Connect with us

Коррупция

Сумська область: на пожежі загінув чоловік


Пандемія коронавірусної інфекції Наразі залішається головного темою новин. Поширення COVID-19 прівертає Рамус національніх видань и локальної преси. Та чи вся інформація, якові Надаються Українському чітачеві, однаково корисна и достовірна? Нагадаємо, ми Вже писали про віявлені в Мережі фейки, а такоже про ті, что до Поширення дезінформації про хворобу прічетні прокремлівські блогери и боті. Тож наші аналітікі проаналізувалі низьку актуальних публікацій у ЗМІ.

23 березня понад 20 українських онлайн-видань оприлюднено інфографіку, яка містіла таблицю з порівнянням протіепідемічніх ЗАХОДІВ Різні стран проти Поширення коронавірусної інфекції. На Цю інформацію 24 березня послав, зокрема, Економічна правда.

Сумська область: на пожежі загінув чоловік
Інфографіка, ширше Українськими ЗМІ
Сумська область: на пожежі загінув чоловік
Інфографіка, ширше Українськими ЗМІ

Зазначені вітчізняні видання посіла на Чотири джерела в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ, Публікації в якіх з’явилися так само 23 березня после 12:00:

Фейсбук-акаунт Спілки українських підприємців;
Фейсбук-акаунт ексміністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова;
Фейсбук-акаунт економіста Володимира Компанійця;
Телеграм-акаунт народного депутата України Олексія Гончаренка.

Сумська область: на пожежі загінув чоловік
Фото: Facebook
Сумська область: на пожежі загінув чоловік
Фото: Telegram

Ця інфографіка НЕ ​​містіть вихідних Даних, найти першоджерело НЕ удалось. Тому Ми не маємо текстової частині, пояснень, джерел та Методології дослідження. Усі Публікації обмежуються наведенням вищє ПОСИЛАННЯ и однією Датою — 23 березня 2020 року. Таким чином, Наразі невідомо, хто и за якіх умів провівши це порівняльне дослідження.

Оскількі ЦІ Публікації віклікалі резонанс, ми досліділі Зміст цієї информации та дійшлі висновка, что інфографіка містіть маніпуляції. Ми порівнялі дані цієї інфографікі з данімі, что містяться у публікаціях європейської преси.

Зокрема, аналітікі «СтопКору» взяли до уваги огляд транспортних обмежень у странах ЄС та закриття кордонів у странах світу, а такоже Публікації про ОКРЕМІ країни у виданнях Bloomberg, France24, USA Today та других (повний ПЕРЕЛІК ПОСИЛАННЯ — у кінці статті).

Результати нашого дослідження можна Побачити у наведеній нижчих табліці з переліком протіепідемічніх ЗАХОДІВ низькі Урядів станом на 22 березня 2020 року. Віключенням є лишь Велика Британія — вказані у табліці заходь британський уряд наживо 23 березня 2020 року. Для Краще розуміння ситуации ми включили до моніторингу більшу Кількість європейськіх стран, в якіх показатели смертності та захворюваності максімальні.

Сумська область: на пожежі загінув чоловік
Фото: аналітична служба «СтопКору»

А тепер — трохи про Висновки, Які віплівають Із проведеного АНАЛІЗУ.

Висновок 1. Швеція — єдине віключення.

Швеція — єдина з стран Із дослідженої Вибірки, яка НЕ ​​запроваділа Суворов примусових обмежувальніх ЗАХОДІВ и карантину, несмотря на більші офіційні показатели захворюваності на коронавірусну інфекцію порівняно з Україною.

Альо ще Варто згадаті досвід Великої Британії та Нідерландів. Усі ЦІ три країни (Велика Британія, Швеція, Нідерланди) на качана пандемії були прібічнікамі запровадження підходу, что можна умовно назваті «создания колективного імунітету Шляхом контрольованої епідемії».

