Connect with us

Коррупция

Зеленський поїхав зустрічати Новий рік в Гуту з Єрмаком, але без Богдана — Украинские новости


Обмін полоненими між Україною та контрольованими Росією бойовиками був довгоочікуваним кроком для сімей, проте сам процес, як і війна на Донбасі в цілому, був дуже нерівний.

Про це пише німецьке видання Der Spiegel.

Незважаючи на те, що в Мінську говорилося про формат «всіх на всіх», звільнити вдалося далеко не всіх полонених. Обмін був найбільшим за два роки, але він стався за формулою «всіх узгоджених на всіх узгоджених». Цьому передували важкі переговори за посередництва ОБСЄ.

Der Spiegel зазначає, що президенту України Володимиру Зеленському довелося заплатити високу ціну за звільнення українських військових і цивільних. Мова про те, що окупантам віддали екс-беркутівців — ключових обвинувачених у справі Майдану. Коли стало відомо про їх звільнення, під будівлею в’язниці влаштували протести.

«Це ще раз вказує на те, наскільки нерівна війна, яка триває на Сході України. Без поступок з боку Кремля, який підтримує бойовиків мільярдами рублів, а також військовими і ідеологічними методами, конфлікт навряд чи закінчиться », — наголошується в статті.

Видання нагадало, що в ході попереднього обміну Україна видала РФ одного з головних підозрюваних у справі про збиття малайзійського «Боїнга» рейсу МН17 над Донбасом. Тоді Зеленський визнав, що це рішення далося йому важко, а тепер багато хто критикує його за видачу екс-беркутівців. Адже він позбавив родичів загиблих учасників Майдану права на справедливість.

«Для українського президента мають значення навіть невеликі успіхи, яких він зараз може досягти в конфлікті на Сході України після декількох років застою. Його дії можна назвати прагматичними. Але вони обмежені, тому що він завжди залежить від бажань Путіна », — пише Der Spiegel.

У статті вказують на те, що Кремль навряд чи погодиться на зміну Мінських угод. Путін має намір реалізувати домовленості тільки після проведення виборів на Донбасі. Так Москва зможе закріпити свою владу в Україні. І поки ніщо не вказує на те, що Путін готовий відмовитися від цього плану. «На відміну від Зеленського Путін не відчуває тиск, яке б примушувало його домагатися результатів максимально швидко», — додали в статті.

Источник — Антикор

Comments

Новости