Connect with us

Наука

В Україні запускають спеціальний «карантинне» додаток — Украинские новости


В Одесі група інженерів і медиків тестує надрукований на 3D-принтері експериментальний клапан, який дозволить підключати до одного апарату вентиляції легенів (ШВЛ) чотирьох пацієнтів одночасно.

Про це повідомляє сопрепредседатель Одеського антикризового оперативного штабу по боротьбі з коронавірусів Андрій Ставніцер в Facebook.

«Прямо в цю хвилину Revel Laboratory в Медичний будинок Odrex тестує клапан, який один ШВЛ по суті перетворює в 4. Цей клапан вони надрукували на 3D принтері після тижня розробок і консультацій з міжнародною групою інженерів. Поки все працює «, — написав Ставніцер.

За його словами, «технологію» розведення «ШВЛ на двох пацієнтів хлопці побачили в Італії, і відразу зв’язалися з виробниками. Швидко з’ясувалося, що просто скопіювати їх не вийде — переважна більшість наших апаратів не такі, як у італійців. Тому Іван Чеботарьов і Давид Ставніцер зібрали по всій планеті зацікавлених інженерів і лікарів, а також залучили до своєї роботи професора анестезіології та інтенсивної терапії Олега Тарабрина. і у них вийшло «.

У разі успіху креслення та інструкції обіцяють викласти у відкритий доступ.

Разом з тим, один з кращих анестезіологів Одеської дитячої обласної лікарні Євгеній Глазов відгукнувся скептично про клапані для ШВЛ: поки «то, що на відео — не більше ніж цікава виріб …» На його думку, не вирішено багато технічних питань, і це може привести до смерті пацієнта.

Інші користувачі соцмереж, які представляються лікарями, зокрема, вказують, що апарат ШВЛ повинен відслідковувати стан пацієнта, і «підлаштовуватися» під його зміни. Тобто, для використання апарату «для чотирьох» слід підібрати пацієнтів в «однаковому» стані, і у яких збігається динаміка зміни життєвих параметрів, що практично неможливо. У найбільш різких коментарів радять застосовувати винахід на ляльках Барбі.

Читайте також: Tesla відкриє завод для виробництва апаратів штучної вентиляції легенів

Як повідомляв Укрінформ, раніше Ставніцер висловив думку про те, що завданням обласного антикризового штабу є закупівля «партії з хоча б 100 ШВЛ, на яку саме можна направити гроші міста і області». За його словами, одеський бізнес вже закупив засоби захисту, обладнання та інше приблизно на 30 млн гривень. «Компанії дають гроші під конкретні закупівлі», уточнив Ставніцер.

Як повідомлялося, 25 березня в Україні введено режим надзвичайної ситуації на всій території країни і до 24 квітня продовжено карантин.

Станом на 10:00 26 березня, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав і виписаний з лікарні.

Comments

Новости