Connect with us

Политика

У нас не «совок», що не буде люксів для «членів ЦК» — Украинские новости


Національне агентство з попередження корупції завершило перевірку за фактом поїздки 21 народного депутата в Давос в січні 2020 року.

Про це сообщает прес-служба НАПКА.

«Як встановило Національне агентство, деякі народні депутати оформили відрядження для участі в заході» Український сніданок в Давосі «на запрошення благодійної організації» Фонд Віктора Пінчука — соціальна ініціатива «та Фонду сім’ї Богдана Гаврилишина. Ці організації на правах приймаючої сторони забезпечили участь 21 народного депутата . зокрема, проїзд та проживання учасників «, — йдеться в повідомленні.

В НАПКА відзначають, що ці послуги не надавалися народним депутатам в якості подарунків, а «були використані ними в зв’язку з участю в заході в рамках службового відрядження».

«З огляду на викладене, в діях народних депутатів, які відвідували під час відрядження» Український сніданок в Давосі «, відсутнє порушення статті 23 Закону України» Про попередження корупції «, — переконують в НАПКА.

Разом з тим, як відзначають в НАПКА, заходи, пов’язані з щорічною зустріччю Всесвітнього економічного форуму, в цілому відвідали більше 30 народних депутатів. Зараз Національне агентство продовжує вивчати обставини поїздки в Давос інших народних обранців.

«Так, троє народних депутатів не оформляли службове відрядження для участі в форумі. Національне агентство чекає їх пояснень та підтверджуючих документів про те, на яких підставах і за рахунок яких коштів вони відвідали зустрічі Всесвітнього економічного форуму», — повідомили в Нацагентстві.

Читайте також: Повну перевірку декларацій будуть проходити всі топ-чиновники — глава НАПКА

Крім того, двоє народні депутатів в заявах на оформлення відрядження для участі в заході «Український сніданок в Давосі» сповістили Голови Верховної Ради України, що витрати бере на себе Фонд Віктора Пінчука.

У той же час на запит Національного агентства вказаний фонд не підтвердив відповідних витрат в інтересах зазначених депутатів. Зараз Національне агентство чекає пояснень цих депутатів з приводу джерела фінансування їхньої поїздки до Швейцарської Конфедерації.

«Національне агентство також встановило, що частина розпоряджень щодо відрядження народних депутатів України були видані вже після їх поїздки в Давос», — повідомили в НАПКА.

Щоб з’ясувати причини невчасного оформлення відряджень окремим народним депутатам, Національне агентство звернулося за відповідними роз’ясненнями до апарату Верховної Ради України.

«Однак посадові особи апарату не надали запитувану інформацію у визначений законом термін», — підкреслили в агентстві.

Як зазначається, за даним фактом розпочато перевірку щодо невиконання законних вимоги Національного агентства та скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Comments

Новости