Connect with us

Коррупция

У Суркова заявили, що Зеленський намагається «ухилитися» від Мінських угод — Украинские новости


Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону, що передбачає кримінальну відповідальність за створення злочинних співтовариств і перебування в статусі «злодія в законі».

Законопроект був розміщений в понеділок на сайті українського парламенту і спрямований на розгляд комітету з правоохоронної діяльності з позначкою «визначено президентом як невідкладний».

У пояснювальній записці до проекту пропонується доповнити статтю 28 Кримінального кодексу України «Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією». У законопроекті дається визначення злочинного співтовариства як стійкого ієрархічного об’єднання п’яти і більше осіб, в якому бере участь «злодій в законі».

Кримінальним злочином вважатиметься створення злочинного співтовариства і перебування в статусі «злодій в законі», звернення до учасників злочинних співтовариств з проханням вчинити злочин, організація і проведення сходки учасників злочинних співтовариств.

У пояснювальній записці як зразок для української законодавчої ініціативи називається досвід Грузії, де в 2005 році були прийняті поправки до Кримінального кодексу, які передбачали кримінальну покарання за перебування в статусі «злодія в законі». У записці також згадується прийнятий в Італії в 1982 році закон, що вводив кримінальне покарання за участь у злочинній асоціації мафіозного типу.

Источник — Антикор

Comments

Новости