Connect with us

Коррупция

в боротьбі з коронавірусів влада допустила критичні помилки — Украинские новости


Необхідно масове тестування на COVID-19, але ми це робити не можемо.

Найбільше людей, заражених новим коронавірусів, вмирає там, де мало тестують людей навіть при найменших симптомах COVID-19. Це ж стосується і України, заявила в інтерв’ю LB.ua колишня і. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. За її словами, самоізоляція не має такого ефекту, перш за все потрібно робити саме тести, але не експрес, а ПЛР, передає оглядач.

«Що приїхав із заробітків з Італії, повертається до своєї сім’ї — бачиться з дружиною, дітьми, онуками, батьками. Має контакт з 15 людьми. Через тиждень він хворіє, а всі ці люди вийшли з дому і контактували з іншими. Так все і починається» , — зазначила Супрун.

Вона вважає, що карантинні заходи, введені українською владою, повинні грунтуватися на прикладі тих країн, які мали найефективніший спосіб реагування, менше заражених людей і менше смертей від цієї хвороби.

«Це Південна Корея, Тайвань, Німеччина. Вони робили дуже багато тестів. Маються на увазі не швидкі тести, а ПЛР — полімеразна ланцюгова реакція. Це дійсно золотий стандарт. В цих країнах людей, які мали симптоми захворювання або контакт з хворими або тими, хто приїхав з країн, де поширений вірус, тестували саме на ПЛР. А потім тестували їх контакти і відправляли в ізоляцію «, — зазначає колишня в.о. голови МОЗ.

Вона переконана, що людей з підозрою на коронавірус не можна залишати вдома, де вони будуть постійно контактувати з іншими, а дійсно ізолювати їх, навіть від своєї сім’ї.

«Розміщувати в місцях туристичного відпочинку, в готелях. І це кращий спосіб зменшити кількість інфікованих. Бо жодна система охорони здоров’я в світі не зможе бути готова до великої кількості хворих, якщо не зробити ті перші кроки. Тепер ми це розуміємо», — підкреслила Супрун.

У той же час, додала вона, карантинні заходи — щоб люди не ходили на роботу або не виходили в місця скупчення людей, щоб не інфікувати себе або своїх родичів, — це вже другорядне.

На третьому місці, за її словами, має бути підготовка українських лікарень до серйозних випадків, які вимагають реанімації та госпіталізації.

«Але щоб зменшити третій варіант, потрібно робити перше — тестувати багато людей … Коли в січні ВООЗ повідомила про новий вірус, який спровокував хвороба СОVID-19 і епідемію в Китаї, коли ми евакуювали з Ухань українців, було розуміння і велика ймовірність, що вірус дійде до нас. Уже тоді ми повинні були закупити достатньо засобів індивідуального захисту, а не продавати їх. Потрібно було готувати лікарні, розробити маршрут пацієнта, купувати тести або робити свої. Тепер ми позаду багатьох інших європейських і азіатських країн. Пробуємо б будів діяти, але несистемно і нескоординовані «, — підсумувала Супрун.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.Comments

Новости