Connect with us

Бизнес

Укрзалізниця затвердила порядок розподілу площ на вокзалах I-III класу — Украинские новости


Активність населення на ринку праці продовжує зростати, зокрема відновився інтерес до пошуку роботи до докарантінного рівня, зростає кількість нових вакансій, повідомляється в щотижневому звіті Національного банку України (НБУ) в п’ятницю.

Згідно з даними регулятора, триває відновлення роботи кафе і ресторанів, зростає кількість реєстрації фізосіб-підприємців, що, на думку Нацбанку, є ознакою активізації малого бізнесу і сектора послуг.

У той же час кількість безробітних продовжило рости і на цьому тижні перевищила 500 тис. Осіб.

Згідно цінового моніторингу центробанку, продукти харчування за тиждень не змінилися в ціні, тоді як минулого тижня вони подорожчали на 0,3%, за два тижні до цього — на 0,2%, а за три — зберігали стабільність.

На час карантину уряд контролюватиме ціни на продукти

В цілому за місяць продукти харчування подорожчали на 0,6%, констатується в повідомленні.

Відзначається, що виросли в ціні фрукти (+ 0,5%), макарони (+ 0,4%) і хліб (+ 0,2%). Тютюнові вироби, товари для підтримки чистоти і товари особистої гігієни зросли в ціні на 0,2%, 0,7% і 0,4%, відповідно.

У той же час знизилися ціни на овочі (-0,8%), рибу (-0,2%), молоко (-0,2%) і шоколадні вироби (-0,4%). Побутова техніка і алкоголь знизилися в ціні на 1,4% і 0,1% відповідно.

НБУ зазначив, що ціни на ліки продовжили знижуватися під впливом ринкових факторів, зокрема стабільної ситуації на валютному ринку

Згідно зі звітом, вартість доставки із закладів громадського харчування практично не змінилася, зате подорожчали страви із закладів швидкого харчування, що пояснюється відновленням попиту на цей вид послуг, зростанням виробничих витрат і компенсацією завданих карантином збитків.

Як в Україні змінилися ціни на продукти

Ціни на паливо продовжували зберігати стабільність після падіння в попередньому місяці, в той же час продовжила другий тиждень зростати ціна на автомобільний газ через послаблення карантину, зростання активності населення і скорочення запасів.

«Поступове відновлення економічної активності призвело до зростання цін на світових товарних ринках, зокрема на нафту і залізну руду, і збільшення апетиту до ризиків», — додав регулятор.Source link

Comments

Новости