Connect with us

Коррупция

В «формулою Штайнмайера» немає «жодного слова про амністію» терористів, — Пристайко — Украинские новости


Парламент підтримав ряд законопроектів, спрямованих на посилення обороноздатності держави. Відповідні документи опубліковані на сайті Верховної ради.

Дезертирство і заклик. Закон «Про військову службу»

Парламент у першому читанні підтримав внесення змін до закону «Про військову службу» — №1227.

Норми закону передбачають позбавлення дезертирів грошових виплат і соціальних гарантій, а також припускають, що їх не будуть враховувати в загальній чисельності збройних сил. Серед іншого пропонується вжити заходів для збереження льотного складу військової авіації і усунути фінансові порушення при підготовці кадрів для ЗСУ. Документ також передбачає проведення перевірки призовників на предмет судимості, і вимагає зменшити випадки ухилення від призову.

Застосування зброї під час особливого періоду

Інший законопроект — №1224 — також був прийнятий в першому читанні. Його норми регулюють право збройних сил на застосування бойової техніки і зброї в період до введення воєнного стану і після його припинення або скасування.

Закон про матеріальну відповідальність

За основу був прийнятий законопроект про матеріальну відповідальність військових — №1225.

«Завданням підготовленого проекту Закону є визначення чіткого механізму визначення збитків, заподіяних державі, визначення осіб, винних у заподіянні шкоди та притягнення їх до матеріальної відповідальності», — йдеться в пояснювальній записці.

Документ передбачає, що крім цивільної, адміністративної, кримінальної відповідальності, поліцейські і військовослужбовці несуть також матеріальну відповідальність.

Норми поширюються на військових при виконанні ними службових обов’язків, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів, поліцейських і керівного складу НАБУ.

План оборони України. Закон «Про оборону»

У другому читанні депутати проголосували за зміни в закон «Про оборону України» — законопроект №1011.

У пояснювальній записці зазначається, що документ регулює порядок видання Плану оборони України і надання права президенту стверджувати його структуру.

«План оборони України — сукупність документів, що визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, військових, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист в разі збройної агресії або збройного конфлікту », — йдеться в пояснювальній записці.

Источник — Антикор

Comments

Новости