Connect with us

Коррупция

Жорсткіший карантин може настати у червні


Повернення більш жорсткого карантину ймовірне вже у червні, оскільки Україна наразі йде за «жовтим» і «чорним» сценарієм. Про це свідчать дані епідеміологічної моделі, яку розробила Київська Школа Економіки (KSE).

«Поширення захворюваності на COVID-19 в Україні відповідає «жовтому» і «чорному» сценаріям з помірною або відсутньою сезонністю. Зелений сценарій із сильною сезонністю наразі не спостерігається. Водночас, світ може увійти у новий пік захворюваності, не вийшовши із попереднього, адже сезонність у різних країнах не співпадає у часі», — йдеться у повідомленні.

«Ймовірність повернення більш жорсткого карантину — висока. Чи дійсно карантин повернеться — буде залежати від рішень уряду. Однак людям та бізнесу варто готуватися до цього вже сьогодні«, — заявив президент Київської школи економіки Тимофій Милованов під час онлайн-презентації епідмоделі KSE у четвер.

За даними моделі, загальна кількість випадків наразі складає близько 100,000 осіб vs. 25,000 офіційно підтверджених. Україна виявляє нові випадки співставно з Китаєм в його період спалаху захворювання — 31%.

За жовтим і чорним сценаріями прогнозується від 2,000 до 7,500 померлих станом на кінець 2020.

Водночас KSE оприлюднила свої рекомендації.

Зокрема, вона рекомендує:

  • зменшити поточне значення метрики інцидентності (загальна кількість випадків за останні 7 днів) на 30%: 8 замість 12 осіб на 100,000 населення. Це, за словами економістів Школи, дозволить зменшити смертність на чверть за співставного послаблення карантинних заходів.
  • до існуючих метрик послаблення/повернення карантинних заходів рекомендують додати показник відслідковування динаміки та втричі знизити мінімальний період між поверненнями етапів карантинних заходів. Це дозволить вчасно реагувати на спалахи захворюваності.
  • за зеленого сценарію, на початку нової хвилі захворюваності восени рекомендується вводити карантин одразу у повному обсязі через стрімке зростання нових кейсів після великої стримуючої сезонності. Поточні метрики карантинних заходів є недостатньо «швидкими» для вчасного стримування стрімкого розповсюдження захворюваності.

Модель включає 3 типи сценаріїв: сценарій 1 «жовтий» (середній, помірна сезонність), сценарій 2 «чорний» (негативний, сезонність відсутня), сценарій 3 «зелений» (оптимістичний, значна сезонність).Comments

Новости