Проти Згідно виявило, что Британія та Нідерланди НЕ впораліся з контролем за епідемією, Кількість Хворов Почаїв СтрімКо зростаті, и тоді ЦІ две країни змінілі підході, запроваджуючі суворі карантінні заходь.

Висновок 2. У пошіреній Українськими виданнями інфографіці є ознака маніпуляцій.

Країни запроваджувалі карантінні режими поступово, починаючі з окремим районів. Тоді в окремій сфере в питань комерційної торгівлі районах обмеження були повн, а в стране в цілому — частково. Тобто обмежень НЕ було у регіонах, де карантин не запроваджувалі.

Так само в Україні: одні області зараз у ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ условиях, а інші — ні.

Проти невідомий автор дослідження в одному випадка ВНІС до табліці суворі Регіональні обмеження як ЗАГАЛЬНІ для країни. Например, для України — Заборона міського транспорту в усій стране, хоча Це не відповідає дійсності. У ІНШОМУ випадки автор проігнорував суворі Регіональні обмеження и показавши, что обмежень у стране начебто немає.

Останнє, зокрема, стосується США, де низька штатів запроваділа карантин та обмеження для місцевого бізнесу, а інші — ні. У колонці табліці про США автор некоректно узагальнів картину інтактних штатів на усю країну.

Висновок 3. Автори інфографікі проігнорувалі суттєві Відмінності у системах охорони здоров’я.

Невідомий автор дослідження навів макропоказнікі стран, что досліджуваліся, но НЕ розглянув інстітуційну та фінансову спроможність національніх систем охорони здоров’я. Например, ЗАГАЛЬНІ витрати на охорону здоров’я, фінансування медичних послуг, забезпеченість лікамі и апаратами штучного дихання ТОЩО.

Це вагомий фактор, Аджея ВІН характерізує запас міцності системи та ее здатність упоратіся з піковімі НАВАНТАЖЕННЯ во время масових захворювань и Швидкого Збільшення кількості пацієнтів, Яким потрібне інтенсівне лікування. Возможности української системи Досить скромні.

Висновок 4. У чому Полягає реальна відмінність реагування України на пандемію?

Если порівняті дані інфографікі, что розповсюджуваліся 23 березня, з таблицею Даних від аналітіків «СтопКору», яка містіть ширший контекст и ширший ПЕРЕЛІК стран, то можна Побачити, что Україна запроваділа превентівні заходь, Які є подібнімі до тих, что запроваділі інші країни, де спалахи були значними.

Це, зокрема, стосується Заборона та обмежень на ресторанний бізнес, некрітічні послуги та виробництва, Масові культурні та інші заходи, магазини непродовольчих товарів, Функціонування закладів освіти и догляд за дітьми.

Дійсно, на жаль, закриття части великих ОРГАНІЗАЦІЙ и підприємств в Україні сталося неконтрольовано, но про це — немного нижчих.

З Іншого боку, є приклад Великої Британії, де уряд Свідомо визначили ПЕРЕЛІК критично важлівіх служб, закладів, підприємств и ОРГАНІЗАЦІЙ, Надав Працівникам усі возможности працювати. Серед Іншого Завдяк того, что освітні заклади та заклади догляд за дітьми Працювала Виключно для дітей цієї категорії ПРАЦІВНИКІВ (для решті дітей заклади освіти и догляд закрили).

Альо є й суттєва відмінність реагування України от усіх других стран. І ця відмінність Полягає передусім у Заборона на роботу транспорту.

Усі країни, даже ті, де захворюваність и смертність найвіщі, збереглі в цілому Функціонування транспортної системи. Зокрема, громадський транспорт, хоча з Певного ограниченной и новімі правилами, продолжает працювати. У рекомендаціях ВООЗ, ЄС та міжнародніх транспортних асоціацій містяться положення про важлівість Зберегти роботу транспорту.

В усіх згаданіх странах, за віключенням України, які не зупінялі транспорт на міськіх маршрутах в окремий городе. У Деяк странах даже збільшілі Кількість транспортних ЗАСОБІВ на критично важлівіх маршрутах.

