Connect with us

Политика

Росія — не ворог НАТО, але вона напала на Україну — Украинские новости


Головні завдання переговорів в «нормандському форматі» — це досягнення миру на Донбасі, звільнення утримуваних осіб за формулою «всіх на всіх», а також відновлення Україною контролю на кордоні з Росією.

Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень на телеканалі «1 + 1» заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Я вважаю, що найкращим варіантом в будь-якому випадку є припинення вогню, обмін полоненими фактично. Всі наші українці повинні повернутися додому. І це два головні завдання, які поставив перед собою Президент Зеленський. Я не поділяю песимізму з приводу того, що всі налаштовані проти нас, що Європа має намір здавати Україну, примушувати її до якихось домовленостей «, — підкреслив Гончарук.

В контексті закритого засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося напередодні, Прем’єр-міністр прокоментував затверджений сценарій для переговорів.

«План А полягає в тому, щоб врегулювати цей конфлікт дипломатичним шляхом, щоб рухатися до світу, при цьому, звичайно, відстоюючи національні інтереси. Ні про яку здачу національних інтересів в сенсі відмови від територіальної цілісності, від суверенітету мови бути не може принципово. Крим і Донбас — це територія України, і там живуть українці. і ми будемо боротися за них, за їх повернення додому. Настільки, наскільки це можливо «, — заявив він.

Читайте також: Мендель назвала перші три кроки Зеленського на «нормандської зустрічі»

У той же час Гончарук підкреслив, що цей мирний процес — не простий і не швидкий, і рухатися до нього потрібно крок за кроком.

«Тому я вважаю взагалі, що зустріч в»нормандському форматі«, Яка завтра відбудеться, це вже перемога Президента Зеленського. Тому що це демонстрація того, що він не боїться приймати рішення, він не боїться рухатися до того, щоб ситуація змінювалася в кращу для України бік», — зазначив Прем’єр-міністр.

Гончарук також пояснив, про ухвалення якихось рішень говориться: «Рішення досить прості — припинення вогню, обмін людьми, які знаходяться зараз в неволі, повернення українців додому. Звичайно, після цього має йти політичне врегулювання».

При цьому, за його словами, про вибори на Донбасі не може йти мова, поки на території України знаходяться російські військові або проросійські гібридні військові підрозділи.

На переконання Прем’єр-міністра, Україна має аргументи, щоб переконати Москву.

«Переговори — це завжди двосторонній процес. Звичайно, нам потрібно шукати аргументи і вони є у Президента Зеленського. Сильна сторона України полягає в тому, що правда тут на нашому боці. Весь цивілізований світ розуміє, що це не конфлікт між Росією і Україною. Що це — випадок, коли одну велику державу, яке інвестує величезні кошти в своє озброєння, в свої військові технології і, насправді, яке напало, яка вчинила військове вторгнення на територію іншої країни і проводить на території іншої країни ф актически гібридну війну. Все в світі розуміють, що світовий порядок знаходиться під загрозою «, — підкреслив він.

Саме тому, підкреслив Гончарук, проти РФ і були застосовані санкції. «І я неодноразово чув від багатьох наших міжнародних партнерів про те, що ні про зняття, ні про ослаблення ніяких санкцій відносно Росії не може йти мова, поки не буде усунена причина, по якій ці санкції були застосовані. А причину знають всі — це фактично агресія проти України «, — заявив Прем’єр-міністр.

Comments

Новости