Connect with us

Бизнес

Україна збільшила імпорт гречки майже в 7 разів — Украинские новости


Для подолання колапсу в енергетиці уряд повинен реалізувати антикризовий план.

Про це написав екс-міністр енергетики, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков в своєму блозі для LB.

Експерт зазначив, що зараз енергетика знаходиться в стані колапсу, для виходу з якого необхідно в стислі терміни реалізувати антикризові заходи. Серед першочергових він назвав створення антикризового штабу на чолі з прем’єром, вирішення кадрових проблем в галузі, адже 90% компаній очолюють виконуючі обов’язки, і введення посади першого віце-прем’єр-міністра з паливно-енергетичного комплексу та питань ЖКГ та призначення міністра енергетики.

Уряд планує створити 500 тисяч робочих місць з зарплатами 6-8 тисяч

На його думку, після вирішення кадрових питань потрібно прийняти рішення для забезпечення стабільності роботи енергосистеми і реструктуризації заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електроенергії.

«Необхідно буде переглянути енергобаланс з метою забезпечення стабільної роботи енергосистеми країни і збуту вугілля; переглянути, а в перспективі — скасувати адміністративні обмеження в енергетиці, що виключають дію повноцінних ринкових механізмів. Крім цього, необхідно забезпечити економічно збалансовану модель роботи галузі та вирішити проблему боргів шляхом прийняття законопроекту №2386 «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії», який повинен реструктурує ать заборгованість енергопідприємств «, — написав Плачков.

За його прогнозами, прийняття цих рішень дозволить уже через місяць-півтора подолати кризові явища в енергетиці.

«Приємна цифра»: Україна закупила європейський газ за ціною нижче $ 100 за тис кубів

Як повідомлялося, раніше гендиректор ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що через кризу в енергетиці з 20 квітня ДТЕК призупиняє роботу 10 шахт і допоміжних підприємств об’єднання «ДТЕК Павлоградвугілля», Збагачувальних фабрик Павлоградська, Добропільська, Курахівська, а також Першотравневого ремонтно-механічний заводу і Науково виробничого центру ДТЕК. На цих підприємствах працює близько 22 800 чоловік.Source link

Comments

Новости