Connect with us

Политика

Зеленський закликає не плутати надзвичайну ситуацію з надзвичайним станом — Украинские новости


Політична партія «Слуга народу» відмовляється від державного фінансування діяльності партії на 2020 рік, передбаченого законом.

Про це заявив голова партії, перший заступник голови парламентської фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко, повідомляється на сторінці політсили в Facebook.

«Ми просимо перенаправити всю суму бюджетного фінансування діяльності партії в Стабілізаційний фонд, що створюється Кабінетом міністрів, і направити ці гроші на потреби українських медиків, які борються сьогодні з пандемією коронавируса», — сказав Корнієнко.

У той же час «Слуга народу» закликає і інші парламентські партії, які відповідно до закону мають фінансування з бюджету, вчинити так само. Адже загальна сума, яку направляють законом на діяльність партій, становить 212,6 млн грн. У політсилі наголошують, що за ці кошти країна зможе забезпечити медиків належною кількістю засобів індивідуального захисту, здійснити доплати за роботу в умовах пандемії або витратити їх на інші цілі, які українські медики визнають пріоритетними.

«Хочемо відразу ж розвіяти побоювання щодо ризиків втрати партіями незалежності від великого капіталу внаслідок такого рішення. Такі побоювання дійсно є — адже сама норма про державне фінансування партій свого часу вводилася для забезпечення такої незалежності — але сьогодні вони безпідставні. Адже будь-яка партія, що потрапила в парламент, згідно із законом отримала відшкодування витрат на торішню парламентську кампанію. Також партії вже отримали фінансування за перший квартал цього року. Відповідно, цих коштів має вистачити для того, щоб фінансувати партійну діяльність поточного року. Їх дійсно значно менше, ніж держфінансування, доведеться «затягнути паски» і відмовитися від ряду проектів. Але ці проблеми зараз такі дрібні в порівнянні з тими викликами, які стоять перед Україною і українцями », — наголошується в заяві партії.

Читайте також: Зарплати депутатів ВР пропонують скоротити на користь Українського культурного фонду

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів розробляє зміни до державного бюджету для спрямування коштів на протидію коронавірус з інших непріоритетних державних програм.

25 березня уряд має Україна ввело режим надзвичайної ситуації по всій території країни і продовжило карантин до 24 квітня.

Станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав і виписаний з лікарні.

Comments

Новости