ФОП можуть не вести книгу обліку доходів

30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавирусной хвороби (COVID-2019) «.

«У період здійснення в Україні заходів щодо запобігання виникненню, поширення епідемій, пандемій, зокрема коронавирусной хвороби (COVID-19), забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором», — йдеться в тексті документа про внесення змін до закону про банки і банківську діяльність.

Також цей закон передбачає продовження до 30 червня заборони на проведення органами державного нагляду планових перевірок в сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю).

Карантин в Україні: Кабмін посилив обмежувальні заходи

Крім того, документ передбачає тимчасово, на період до 31 травня, звільнення від штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також за неповну його сплату або за несвоєчасне надання звітності до податкових органів.

«Протягом періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 до 31 травня 2020 платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню», — відзначається в тексті документа.

Також в законі передбачено встановлення мораторію на проведення документальних перевірок правильності нарахування та сплати єдиного соцвнеску на період від 18 березня по 31 травня 2020 року, а також на період до 31 травня включно призупинення термінів розгляду скарг платників єдиного внеску.

Нагадаємо:

Число випадків інфікування COVID-19 у всьому світі станом на ранок 1 квітня перевищила 858 тис. З них майже 180 тис. — одужали.

На планеті більше 200 країн і територій, де виявили вірус — серед них і Україна.

В Україні станом на ранок 1 квітня зафіксовано 669 лабораторно підтверджених випадків коронавирусной інфекції COVID-19.

З них 17 летальних 10 пацієнтів одужали.

У зв’язку з поширенням коронавируса в Україні МОЗ анонсував посилення карантинних заходів в країні.

1 квітня Кабінет міністрів посилив вимоги до обмежувальних заходів в зв’язку з карантином.Source link

Comments

Новости