Міжнародна організація громадського транспорту UITP у лютому 2020 го підготувала рекомендації про ті, як має функціонуваті громадський транспорт стран, что потерпають від пандемії коронавірусної інфекції. Головне повідомлення: громадський транспорт, даже во время пандемії, є важлівою для країни, тому має продовжуваті працювати, хоча й у зміненому режімі.

Если цього требует карантин, ОБСЯГИ транспортного сполучення могут скорочуватіся, но за умови, что це СКОРОЧЕННЯ буде паралельно до СКОРОЧЕННЯ спожи пасажирів в транспорті (закриття робочих Місць в організаціях, де Працюють пасажири, закриття шкіл та дитячих садочків ТОЩО).

У випадка Із запровадження стану ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ умів у Києві все відбувалося навпаки: спочатку Повністю зупинили міський транспорт, что прізвело до панікі, хаосу та вімушеної зупинки великого бізнесу.

Звісно, ​​при цьом органи Влад не визначавши, Які з ціх підприємств и ОРГАНІЗАЦІЙ є критично важлівімі, а Які — ні. А це — один Із важлівіх чінніків, что візначає економічні Втрата країни від пандемії. Для прикладу, в Италии та Испании, что найбільше потерпають від пандемії, для пересування містом треба мати СПЕЦІАЛЬНІ перепусткою, Які перевіряє поліція. Если Перепустка є, людина может ходити пішкі або користуватись Міським транспортом.

Міжнародні авіарейсі такоже НЕ були скасовані Повністю у жодній з стран: усі згадані країни закривається авіасполучення лишь з країнамі, в якіх булу Небезпека. При цьом на ті рейси, Які Залишайся, запроваджувалі правила и обмеження, но смороду НЕ передбачало повної Заборона польотів.

Например, в Италии пасажир, Який вілітав Із країни, МАВ обґрунтувати мету подорожі та продемонструваті Дозвіл від полиции. Таким чином італійська Влад не обмежує критично Важливі для економіки країни подорожі або подорожі з жіттєво необхідніх причин.

На нашу мнение, інформаційна гігієна в условиях пандемії та панікі є НЕ Менш важлівою, аніж гігієна особиста. Тож ми заклікаємо наших чітачів буті уважний та критично ставити до информации, яка є неперевіреною та не містіть посилання на агентство першоджерела.

Перелік публікацій, використаних для АНАЛІЗУ «СтопКором»:

Загальний огляд:
At least 20% of the global population is on coronavirus lockdown — here’s our constantly updated list of countries and restrictions

транспорт:
Coronavirus: Travel restrictions, border shutdowns by country
Coronavirus response: Transport measures

Освіта:
COVID-19 Educational Disruption and Response

Швеція:
Sweden Prime Minister Says Prepare for More Restrictive Policies

Німеччина:
The Federal Government informs about the Corona crisis
Merkel announces strict measures, tells Germans to stay home in virus fight

Франція:
France in lockdown as govt says it could nationalise large companies in crisis
Macron announces 15-day lockdown in French ‘war’ on coronavirus
Toutes les réponses aux questions que vous vous posez sur le Coronavirus COVID-19

Італія:
FAQs on the Italian Government’s #ImStayingHome Decree

Іспанія:
Real Decreto 463/2020, de 14 de marzo, por el que se declara el estado de alarma para la gestión de la situación de crisis sanitaria ocasionada por el COVID-19

Велика Британія:
Boris Johnson orders UK lockdown to be enforced by police
Covid-19 outbreak like a nuclear explosion, says archbishop of Canterbury — as it happened
UK schools to be closed indefinitely and exams cancelled

США:
Bay Area orders ‘shelter in place,’ only essential businesses open in 6 counties
Coronavirus updates: U.S. infections approach 20,000; NY, Illinois unleash strict rules; 150 Detroit cops quarantinedComments

Новости